Stojí víc než smartphone a na Wear OS 3 si ještě počkají. Tag Heuer rozšiřuje portfolio chytrých hodinek

  • Tag Heuer rozšiřuje portfolio chytrých hodinek o tři novinky
  • Stojí majlant a běží v nich ještě Wear OS 2
  • Update na nejnovější verzi systému však má dorazit již velmi brzy...

Hodinková značka Tag Heuer uvedla již vloni na trh modely řady Connected Calibre E4, k nimž čerstvě přidává tři novinky na zápěstí. Hodinky jsou i tentokrát pekelně drahé, takže skončí na zápěstí spíše u movitějších uživatelů. Nejlevnější 42mm varianta vychází na 2 350 dolarů, což znamená, že se i s daní dostáváme na částku 63 tisíc korun! A za to už si koupíte slušně vybavenou skládačku a ještě vám zbude třeba na tablet a chytré hodinky...

Oproti původnímu modelu je 42mm varianta o něco menší, dostala do výbavy 1,28" kruhový AMOLED displej, který kryje safírové sklo. Rozlišení displeje je 416 × 416 pix, panel je přitom vsazen do titanového těla, což se podepisuje pod velmi slušnou hmotnost. Jedná se totiž o vůbec nejlehčí model značky.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá 45mm sportovní varianta s prodyšnými řemínky

Druhou novinkou je speciální edice 45mm Golf Edition, která ke stávajícímu tělu přidává dva nové pásky. Bílý je vyrobený z gumy, černý zase ze zeleně prošívané kůže. K hodinkám dostanete i tři golfové míčky s logem výrobce a také evidování skóre na více než 40 tisících golfových hřištích po celém světě. Tyto hodinky už můžete pořídit i v Česku, stojí 68 900 Kč.

Sports Edition je pak suverénně největší a  model hodinek. Tělo narostlo na 45 mm, AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce využívá rozlišení 454 × 454 pix. K hodinkám je na výběr jeden ze tří perforovaných gumových řemínků. To, aby se vám zápěstí při fyzických aktivitách nezapotilo. Sportovní edice hodinek má navíc funkce pro vysokohorské turisty, do výbavy se dostal i barometr. Za sportovní edici pak zaplatíte o tisícovku méně, v Česku hodinky vychází na 67 900 Kč.

Krátké intro ke golfové verzi hodinek od Tag Heuer:

Ve všech hodinkách běží čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,7 GHz, celodenní baterie má kapacitu 440 mAh. Novinky změří srdeční tep a vaše sportovní aktivity, do výbavy se dostal i akcelerometr, gyroskop či snímač okolního osvětlení. Díky NFC s hodinkami zaplatíte, s okolím je spojíte přes Wi-Fi či Bluetooth 5.0. Ve všech novinkách sice stále běží zastaralý systém Wear OS 2, výrobce se však zaručil, že již koncem ledna proběhne update na Wear OS 3. Tag Heuer čeká jen na to, až Google uvolní potřebnou verzi systému.

Váš názor Další článek: Co Foldům až dosud chybělo. Samsung u páté generace změní typ pantu, zmizí tak výrazný překlad v displeji

Témata článku: , , , , , , , , , AMOLED displej, Golfový, SMA, Verze systému, Česká republika, Novinka, Tag,