Světlo nebo telefon. S unikátní lampou Yuue Balance si musíte vybrat

Berlínské studio Yuue navrhlo lampu Balance, jejíž rameno balancuje podle toho, jestli v něm je nebo není vložený telefon. Stejně tak majitel lampy bude balancovat, jestli je pro něj momentálně důležitější světlo, nebo telefon.

V klidovém stavu je svítidlo skloněné k podložce, až vložením telefonu do jednoduchého zářezu (nečekejte nic tak sofistikovaného, jako je bezdrátová nabíječka) se rameno převáží a žárovka rozsvítí. Designéři tak adresují celospolečenskou diskuzi nad tím, že smartphony válcují veškerou ostatní zábavu.

Projekt vzniknul už v roce 2014, takže výřez bude dost možná pro dnešní telefony příliš malý. Nicméně pokud vás lampa oslovila, stále je ke koupi za 299 eur, tedy více než 8 tisíc korun. To rozhodně není málo, ale pokud chcete kus nábytku s příběhem…

Yuue Balance v akci:

Via GiGadgets

Diskuze (3) Další článek: Niceboy Hive Podsie: Levná vstupenka do skutečně bezdrátového světa

Témata článku: Gadget, Design, Kuriozita, Světlo, Telefon, Výřez, Kus nábytku, Klidový stav, Rameno, Lampa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109