Symbiáda: vytvořte si hlasovou schránku nebo blacklist

AutoPilot je důležitý program zejména pro ty, co nemají mnoho času na telefonování. Program částečně přebírá funkci hlasové schránky, přidává ale i další funkce jako blacklist nebo záznamník.
Symbiáda: vytvořte si hlasovou schránku nebo blacklist

AutoPilot firmy Killermobile je velmi jednoduchý, přitom ale užitečný program pro mobilní telefony používající operační systém Symbian. V současné době je k dispozici verze pro Nokii 3650, 7650, 6600 a N-Gage. Program je shareware, v plné verzi stojí deset dolarů, neregistrovaná verze je omezena nefunkčností práce se záznamníkem a používat ji můžete jen 14 dní.

Hlasová schránka nebo blacklist

Program nahrazuje klasickou hlasovou schránku operátora a přemisťuje ji do mobilu. Můžete si také nastavit čísla, kterým se má po zavolání automaticky poslat SMS, aniž by mobil zazvonil, můžete si vytvořit blacklist se jmény, kterým telefon automaticky zavěsí. Textovka může být samozřejmě jiná pro každé číslo - například manželce pošlete, že máte jednání se šéfem, šéfovi, že máte poradu s podřízenými. A přitom si můžete v klidu někde užívat. Blacklist má ale drobnou nevýhodu, mobil před zavěšením nejprve krátce zazvoní, takže volající může mít pocit, že ho nemáte rádi a pokládáte mu hovor osobně.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Seznam zmeškaných hovorů: prvnímu byl hovor položen, druhý dostal SMS 
Seznam pravidel, on nebo off identifikuje, zda je pravidlo aktivní či nikoli

Vzkaz místo schránky

Kromě SMS lze nastavit i vzkaz, který se volajícímu přehraje, a opět může být jiný pro různá čísla. Volající pak může nahrát vzkaz až s dvouminutovou délkou, který si pak přehrajete nebo s ním dále pracujete, například si ho pošlete do počítače a zde uchováte (i když nevím k čemu). V základním seznamu si vytváříte pravidla pro různá čísla, která je možné vybrat ze seznamu. Pravidla lze dočasně zapínat a vypínat, takže mohou fungovat jen tehdy, pokud jste doma, v práci, na jednání apod. Součástí aplikace je i detailní přehled zmeškaných hovorů včetně toho, zda dotyčnému byla poslána zpráva, přehrán vzkaz atd.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nastavení volacího pravidla. Zde vybíráte číslo, pravidlo atd.
Globální nastavení celého programu

Poznámka: Při zadávání čísel nepoužívejte mezery, aplikace pak příchozí hovor nepozná.

Program vypadá docela dobře a použitelně. Nejvíce si cením funkce blacklist, kdy volající po několika marných hovorech pochopí, že s ním vážně nechci mluvit. Standardní funkce profilů v Symbianu pouze u dotyčného jména ztiší vyzvánění, „típnutí“ může být někdy lepší řešení. I poslaná SMS může být někdy lepší než nechat hovor spadnout do schránky. Škoda, že si místo jednoho čísla nemůžete zvolit rovnou celou předem definovanou skupinu.

Ve zkratce


Oživeno 6. 12. 2004: Autor programu nás upozornil, že některé zkušební verze programu, které byly k dispozici, nabízely pouze hodinovou dobu provozu. Současné verze jsou již opravdu čtrnáctidenní.

Diskuze (11) Další článek: Recenze mobilů Xelibri 5 a 7: exkluzivně a poprvé v ČR

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Nokia N-Gage, Hlas, Blacklist, Základní seznam, Black


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196