Surface Earbuds: bezdrátová sluchátka od Microsoftu vypadají jako zátky do uší

Zcela bezdrátová sluchátka nesmí chybět v nabídce žádného technologického výrobce. Svůj první model Surface Earbuds ukázal Microsoft loni na podzim, v následujících dnech jej začne prodávat. Cena pro americký trh bude 199 dolarů (cca 5 tisíc korun bez daně). Sluchátka vypadají jako zátky do uší, tvar má ale svoje opodstatnění.

Microsoft chtěl dosáhnout co největší plochy pro ovládání na dotekovém senzoru při zachování co nejkompaktnějších rozměrů. Obě mušle rozeznávají až trojí poklepání, kterému je přednastaveno ovládání hudební služby Spotify na připojeném androidovém smartphonu. Povelů je ale mnohem víc, nechybí například zapauzování skladby nebo přijetí hovoru (dvojím poklepem) a také zesílení nebo zeslabení zvuku pomocí tahového gesta.

Výrobce použil vlastní design 13,6mm měničů, zvuk nazývá podobně jako u jiných svých zařízení „Omnisonic“. Na každé mušli jsou dva mikrofony, které pomáhají odstranit šum při hovoru, aktivní potlačení hluku (ANC) ale sluchátka nemají. Pro spojení se zařízením slouží kodeky SBC a aptX, přenos probíhá přes Bluetooth verze 4.1/4.2.

Na jedno nabití vydrží sluchátka hrát až 8 hodin, doplnit energii z dobíjecího pouzdra můžete na další dva cykly, celkem tedy 24 hodin výdrže. Sluchátka jsou provázaná se službami Microsoft 365 a umožňují například předčítání e-mailů (v aplikaci Outlook pro iOS) nebo diktování dokumentů do mobilních aplikací Word, Outlook a další.

Diskuze (7) Další článek: Applu znovu klesly tržby ze smartphonů. Vynahradil mu to ale rekord ve službách

Témata článku: Microsoft, , , , , , , , Ear, Bluetooth verze, Zátka, SBC, Mušle, Sluchátko, Africký národní kongres, USI, Jak, Bezdrátová, Word, Ucho, Mic, Outlook,