Surface Duo míří do Evropy. Microsoft upraví další aplikace pro práci na dvou displejích

Telefonující zařízení se dvěma displeji Surface Duo uvedl Microsoft do prodeje ve Spojených státech letos v srpnu. I když netradiční hybrid nezískal úplně nejlichotivější hodnocení zejména od odborné veřejnosti, přesto se americká firma rozhodla, že jej postupně uvede na některé další trhy. Začátkem roku 2021 se tak mohou těšit zájemci v Kanadě, Velké Británii, Francii a Německu. Odtud už to bude jen kousek, aby některý z individuálních prodejců dovezl zařízení i k nám.

Surface Duo těží z plochy dvou displejů, které mají přispět zejména k pracovní produktivitě a částečně zastoupit používání větších zařízení, jako jsou tablety, laptopy nebo konvertibly. Protože prostředí běží na Androidu (i když hodně upraveném do podoby připomínající desktopové Windows 10), musí Microsoft své mobilní aplikace upravit tak, aby mohly plochy dvou displejů využívat.

Dvě aplikace nebo větší plocha pro jednu

Stěžejní je multitasking – tedy práce dvou aplikací zároveň, každé na jednom křídle displeje. Tuto funkci už výrobce odladil na svém balíku Microsoft 365. Zároveň lze například prohlížet Outlook Mail a na druhé polovině Kalendář, nebo si třeba při video konferenci přes Microsoft Teams připravovat prezentaci v Powerpointu.

Někdy se ovšem může hodit plocha dvou displejů v rámci jedné aplikace, a to nikoli pouhým „rozlitím“ na obě půlky s mezerou uprostřed, ale pro pohodlnější a logickou práci. Takto plochu už umí využít například Amazon Kindle (pro přirozené čtení knihy) nebo Spotify (pro pohodlnější brouzdání v knihovně hudby a současný poslech).

V režimu dvou displejů lze samozřejmě otevírat i další aplikací než jen ty od Microsoftu, například nativní od Googlu nebo i některé od třetích stran (Amazon Kindle, Spotify). Podobným způsobem je optimalizován také TikTok. Microsoft nadále spolupracuje s vývojáři i s Googlem na rozvoji platformy směrem ke dvěma displejům, což by časem mohlo pomoci i jiným výrobcům podobně zaměřených zařízení. Aktuálně je to třeba několik smartphonů LG s krytem Dual Screen.

Představení Surface Duo na videu:

Váš názor Další článek: Metro v centru Prahy je již kompletně pokryté mobilním signálem včetně 5G

Témata článku: Microsoft, Android, USA, Microsoft, Spotify, Kanada, Skládací konstrukce, TikTok, Druhý displej, Dual Screen, Surface Duo, Surface, Mir, Zařízení, Amazon Kindle, Plocha, Pro +, Německo, PowerPoint, Francie, Aplikace, Displej, Evropa, Velká Británie, Telefony s Androidem na Heureka.cz