Sterefonní sluchátka Nokia HS-8: mějte za ušima (minirecenze)

Používáte svůj mobilní telefon Nokia pro poslech rádia či MP3 souborů? Pak možná uvažujete o nákupu nových sluchátek. Představíme vám neobvyklá sluchátka Nokia HS-8 vhodná pro aktivní uživatele.
Sterefonní sluchátka Nokia HS-8: mějte za ušima (minirecenze)

Nokia má ve své nabídce originálního příslušenství několik typů stereofonních sluchátek. Některá z nich můžete nalézt v krabici s telefonem, pokud je vybaven rádiem nebo MP3 přehrávačem. K otestování jsme dostali sportovní typ HS-8, který si můžete dokoupit. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stereofonní sluchátka Nokia HS-8

Z uší nevypadnou

Sluchátka jsou malá, špuntová. Vybavena jsou ale speciálními úchytnými sponami, díky kterým se dají pevně zavěsit na ucho. Oproti klasickým „špuntům“ proto z ucha nevypadnou. Navíc jsou velmi lehká a tak je ocení především aktivní uživatelé, kteří chtějí při poslechu hudby například běhat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Na přívodním kabelu najdeme stahovací zarážku ozdobenou názvem výrobce. Budeme-li pokračovat dál, narazíme na ovladač se dvěma tlačítky a mikrofonem. Působí velmi masivně a je vybaven klipem na připnutí. Stejně jako samotná sluchátka a zarážka je vyroben z průsvitného plastu. Vše je odolné proti stříkající vodě.

Tlačítka na ovladači jsou hmatově rozlišitelná – jedno je vybaveno čepičkou, druhé je naopak prohloubeno. Horní tlačítko slouží pro příjem či zavěšení hovoru, spodní obsluhuje službu Push to talk. Stisk je jistý, ale poměrně tuhý a hluboký.

Na konci kabelu je konektor Pop-Port. Sluchátka proto můžete zapojit do většiny telefonů značky Nokia.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor • ovladač s mikrofonem a stahovací zarážka

Užitečný doplněk sportovců

Kvalitou zvuku mě tato sportovní sluchátka zklamala. Zvukový výstup je zkreslený a plochý, basy i výšky by potřebovali oživení. Srovnával jsem přitom se standardními sluchátky Nokia, typem HDS-3, který se dodává k mnoha telefonům. U těchto sluchátek se jakoby otevře prostor, basy jsou výraznější a vyšší tóny prokreslenější. Snadno ale vyklouznou z ucha.

Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka HS-8 na oficiální fotografii

Sluchátka HS-8 lze pořídit za přibližně 600 Kč. Hodí se zejména aktivním uživatelům, kteří chtějí poslouchat hudbu ze svého mobilu i při sportování. Při okolním ruchu mírné zkreslení zvuku nepostřehnete. Pokud žádáte kvalitnější poslech, zvolte například typ HDS-3, který se prodává za nepatrně nižší cenu. Sluchátka sice vypadají docela obyčejně, ale hrají lépe. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka HDS-3 vypadají obyčejně, ale hrají lépe

Diskuze (9) Další článek: Nové Nokie 1110 a 1600: skoro za pusu a téměř s MP3

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Sluchátka, USI, Sluch, Minirecenze, Užitečný doplněk, Speciální úchyt, Min, Mini, Horní tlačítko


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196