Švýcaři chytají druhý dech. Nádherná novinka od Alpiny kombinuje ocel, tradiční řemeslo a dotykový displej

Švýcarská společnost Alpina Watches představila hodinky AlpinerX Alive, které vycházejí z populárního modelu AlpinerX Horological SmartWatch. Inovoval se však nejen design a funkce, ale především přibyl dotykový AMOLED displej namísto monochromatického ovládaného korunkou. Nový je i senzor srdečního tepu.

Majitele „plnotučných“ chytrých hodinek, jako jsou typicky Apple Watch, tento model asi nezaujme. Cílí totiž především na ty, kdo chtějí vlastnit hodinky klasického švýcarského výrobce v kombinaci s moderními technologiemi. AlpinerX Alive poskytuje sportovní vzhled a zároveň tradiční krásu hodinářství s množstvím chytrých funkcí.

Kromě nezbytných časových údajů, aktivit a sledování spánku přináší hodinky funkce přizpůsobené tak, aby zlepšovaly život každého jejich uživatele. Sledují srdeční tep, hlídají pitný režim, poskytují dechové cvičení, ale zvládají i předpověď počasí a mají integrovanou GPS. Notifikace, chytré budíky, čtení obdržených zpráv i koučování je samozřejmostí. Předchozí model však disponoval i UV indexem a kompasem, které zde chybí.

Pokud by vám nestačil integrovaný dotykový displej, je k dispozici plnohodnotná mobilní aplikace. Ta nejenže zaznamenává všechna data naměřená hodinkami, ale umí je i analyzovat. Velkou změnou je i baterie. V předchozích modelech byla vyměnitelná a výrobce udával roční výdrž. Nyní je odběr hodinek vinou displeje výrazně větší, proto je baterie integrovaná a lze ji dobíjet. Hodinky vydrží napájet 7 dní.

Na výběr je ze dvou materiálů pouzder – ocel a skelné vlákno, vždy ve velikosti 45 mm. Luneta je otočná, sklo safírové, udávaná vodotěsnost 100 m. Nechybí ani luminiscence ruček pro odečítání času ve zhoršených světelných podmínkách a veliká barevná variabilita jak číselníku a jeho armovacího kroužku, tak ruček, lunety a řemenů. Cena je 995 Euro (cca 27 500 Kč). Prodej by měl začít na začátku května.

Diskuze (4) Další článek: Rodina smartphonů TCL 10 přináší 5G a prémiové displeje za dostupnější ceny

Témata článku: Chytré hodinky, Apple Watch, Hodinky, Wearables, GPS, Smartwatch, Dech, Luneta, Dotykový displej, Displej, Variabilita, Ocel, Řemeslo, Model


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid