Hodinky se solárním článkem pro nabíjení se v poslední době na trhu velmi rozšířily, a to zejména díky Garminu, který sluneční nabíjení používá u stále více modelů i mimo vlajkovou řadu Fénix. Navíc se firmám daří průběžně zvyšovat efektivitu, takže některé modely už slibují až „neomezenou“ výdrž na baterii (v úsporném režimu bez energeticky náročných funkcí).
Sequent SolarCharger se chlubí ruční švýcarskou výrobou a největším solárním článkem v hybridních hodinkách.
Nyní se ale o slovo hlásí hodinky Sequent SolarCharger, které myšlenku ekologického dobíjení posouvají ještě dále. Dostaly totiž největší fotovoltaický panel, kterých byl kdy použitý u hybridních chytrých hodinek. Ten umí brát energii ze slunce i z umělého osvětlení. V kombinovaném používání pak hodinky slibují neomezenou výdrž na baterii.
Vyrobeny z plastu z oceánu
Hodinky sice mají chytré funkce, ale namísto displeje si vystačí s běžným ciferníkem, takže jsou mnohem úspornější. Přesto zvládají měřit kroky, srdeční tep a spánkovou aktivitu.
Nejoblíbenější chytré hodinky
Další oblíbené chytré hodinky
Originální je už zpracování hodinek. Jsou ručně kompletované ve Švýcarsku ve dvou materiálově odlišných variantách. Ta základní hraje na ekologickou notu, je vyrobena z materiálu nazývaného #Tide Ocean Material. Jedná se o recyklovaný plast z vyloveného mořského odpadu. K dispozici ale bude i prémiovější verze z nerezové oceli. V obou případech však nechybí safírové sklíčko a voděodolnost až do 50 metrů.
Hodinky se aktuálně předprodávají na Kickstarteru za cenu od 299 dolarů (7 000 Kč) ve verzi z recyklovaného plastu, případně za 399 dolarů (9 500 Kč) v ocelové variantě. Výrobce slibuje, že hodinky budou zájemcům doručeny v listopadu tohoto roku. V té době se v Evropě dostanou i do volného prodeje.
Představení hodinek Sequent SuperCharger: