Super Miners: hledačem pokladů (nová hra pro Symbian)

Byl nalezen diamantový důl. Seberte rychle z komory sbíječku a vyrazte na hon za bohatstvím. Nebo se jen pohodlně usaďte ve svém křesle a vychutnejte si novou hru od tvůrců Explode Areny.
Super Miners: hledačem pokladů (nová hra pro Symbian)

Další legenda se vrací

Super Miners pochází z dílny Infinite Dreams. Před nedávnem jsme vám představili jejich minulé dílo Explode Arena, které stále patří k nejoblíbenějším hrám pro telefony se Symbianem. V těchto dnech vyšla nová hra a zdá se, že nezůstane jen ve stínu své starší sestřičky. Zatímco Explode Arena čerpala svůj námět z klasického Bombermana, Super Miners je klon stařičkého Boulder Dash – hry, kterou si můžete pamatovat z osmibitových počítačů.

Pozn.: pro větší náhled kliknětě na obrázek

 
A rychle do světa hledačů pokladů...

  
Takto vypadal Boulder Dash .. • ..a takto vypadá Super Miners • bludiště jak má být

Hledání diamantů v praxi

Cílem hry je v každém kole posbírat dostatečné množství diamantů, čímž se otevře brána do dalšího kola, které je pochopitelně většinou těžší než kolo předešlé. Aby nebylo vysbírávání diamantů příliš jednoduché, tak se do cesty postaví podzemní duchové, kteří mají zájem o vaší likvidaci. Jediný způsob, jak se jich zbavit, je zavalit je kameny, nebo zastřelit speciálními střelami. Je ale potřeba dávat pozor, aby některý z uvolněných kamenů nedopadl na hráčem řízenou postavičku. Tím by přišel o jeden z životů.

 
Zelený čtverec je cíl • s těmito nepřáteli si ještě lze poradit.. • ..ale s těmito?

Zrychlete, střílejte a ještě mnohem víc

Při hraní se setkáte také s několika bonusy. Ty mohou plnit funkci pouhého zpestření hry, ale také dovedou úplně změnit způsob zdolávání daného kola. Mezi zpestřující patří například zrychlení, převrácení ovládání, či násobitel bodů. Bonusy z druhé skupiny jsou ale mnohem zajímavější, najdeme mezi nimi například zrušení létání, nesmrtelnost, nebo ohnivou kouli. Dalším velmi zajímavým prvkem ve hře je rozlévající se láva, která se ve chvíli, kdy se nemá kam rozlít, přemění na diamanty.

  
Červené kuličky umožňují střelbu • láva před.. • ..a láva po rozlití

Vezměte si dovolenou

Ve hře je přes 100 kol a ačkoli je několik prvních velmi jednoduchých, je to pouze snaha ukolébat hráče a následně mu zavařit stále těžšími úrovněmi. Hra začíná přituhovat již okolo dvacátého kola. Do té doby se hráč v podstatě seznamuje s herními prvky, ale poté již nebude nezvyklé, když nad jedním kolem stráví několik desítek minut. Z tohoto vyplývá, že hra není určena pro netrpělivé hráče a ani pro hraní na jedno odpoledne.

 
Jak se dostat k tomuto diamantu? • cedule informují o možnostech hry • v krabicích se schovávají nepřátelé

Spolu nebo proti sobě?

Co by to bylo za hru, kdyby neměla multiplayer, tedy možnost zapojení více hráčů. Zde si pro nás autoři připravili hned dvě možnosti. První z nich je kooperace, kde oba hráči spojí své síly a plní postupně jednotlivá kola ve velmi těsném časovém limitu. Zaváhání jednoho z nich má většinou za následek neúspěch celého týmu. Druhý mód je pravým opakem, v něm se totiž hráči postaví proti sobě a budou se snažit zdolat kolo dříve než ten druhý. Samozřejmě není zakázáno svého protivníka eliminovat a tím si zajistit vítězství. Multiplayer je v této hře určen pouze pro dva hráče.

 
Ukazatel výher v multiplayeru • bonus označený „F“ zakazuje létání • barevné kruhy signalizují teleporty

Zacpěte si uši

Hry od Infinite Dreams nejsou jen velice dobře hratelné a chytlavé, ale mají z pravidla také vynikající grafické zpracování. Stejně jako Explode Arena, tak i Super Miners se pyšní velice kvalitní pseudo3D grafikou. Po zvukové stránce ale hra bohužel dosti zaostává. Po několika minutách jsem zvuk vypnul, protože se nedal poslouchat.

 
Ukázky ze hry

Správná volba

Zábavná hra Super Miners nesmí chybět v herní sbírce žádného hráče logických her. Přestane-li vás časem bavit soutěžit jen se sebou, můžete odeslat své nejvyšší dosažené skóre na internet a porovnat jej s ostatními hráči. Cena hry se pohybuje okolo deseti dolarů, což není za takto kvalitní titul mnoho. Objednat si ji můžete například na www.handango.com.

 
A jsme na konci.

Oficiální stránka výrobce: mobile.idreams.pl

Plusy a minusy

+ kvalitní grafické zpracování
+ délka (počet kol)
+ dobře odstupňovaná obtížnost
+ rozmanitost kol

- multiplayer jen pro 2 hráče
- špatný zvuk

Diskuze (4) Další článek: Velký test: pět bluetoothových sluchátek Jabra

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Min, Nov, Šup, Nová hra, Hra, Super, Špatný zvuk, Oficiální stránka, Lava, Poklad


Určitě si přečtěte