Studentfone: SIM s daty zdarma a Facebook navždy

Máte ISIC kartu? Můžete mít SIM s 50 Kč a 300MB balíčkem na dva měsíce. Virtuál navíc oznámil, že „facebookovat“ se u něj bude zdarma navždy.
Studentfone: SIM s daty zdarma a Facebook navždy

Virtuální operátor Studentfone láká do svých řad (nejen) studenty. Držitelům karet ISIC, ITIC (pro učitele), IYTC (pro mladé do 26 let) a ALIVE nabízí bezplatně SIM kartu s kreditem 50 Kč a dvěma měsíci surfování zdarma. Ztrácíte-li ve zkratkách, zde najdete klíč a tážete-li se, co přesně ono surfování zdarma znamená, pak vězte, že jde o balíček 2× 300 MB (balíček „Megabajty) s tím, že Facebook (mimo videa) a další užitečné weby jako regiojet.cz a studentagency.cz se s aktivním balíčkem nezapočítávají do FUP limitu.

SIMku lze bezplatně objednat zde, abyste ale získali výše popsanou edici zdarma (kredit 50 Kč), musíte zadat číslo průkazu. Jinak si SIM Studentfonu může objednat úplně každý, stojí 150 Kč a je na ní počáteční kredit ve stejné výši i balíček Megabajty na dva měsíce zdarma stejně jako ve studentské edici.

Na svém startu garantoval Studentfone Facebook jen do 8. září 2014, prostřednictvím sociálních sítí se ale nechal slyšet, že přístup k Facebooku zdarma budou mít jeho zákazníci už na věčné časy! Má to ale háček, musíte mít aktivní balíček Megabajty, jinak máte smůlu a denní balíček už „požírá“ veškerá data.

Není to tedy stejné jako v případě projektu Kaktus, který má na svědomí T-Mobile. S tím můžete opravdu „facebookovat“ zcela bezplatně, pokud zajistíte, že vám kredit neklesne do záporných hodnot. Kaktus mimochodem rovněž nabízí SIM zdarma, a to úplně pro každého.

Zkrátka a dobře, po aktivaci SIM máte balíček 300 MB automaticky aktivní na první kalendářní měsíc i ten další, po jeho překročení klesá rychlost na 64 kb/s. výhodou je, že Megabajty dostanete zdarma, když v předchozím měsíci alespoň jednou dobijete kredit za alespoň 200 Kč. Ony dvě stovky vám zůstanou a můžete surfovat vesele dál.

900 MB za 200 Kč

A jelikož studenti hlavně datují, nabízí Studentfone toto řešení, co se zakoupeným kreditem: kupte si za ně dalších 600 MB dat (2× 300 MB za 2× 100 Kč). Výsledkem je celkem 900 MB za celkem 200 Kč, což není na tuzemské poměry vůbec špatná cena.

Studentfone také od 1. října změnil podmínky u denního balíčku. Původně stál 25 Kč na 24 hodin a obsahoval 25 MB. Nově snížil jeho cenu na 5 Kč bez změny 25MB FUPu. Čistě teoreticky tak lze mít za 30 dní 750 MB za 150 Kč, což je opět hodně dobré. Ale pozor, denní balíček znamená, že Facebook a další weby nejsou vyjmuty z FUP limitu.

Klepněte pro větší obrázek
SIMky zdarma s kreditem 50 Kč mohou mít studenti rovnou dvě (obr.: studentfone)

Co se týče ostatních sazeb, tak minuta volání do všech sítí vyjde na 2,50 Kč, SMSna 1,50 Kč a MMS na 4,50 Kč. Studenti jsou šikovní a nastavení účtu zvládnou sami v samoobsluze (s balíčkem Megabajty datově neutrální), jinak zaplatí 40 Kč za hovor s živým operátorem. Dle ceníku na webu Studentfonu pokud voláte vícekrát kvůli jednomu problému, platíte jen jednou. A když jsme u těch cen, přenos čísla je zdarma.

Studentfone je projektem Vodafonu, který takto cílí zejména na studenty. Jeho nabídka 900 MB za 200 Kč si své příznivce jistě najde. Ostatně sám Vodafone připravil pro mladé do 26 let zajímavý tarif s voláním do zahraničí a porcí 1,2 GB dat. Více se dozvíte v samostatném článku.

Diskuze (9) Další článek: Samsung připravuje tablet Galaxy Note 10.1 (2015 Edition)

Témata článku: Facebook, Virtuální operátoři, Internet v mobilu, Sociální sítě, SIM, Nákup a ceny, Zdarma, RegioJet, Žďár, Omezená nabídka, Zajímavý tarif, FAC, Nastavení účtu, Aktivní balíček, Denní balíček


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15