Světová premiéra: Siemens S55 má barevný displej a Bluetooth

Dnes byl v New Yorku představen nový mobilní telefon Siemens S55, který má jako první model německého výrobce barevný displej s 256 barvami a Bluetooth. Podle našich prvních zkušeností půjde o prodejní hit.

Siemens S55 je malý hezký mobil, který ode dneška patří v nabídce Siemensu ke špičce. Vychází z modelu S45, z něhož si bere kulaté tvary a částečně také způsob ovládání. Vše ostatní je ale nové.  

  

Mobil je především menší a lehčí, má špičkovou klávesnici (konečně!) a hlavně barevný displej. Ten zobrazí až 256 barev, což je současný standard. Nicméně displej má velmi hrubou mřížku a malý jas, takže jeho kvalitu hodnotím dokonce níž než na T68i, a to je co říci. Kvalitou se srovná se Sony Ericssonem T300; pravda je, že jsem v ruce neměl finální kousek. Zkrátka displej mne docela zklamal.

  

Co mne ale vyloženě potěšilo, je klávesnice - stejně jako u C55 jsou zde poměrně velké klávesy, které mají plochý vršek - nejsou tedy kulaté jako na S45. Mají optimální zdvih a jejich stisk je jistý. Co více si jenom přát? Vzhledem k tomu, že dosud klávesnice mobilů Siemens nedosahovaly některých modelů konkurence, je toto výrazný krok kupředu.

   

Funkční výbava mobilu je příkladná. S55 je typický manažerský mobil, který má velkou paměť na čísla, kalendář, záznamník hlasu, hlasité handsfree či WAP a k tomu přidává infračervený port, Bluetooth a Javu. K mobilu je možné připojit také maloý foťáček, jehož cena by se na českém trhu měla pohybovat okolo dvou tisíc korun. S ním budete moci využít další bezva funkci, MMS.

 

Nový je bohužel (také datový konektor, takže nebudete moci použít staré příslušenství jako datové kabely či handsfree sady.

 

Ovládání mobilu je podobné jako u S45 - rovněž je tu čtyřsměrová klávesa, přičemž směrem doprava se dostanete do menu a můžete se v něm pohybovat „dopředu“, tedy hlouběji. Bohužel, směr doleva už nefunguje zpět, musíte stisknout červený telefonek. Místo kurzorové klávesy bych možná ocenil joystick.

 

Siemens S55 je špičkový mobil, který by se měl prodávat někdy koncem roku za cenu okolo patnácti tisíc s daní. Má barevný displej a plně funkčně vybaven; až na kvalitu displeje se mi opravdu hodně líbí a je mi sympatický. Pokud ještě nemáte na Vánoce vybrán nový mobil, může být S55 jednou z voleb.

Přečtěte si také další články o nových produktech Siemensu na MobilManii:

Diskuze (44) Další článek: 21.10.2002 11:14 Registrace do letošního ročníku zahájena

Témata článku: Siemens, , , Siemens S55, ? Displej, Premiér, Blue, Barevný displej, Bar, Displej, Pře, BLU, Světová premiéra, Svět, A/B, Premier, Bluetoot