Stojánek CubeNest pomůže z vašeho iPadu udělat desktop. Přes MagSafe navíc dobije iPhone

  • Používáte iPad místo počítače? Tento stojánek by vás mohl zajímat
  • Z tabletu udělá na stole desktop a zároveň nabije iPhone. Kompatibilní je s novými generacemi iPadu Air a Pro.

V minulosti už jsme mohli vidět řadu konstrukcí pro iPad, které vám z tabletu od Applu udělají přenosný počítač. My tu dnes máme jednu takovou, která jde trochu opačným směrem. Z tabletu vám totiž udělá desktop.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Magnetický stojánek CubeNest 2v1 pro iPad má pevnou kovovou konstrukci. Přitom je ale stále poměrně kompaktní a vejde se i do batohu. 

Konkrétně se jedná o magnetický stojánek CubeNest 2v1 pro iPad, ke kterému tablet snadno přichytíte a nemusíte se o víc starat. Celá jeho konstrukce je opravu pevná a bytelná, a to včetně silného magnetu, takže nemusíte mí strach, že by vám z něj tablet spadl. Díky protiskluzovému povrchu bude navíc stojánek stát pevně na stole.

Používat jej můžete plně samostatně, ovšem výrobce spíše počítá s tím, že k tabletu připojíte myš, klávesnici a budete díky tomu iPad používat jako stolní počítač. Ostatně přesně pro tyto případy je už systém iPadOS nějakou dobu přizpůsoben. Výhodou stojánku zde je, že přenosný a v případě potřeby jej snadno sbalíte do batohu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Díky pevnému uchycení z iPadu snadno uděláte desktop. Stačí jen připojit myš a klávesnici. V základně stojánku dokonce našla místo i bezdrátová MagSafe nabíječka pro iPhone.

Další výhodou je otočná konstrukce magnetického držáku, takže tablet snadno přetočíte na výšku. Otáčet s ním lze ale libovolně až o 360°. Dokonce je možné i naklánění tabletu dopředu či dozadu, a to až o 180°, takže pohodlné bude jeho používání v sedě, ale i ve stoje. Tablet lze dokonce takto přetočit úplně na druhou stranu. Škoda jen, že nejde nijak regulovat výška stojánku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pro použití bezdrátové nabíječky je nutné do stojánku přivést napájení přes vstup ve spodní straně základny.

Stojánek na vašem pracovním stole bude mít i další využití. V jeho základně se totiž nechází bezdrátová nabíječka pro dobíjení ostatní elektroniky. Navíc podporuje i magnetické dobíjení MagSafe, takže si do ní můžete snadno a bezpečně položit iPhone. Nabíječka přitom zvládá nabíjecí výkon 5, 7,5 nebo v případě MagSafe až 15 Wattů.

Magnetický stojánek CubeNest 2v1 pro iPad se prodává za cenu 2 599 Kč a je dostupný ve dvou velikostech. Menší pro uchycení moderních iPadů Air s 10,9“ displejem, případně 11“ iPadů Pro. Větší varianta stojánku je pak určena pro 12,9“ iPad Pro.

Apple iPad Air (2022) 64GB Wi-Fi
rozměry a hmotnost: 248 × 179 × 6,1 mm, 458 g
displej: 10,9", kapacitní IPS LCD, 2 360 × 1 640, 264 PPI
sítě: přístroj nepodporuje telefonní sítě
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5
paměť: 64 GB, RAM: 8 GB, baterie: ? mAh
procesor: Apple M1 (8× Firestorm, 5nm)
operační systém: Apple iPadOS 15
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
40 %
vybavenost
cena: 16 790 Kč

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Huawei Nova 10 Pro. Stylovka s povedeným displejem a příliš vysokou cenou

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , Konstrukce, Počítač, Stojánek, Stůl, CubeNest, Watt,