Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Tentokrát se budeme věnovat především zábavě. Představíme hned čtyři hry z nejvyšší kategorie. Samozřejmě nemohou chybět nové aplikace a na své si přijdou i vývojáři. Prohlédneme si novinky ze světa mobilních virů a nemůžeme zapomenout ani na novou verzi PC Suite.
Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Raritní Nokia 6681 přichází

Zatímco předminulým týdnem vládla nová Nokia 3230, v současné době přechází pozornost na nový model Nokia 6681. Pomalu ale jistě se tento vynikající smartphone dere na prodejní pulty. V České republice bychom se jej mohli dočkat ještě v tomto týdnu. Cenu distributor stanovil na 15 990 Kč, v internetových obchodech se zatím žádné výrazné slevy nekonají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6681

Ještě než bude Nokia 6681 uvedena na trh, připravilo české zastoupení finského výrobce pro své zákazníky jednu raritku. Zatímco standardně je mladší bratříček Nokie 6680 dodáván v bílé a modré barvě, u nás bude k sehnání oblíbenější stříbrná kombinace. Fotografie stříbrné Nokie 6681 si můžete prohlédnout zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie stříbrné Nokie 6681

Spravujte svůj smartphone

Nokia v minulém týdnu uvolnila novou verzi správcovského balíčku pro mobilní telefony Nokia PC Suite. Kromě drobně inovované grafiky najdete hned několik nových aplikací pro pohodlnější práci s mobilním telefonem. Podrobnější informace hledejte v naší bleskovce.

Opět pozor na viry

Antivirová společnost F-Secure zveřejnila informace o nejnovějším trojském koni šířícím se po mobilních zařízeních s operačním systémem Symbian Series 60. Že vývojáři mobilních virů přitvrzují, dokazuje i Fontal.A. Pokud si totiž nedáte pozor, dokáže se dostat do systému natolik, že nepomůže nic jiného než kompletní zformátování. Podrobnější informace najdete zde.

Nejen o Fontal.A, ale i o dalších druzích mobilní havěti jste si mohli přečíst v článku s kompletním přehledem mobilních virů. Ačkoli je její „článková“ forma zatím trochu nestandardní, na zlepšování a zvýšení přehlednosti bychom chtěli v nejbližší době zapracovat. V případě, že se s vaším telefonem děje něco divného, podívejte se raději nejdříve do naší Databáze mobilních virů.

Národ zlodějů?

Jak je to se situací ohledně mobilního softwaru na našem trhu snad nemusím ani připomínat. Toto však není omluvenka pro tisíce lidí, kteří si stahují warez a nelegální software z internetu, protože dnešní doba nabízí mnoho způsobů, jak za software zaplatit. Na názory pro a proti kupování placeného softwaru jsme se zeptali i našich čtenářů v diskusi. Zde najdete souhrn jejich reakcí.

Symbian Commander 1.05

Zajímavý správce souborů napodobující notoricky známý Norton Commander vypustila do světa společnost Unteh. Jednoduché grafické rozhraní, ale také rychlost jsou největšími zbraněmi Symbian Commanderu. Ačkoliv snímky displejů vypadají velice lákavě, zkušenosti našich čtenářů jsou už znatelně horší. Informace si můžete přečíst v bleskovce. Testovací verze tentokrát bohužel není k dispozici.

   
Práce s adresáři... • ...a soubory • chybové hlášení

Autor: Unteh (stránka programu)
Cena: 9,00 $

VS-SunBeeOS 4.0.0

Po delší době tu máme opět něco pro vývojáře symbianových aplikací. Sada VS-SunBeeOS obsahuje několik klíčových pomůcek. Mezi dva nejdůležitější prvky celého balíčku bych zařadil generátor zdrojového kódu z uživatelských šablon a univerzální souborový editor s funkcemi import a freeze. Celá sada je založena na EPOCfromMMP technology 4.0 a je nabízena zcela zdarma. K bezproblémovému chodu jsou třeba knihovny .NET Framework 1.1 runtime.

Autor: BeeKeros
Download
Cena: zdarma

Head 2 Head Street Racing

Závodní hry jsou stále velice oblíbené, tak proč si jednu takovou nedopřát i na displeji mobilního telefonu? Přestože Head 2 Head Street Racing patří spíše mezi kvalitní průměr, za vyzkoušení stojí. Podrobnější informace o hře najdete na internetovém serveru Series60.cz. Jenom upozorním, že hra je poměrně náročná na vybavení a hlavně paměť mobilního telefonu.

   
Hlavní menu • výběr automobilu • výběr trati • hra (zdroj: Series60.cz)

Autor: Darxun Games
Download (testovací verze)
Cena: 14,99 $

Martial Arts 3D 1.0

Pamatujete si ještě na počítačový fenomén zvaný Mortal Combat? Proč si něco podobného nepřipomenout i na mobilním telefonu? Ačkoli tato hra není standardně nabízena k vyzkoušení, nám se podařilo najít na internetu testovací verzi, takže se do tajů trojrozměrného mobilního boje můžete ponořit i vy. Přestože je dostupná verze značně ořezaná, je zjevné, že Martial Arts 3D se nezařadí mezi tuctovky.

   
Splash screen • hlavní menu • obrázky ze hry

Autor: Synergenix
Download (testovací verze)
Cena: 12,95 $

Quartz 2

Další pokračování úspěšné hry Quartz od společnosti Elements Interactive je zde. Stejně jako v prvním díle je hlavním úkolem hráče poskládat vedle sebe čtyři kameny stejné barvy. Tímto způsobem pak postupujte dále, až se zbavíte celého hracího pole. Oproti prvnímu dílu je do nové verze přidáno hned několik novinek. Mezi ty nejvýraznější patří možnost vícehráčského režimu, nové způsoby hry, lepší grafika nebo výborná hudební kulisa. Minimálně za vyzkoušení Quartz 2 určitě stojí.

   
Splash screen • hlavní menu • nastavení • hrací plocha

Autor: Elements Interactive (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 6,95 $

Smart Ball 1.0

Od rychlých prstů se pomalu přesuňme k trochu namáhavější hře. Úkolem hráče ve Smart Ball je dostat kuličku do správného otvoru. To se může jevit jako banální úkol a v několika prvních kolech to tak opravdu vypadá. S vyššími úrovněmi se však zvyšuje náročnost. U jednoho kola se pak dá strávit až čtvrt hodiny a stejně se vám nepodaří na jeho řešení přijít. Pokud tedy máte dlouhou chvíli, mohu vřele doporučit právě Smart Ball.

   
Hlavní menu • pokyny • obrázky ze hry

Autor: YewSoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 4,95 $

Diskuze (5) Další článek: Sony Ericsson K300i: šampion na léto (test)

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 3230, Nokia 6681, Dnešní doba, Celá sada, Obzor, Warez


Určitě si přečtěte

Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Garmin Pay funguje skvěle, ale jak do hodinek dostat i věrnostní karty?
Filip Kůžel
Bezkontaktní platbyChytré hodinkyGarmin
Huawei Mate X2 je nejlepší skládačka současnosti. Ale co je jí to platné...
Filip Kůžel
Kauza HuaweiOhebný displej
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video