Symbian: nejlepší hra loňského roku

Nechce se vám přemýšlet nad tím, kdy má kdo narozeniny? Nemusíte. Jednoduše napište blahopřejnou SMS a nastavte její odeslání v předem daný den. Kolik toho víte o státech světa? Ověřte si své znalosti v praxi. Chybět nebudou ani nejaktuálnější novinky ze světa Series 60.
Symbian: nejlepší hra loňského roku

Povinná výbava

V pondělí jsme si po delší době opět představili aplikace, které by na mobilním telefonu se Symbianem Series 60 rozhodně neměly chybět. Tentokráte byl přehled pojat spíše jako souboj dvou nejlepších zástupců každé kategorie. Podívejte se, jak si jednotlivé programy vedly. Jelikož je takových užitečných aplikací daleko více, už nyní máme v zásobě polovinu druhého dílu The Best Of.

Stále nějaké ceny

Není tomu tak dávno, co skončila Series 60 Challenge, jedna z prestižních soutěží pro vývojáře mobilních aplikací, a už tu máme další. Tentokrát již pátý ročník tradiční Handango Champion Awards. Handango patří k nejznámějším světovým serverům, které se věnují mobilním aplikacím. I proto je o tuto soutěž mezi vývojáři značný zájem a konkurence je obrovská. V letošním ročníku byly pro aplikace Series 60 vyhlášeny čtyři kategorie:

  • Nejlepší aplikace pro práci
  • Nejlepší aplikace pro hraní
  • Nejlepší aplikace pro život
  • Nejlepší nová aplikace
Přehled všech nominovaných programů najdete v oficiálním přehledu nominací.

Co vy na to?

Protože už se aktuálním přehledům symbianových aplikací nějaký ten pátek na Mobilmanii věnujeme, rádi bychom znali váš názor na tento seriál. I proto bylo v novém diskusním fóru založeno téma věnující se právě sérii symbianových přehledů. Dříve než ale svým příspěvkem ohodnotíte naši pravidelnou porci softwaru, vězte, že diskuse na téma „Proč nepíšete i o programech pro komunikátory nebo Symbian UIQ“ je zbytečná. Témata našich článků se odvíjí především od zájmu samotných čtenářů. A pokud vidíme, že o Series 60 je několikanásobně vyšší zájem než o ostatní série, budeme se zatím věnovat právě této platformě. Teprve v případě, že se komunita jiných symbianových platforem rozroste a přiblíží se k S60, můžeme o podobných změnách uvažovat.

Meganález

Antivirové společnosti SimWorks se v minulém týdnu podařil opravdu unikátní kousek. Během rutinního testování souborů vyměňovaných pomocí sítí P2P totiž narazila hned na 52 nových a dosud nezdokumentovaných trojských koní. Během jednoho jediného dne se tak počet veškerých známých mobilních infiltrací téměř zdvojnásobil. Ve většině případů jsou virem napadeny crackované verze některého z populárních programů. Podrobnější informace včetně seznamu souborů, na něž byste si měli dávat pozor najdete zde.

Firmware… nebude

V tomto týdnu se opět rozhořela polínka mezi uživateli oblíbeného smartphonu Siemens SX1. Těm se totiž přestalo líbit, že Siemens uživatele v České republice zanedbává a zatímco v několika sousedních zemích už se objevily nové verze firmwaru, u nás se s jejich uvedením ani nepočítá. Obyvatelé Symbianfóra proto sepsali petici, se kterou se chtěli před zástupci společnosti ohánět. Siemens však k tomuto problému zaujal jednoznačné stanovisko a dal najevo, že s diskusí mezi uživateli a vedoucími vývojářských týmů se nepočítá.

SMS Scheduler 1.0

SMS Scheduler je často hledanou aplikací a jistě nyní udělá radost mnoha uživatelům. Umožňuje totiž naplánovat odesílání textové zprávy na určitý den a určitý čas. Dále se už o odeslání zprávy nemusíte starat – všechno zařídí sama aplikace.

SMS Scheduler spolupracuje s výchozími složkami zpráv mobilního telefonu. Jakmile dopíšete textovou zprávu, stačí ji uložit do složky Koncepty. Po spuštění programu jsou všechny uložené zprávy zobrazeny a k jednotlivým položkám lze nastavit datum a čas odesílání. Textová zpráva může obsahovat všechny povolené druhy příloh (poznámky kalendáře, OTA obrázky, kontakty,…). Testovací verze je omezena plánováním maximálně na patnáct minut dopředu.

   
Složka Koncepty • lokální menu • nastavení odeslání • seznam naplánovaných odesílání

Autor: Mobilatech (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 12,50 $

pointWORLD 1.00

Pokud se zajímáte o zeměpis a nejrůznější cizí země, pak rozhodně zbystřete. PointWORLD je dokonalým kapesním původcem po všech zemích světa. Kromě polohy, rozlohy, názvu hlavního města, vlajky a počtu obyvatel se také můžete z nabytých znalostí nechat prozkoušet formou kvízu. Jako specialitka může působit například přehledná tabulka všech výše zmiňovaných informací, zobrazení světových metropolí s více než jedním milionem obyvatel včetně jejich polohy nebo možnost vyhledání státní vlajky podle příslušných barev. Pokud ne za nákup, tak minimálně za vyzkoušení pointWORLD bezesporu stojí.

   
Informace o státě • přehled metropolí • vyhledávání vlajek • kvíz

Autor: fun communications
Download (testovací verze)
Cena: 12,95 $

TimedSpy! 1.0

Občas je potřeba trochu ohlídat daný prostor. V takovém případě může pomoci třeba aplikace TimedSpy! Jejím úkolem je po stanovených časových intervalech zachycovat snímky prostoru před objektivem fotoaparátu. Tyto snímky jsou následně ukládány do telefonu, kde si je můžete kdykoli později vyzvednout. Stejně tak jednoduše je ale aplikace může zasílat pomocí multimediálních zpráv MMS na předem definované číslo. Pro co největší nenápadnost je samozřejmostí běh na pozadí operačního systému. Testovací verze je omezena veškerými nastaveními. Snímky jsou zachycovány po patnácti sekundách v nízkém rozlišení.

   
Hlavní obrazovka • lokální menu • nastavení • záznam

Autor: Diginaut
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 $

Marble Revolution 1.1

Hra Marble Revolution od společnosti bit-side se stala vítězem loňského Series 60 Challenge v kategorii Best Gaming Application. Hlavním smyslem hry je sběr bodů v podobě různobarevných kuliček. Celý děj je situován do trojrozměrného prostředí a nutno dodat, že si vývojáři dali opravdu záležet. Nejrůznější přeskoky a kopcovité pasáže jsou výborně provedené a hře to dodává ten správný rytmus. Škoda jen, že je testovací verze omezena na pouhých šedesát sekund hry.

   
Hlavní menu • výběr hry • obrázky ze hry

Autor: bit-side (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 10,95 $

Diskuze (5) Další článek: Praha: dnes v noci budou výpadky CDMA

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Siemens SX1, Vývojářský tým, Hra, Povinná výbava, Nejlepší hra, Rok, Loňský rok, Prestižní soutěž


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 94

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21