Suunto Ocean jsou potápěčský počítač a GPS sportovní hodinky v jednom

Finská značka Suunto představuje nejnovější chytré hodinky Suunto Ocean. Toto nové zařízení kombinuje funkce potápěčského počítače a GPS sportovních hodinek, což jej činí ideálním společníkem pro dobrodruhy, kteří hledají zážitky pod i nad hladinou.

Suunto Ocean nabízí pokročilé potápěčské funkce, které zahrnují hloubkoměr, měření času pod vodou, sledování tlaku v láhvi, spotřebu plynu, plánování ponorů a monitorování dekomprese. Freediveři a šnorchlaři zde najdou speciální režimy potápění, které vyhovují jejich potřebám.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky ale využijete plnohodnotně ale i nad hladinou. Díky integrovanému GPS modulu mohou uživatelé sledovat svou trasu, rychlost a vzdálenost. Hodinky mohou měřit 95 různých sportovních režimů, které zahrnují běh, cyklistiku, plavání, jógu a mnoho dalších.

Propojení s mobilem i dalšími senzory

Suunto Ocean jsou navrženy pro extrémní podmínky, jsou proto o něco robustnější než běžné sportovní hodinky. Mají garantovanou vodotěsnost do hloubky 100 metrů, odolné safírové sklíčko chrání displej před poškrábáním a nárazy. Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli, která má zajistit dlouhou životnost i v náročných podmínkách.

Hodinky se připojí ke smartphonu s operačním systémem Android nebo iOS. Synchronizace s telefonem probíhá pomocí aplikace Suunto, která umožňuje detailní analýzu tréninkových dat, plánování tras a sdílení výsledků s komunitou. Hodinky jsou kompatibilní s Bluetooth a mohou být připojeny k dalším senzorům pro ještě přesnější sledování výkonu. Výrobce si dává záležet i na výdrži. Při nepřetržitě zapnuté GPS je výdrž 50 hodin na jedno nabití. S vypnutou GPS se výdrž výrazně prodlužuje, a to až na 26 dní v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky jsou vybaveny kruhovým AMOLED displejem o průměru 1,43 palce, který má dobrou čitelnost ve všech venkovních i vnitřních podmínkách. Vzhled displeje lze přizpůsobit a vybrat si z různých ciferníků a témat. Hodinky jsou k dispozici ve třech barevných provedeních: černé, modré a zelené. Cena začíná na 12 500 Kč.

Diskuze (2) Další článek: Přehled zařízení, která dostanou Android 14. Aktualizaci vypouští postupně všechny velké značky

Témata článku: , , , , , , , , Potápění, Plánování, Počítač,