Symbian: legendární hra zcela zdarma

Ztratili jste mobil? Najděte si jej na internetu a zadarmo! Zapomeňte na QuickOffice, nabídneme alternativní textový a tabulkový editor, e-mailový klient, kalkulačku a výtečný převodník jednotek. Chybět nemohou ani tradiční hry.
Symbian: legendární hra zcela zdarma

Nokia začíná s SD kartami

Nokia už před časem vstoupila do organizace Secure Digital Card Assiociation. V uplynulých dnech tento krok přinesl své první ovoce a na americkém trhu se objevil telefon Nokia 6638 podporující paměťové karty typu SD. Protože je Nokia 6638 určena pro sítě CDMA třetí generace, v Evropě se s ní nesetkáme. Je však jen otázkou času, než se první karty SD, miniSD nebo dokonce microSD objeví i v klasických GSM telefonech. Další podrobnosti hledejte zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6638

Fotoaparát Nokia 6681

Minulý týden jsme připravili dlouho očekávanou recenzi chytrého mobilního telefonu Nokia 6681. Abyste měli co nejlepší představu o jeho schopnostech, přidali jsme k této recenzi galerii fotografií pořízených právě touto Nokií. Ačkoli snímky ještě kvalit digitálních fotoaparátů nedosahují, na většinu z nich je velice příjemný pohled. Fotografie z krásného města Telče najdete zde.

F(x) 2.0 beta 3

Aplikace F(x) získala v minulosti ocenění v soutěži Symbian Talent. A není vůbec divu. Tento komplexní převodník jednotek z téměř dvaceti odvětví lidské činnosti se hodí každý den. Dokáže přepočítat základní veličiny jako hmotnost, teplotu, výšku nebo i složité astronomické, fyzikální, ekonomické a matematické jednotky. Nyní máte možnost vyzkoušet betaverzi tohoto produktu po dobu třiceti dní zdarma. Ačkoli je konvertorů na trhu několik, F(x) opravdu doporučuji.

   
Hlavní přehled • finanční konverze • převodník • vzorec pro převod je možné upravit

Domácí stránka programu
Download (betaverze)
Cena: zdarma

Notepad 1.18

Textový editor QuickOffice je jistě velice komfortním doplňkem symbianového smartphonu. Jeho cena však šplhá do závratných výšin a ne pro každého je QuickWord natolik potřebný, aby byl ochoten takovou částku zaplatit. V podobných případech naprosto postačí program Notepad for Symbian S60. Grafikou připomíná Poznámkový blok z desktopových Windows. Nabízí pokročilé možnosti práce s textem a to vše za třetinovou cenu. Absence testovací verze je bohužel velkou nevýhodou. Podrobnější informace najdete zde.

Ačkoliv je oficiální cena uváděna 12 $, na serveru Handango je program k dostání za 9 $.

   
Škoda, že styl nevychází raději z nastaveného grafického tématu

Autor: Unteh (stránka programu)
Cena: 12 $ (9 $)

Tasksheet 1.20

A abychom nezůstali jen u textového editoru, aplikace Tasksheet může sloužit jako kvalitní náhrada mobilního Excelu. Funkce jako formátování textu, uzamčení skupiny buněk nebo podpora celoobrazovkového režimu jsou samozřejmostmi. Tasksheet si však poradí i se soubory ve formátu CSV, s asi devadesáti nejpoužívanějšími funkcemi Microsoft Excelu, vyhledáváním v textu a mnoha položkami, na něž jste zvyklí z klasického stolního počítače. I zde je nevýhodou chybějící testovací verze.

   
Lokální menu • editace buňky • uložené soubory • formátování buňky

Autor: twobyfive
Cena: 14,50 $

MailX Personal Edition

Kromě textového a tabulkového editoru by v mobilní kanceláři neměl chybět ani poštovní klient. Pro uživatele, kteří se snaží šetřit na každém kroku, je připraven MailX. Kontrola pošty totiž probíhá připojením na vlastní internetový server, čímž jsou zásadně redukovány objemy přenášených dat. MailX pracuje na pozadí a v pravidelných časových intervalech kontroluje poštovní složky. Výhodou také může být spolupráce s výchozím e-mailovým klientem telefonu, takže zůstanou zachovány všechny uložené zprávy. Registrace obsahuje dvanáctiměsíční přístup k poštovním složkám přes web poskytovatele.

   
Hlavní okno • lokální menu • položky pro nastavení • nastavení serveru

Autor: Bitween (stránka programu)
Download (testovací verze pro Symbian 6.1)
Download (testovací verze pro Symbian 7 a vyšší)
Cena: 32,95 $

NiceCalc 1.0

Dalším nezbytným prvkem mobilní kanceláře je kalkulačka. Velice povedená je aplikace NiceCalc. Ačkoli na první pohled vypadá jednoduše, nabízí spoustu funkcí, které využijete i při složitějších výpočtech. Nechybí ani mocniny, odmocniny, faktoriály nebo logaritmické, goniometrické a exponenciální funkce. Kromě toho podporuje NiceCalc práci s pamětí stejně jako klasické kalkulačky.

   
Tmavý a světlý vzhled aplikace • nastavení • volba úhlových jednotek

Autor: VerySoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 6,95 $

CaveBlaster 1.0.0

CaveBlaster je vynikající multiplayerová hra. Protihráč může být připojený přes Bluetooth. Samozřejmě, že lze hrát i jednotlivě bez protihráče. Během hry procházíte prostředím jakési „technologické jeskyně“ a sbíráte nejrůznější bonusy a body. Ovládání lodě ovšem není jednoduché a chvíli trvá, než si na něj zvyknete. Testovací verze je bohužel omezena jen několika sekundami hry. Pro představu o plné verzi to však naprosto dostačuje.

   
Ikona v menu • hlavní okno • nastavení • pokyny

Autor: digia (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 €

Bounce

Že vám tento název něco říká? Hádáte správně – jde už o legendární hru, která se objevila na několika mobilních telefonech Nokia Series 40. Samozřejmě, že grafika a herní prostředí naznalo změn a přizpůsobilo se možnostem Symbianu Series 60. Ačkoli se hra tváří jako verze pro starší Symbiany, bez problémů bude fungovat i na novějších mobilních zařízeních. Jak už tomu u podobných produktů Nokie bývá zvykem, hra je nabízena naprosto zdarma a především je velice rychle návyková.

   
Hlavní okno • lokální menu • prostředí hry • ukončení úrovně

Autor: Nokia
Download
Cena: zdarma

TrackMobiles.Net

Na závěr trochu netradiční výzva: na internetových stránkách www.trackmobiles.net je volně ke stažení aplikace, která by měla v pravidelných pětiminutových intervalech odesílat na web polohu telefonu, na němž je nainstalována. Na webových stránkách si pak lze zkontrolovat, kde se mobilní telefon nachází. To vše zdarma a bez jakýchkoliv pravidelných poplatků. Spousta uživatelů po podobné aplikaci volá už delší dobu, a proto jsem ji s nadšením vyzkoušel. Bohužel bezúspěšně. Rozhodnete-li se vyzkoušet ji také, budeme rádi, když se podělíte se svými zkušenostmi v diskusi pod článkem.

Diskuze (14) Další článek: Siemens CX75: Bluetooth, MP3 a chrom (test)

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Zdarma, Nokia 6681, Legendární hra, Notepad, Hra, Žďár, Příjemný pohled, Personal Edition, První ovoce, Pětiminutový interval


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6