Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

T-Mobile chystá pro své předplacenky věrnostní program Twist Bonus, který lze přirovnat Oskarově Flexisazbě. Stačit dobít kredit požadovanou částkou a potom volat levněji.
Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

(Informace uvedené v tomto článku nejsou oficiální a stále je zde proto možnost, že nakonec ještě něco bude trochu jinak.)

T-Mobile se podle informací, které máme k dispozici, chystá od 3. března spustit pro uživatele své předplacené služby Twist nový věrnostní program Twist Bonus. Program bude určen twistovým tarifům Standard, SMS a Extra - nebudou jej moci využít uživatelé tarifů Twist Rock'n'Roll a Home. Nabídka bonusů, které v rámci věrnostního programu budete moci získat, se bude obměňovat. Od 3. března do konce srpna půjde o víkendová volání ve vlastní síti za nižší cenu.

Twist Bonus nabídne tarifům Standard a SMS víkendové hovory ve vlastní síti za 50 % běžných sazeb. U tarifu Extra je to trochu složitější: až do konce dubna bude zvýhodněn ještě víc, víkendová sazba bude pouze 50 haléřů za minutu, od května se ale přidá k ostatním tarifům a k jejich padesátiprocentní slevě. Konkrétní minutové sazby budou vypadat takto:

Tarif  do konce dubna od května
Standard  1,75 Kč/min
SMS 3,80 Kč/min
Extra 0,50 Kč/min 1,50 Kč/min

Výhody pro veterány

Aktivace bude probíhat prostřednictvím hlasového systému na čísle 4606. Zde potvrdíte svůj záměr zúčastnit se věrnostního programu a po chvíli dostanete potvrzovací textovku. Od následujícího dne po aktivaci začne běžet tzv. zkušební období. Trvá 30 dnů a v jeho rámci se sledují částky, kterými dobijete svůj předplacený kredit - přidávají se na tzv. věrnostní účet.

Na konci zkušebního období T-Mobile spočítá, kolik korun máte na svém věrnostním účtu. V závislosti na stáří vaší simkarty vám posléze přizná nebo odmítne přiznat nárok na zlevněné hovory. A jaké jsou hraniční částky?

věk karty Twist  hraniční částka
méně než 180 dnů  600 Kč
181–360 dnů 400 Kč
361–720 dnů 300 Kč
více než 721 dnů 250 Kč

Protože se jedná o věrnostní program, noví zákazníci T-Mobilu musí pro jeho dosažení udělat více než starší zasloužilí Twistaři. Myslím, že takový přístup zatím žádný z operátorů nepoužil; připadá mi velmi férový. Věk se počítá od prvního odchozího hovoru z karty.

Jakmile za třicet dnů dobijete stanovenou částkou, získáváte bonus. Možnost výhodnějšího volání trvá po následujících třicet dnů a pokud během nich opět dobijete kredit větší částkou než hraniční, máte v kapse bonus na další měsíc. Je to velmi podobné Oskarově Flexisazbě s tím rozdílem, že u Oskarty je nutné příslušnou částku provolat, u T-Mobilu stačí dobít.

Ještě je zde možnost, že dobíjíte a přesto na konci měsíce nedosáhnete na potřebnou sumu. V takovém případě se věrnostní účet vynuluje a budeme muset s dobíjením začít znovu. Stav věrnostního účtu ale bude možné zjistit na automatické infolince a od operátora navíc několik dnů před koncem zkušebního období dostanete upozorňovací textovku.

Nechci slevu zadarmo

Žádný věrnostní program obvykle nestojí za to, abyste se cíleně snažili vyhovět jeho podmínkám. V takovém případě spíše ztratíte. Stejně bych přistupoval i k chystanému Twist Bonusu: pokud dobíjíte kredit přibližně v částkách, které jsou pořeba, do programu se přihlaste, ale chovejte se stejně jako dřív. Tímto přístupem lze vydělat.

Jak by dopadlo srovnání bonusového programu T-Mobilu s Oskartou Flexisazbou? T-Mobilu přidávají body požadavky odstupňované podle věku simkarty. Starým Twistařům bude stačit měsíčně dobít dvě stě padesáti korunami, což je ve srovnání se sedmi stovkami, které je třeba provolat u Oskara, opravdu málo. Oskar ale potom nabídne větší výhody - o korunu levnější volání bez ohledu na časová pásma a textovky za korunu dvacet.

Celkově je ale nutné bonusový program Twistu pochválit. Když hodně voláte, nemusíte dělat nic navíc a získáte výhody. Stinnou stránkou je ale další zkomplikování už tak málo přehledných tarifů. Spolu s nejrůznějšími balíčky už člověk snad ani nemůže mít přesnou představu, za kolik vlastně zrovna volá. Ale to je samozřejmě také účel.

Diskuze (43) Další článek: Ptejte se Oskara na Technoidy (přehled bleskovek)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, SUS, Pol, Volání, Věrnost, Šuškanda, Věrnostní program, Program, Mít


Určitě si přečtěte

Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
O tom, jak DxO zadupal špičkový Samsung. Kritika se cení, ale nesmíte při ní dělat chyby
Filip KůželJan LáskaMartin Miksa
DxOMarkTýden mobilně