Symbian S60: další užitečné programy od Nokie

Vylepšete si prohlížeč obrázků v mobilu. Používáte sítě peer-to-peer? Měli bychom pro vás jeden klient zdarma. Nokia N90 se již brzy objeví na pultech a proto se začaly objevovat nové aplikace pro displej s větším rozlišení. Nakonec jedna povedená adventura.
Symbian S60: další užitečné programy od Nokie

Připravit, N90 se blíží

Nokia N90 už se pomalu chystá na prodejní pulty, a tak jí výrobce připravuje co nejpevnější půdu pod nohama. Minulý týden se proto na webových stránkách Nokie objevily programy plně využívající potenciál vysokého rozlišení telefonu. Jde o následující aplikace:

  • Quickoffice – prohlížeč souborů kancelářských aplikací
  • Nokia Push to talk – klient pro službu Push to talk
  • CardDeck – soubor karetních her

Protože Nokia svůj nový model ještě k oficiálnímu testování neposlala, jedinou možností bylo vyzkoušet aplikace na standardní Series 60. Nakonec se ale žádné velké problémy s kompatibilitou nekonaly a aplikace šlapaly naprosto bez problémů. Čtečku souborů sady Microsoft Office nebo soubor jednoduchých karetních her si tak zahrajete i na svých starších symbianových smartphonech.

   
Nástroje sady QuickOffice • Quickword • seznam her CardDeck • ukázka hry

Autor: Nokia (stránky aplikací)
Download (QuickOffice, Push to talk)
Download (CardDeck)
Cena: zdarma

Nová verze Nokia PC Suite

V minulých dnech se konečně dočkali všichni uživatelé symbianových smartphonů, kterým už psaní textovek na miniaturní klávesnici telefonu nevyhovuje. Nokia na svých stránkách zpřístupnila novou verzi balíčku pro správu mobilního telefonu Nokia PC Suite. Podrobnější informace o novinkách najdete v naší bleskovce. Kromě zmiňovaných aktualizací je zde ještě jedna příjemná inovace – možnost přistupovat ke složkám se zprávami a kontakty přímo z Průzkumníka systému Windows.

  
Základní rozhraní • nastavení přenosu souborů • editace SMS

Kupte si smartphone

Pokud se rozhodujete upgradovat nebo si koupit svůj první nový smartphone, měli byste zbystřit. V minulém týdnu totiž operátoři představili své ceníky na měsíc červenec. A opravdu je na co se dívat. Ačkoli jsou ceny v běžných internetových obchodech nižší, co se symbianů týče, výrazně se změnily, v pozitivním slova smyslu, především ceníky Eurotelu. Proto pokud už se těšíte na svůj nový smartphone, zkontrolujte nejvýhodnější nabídku a objednávejte, dokud jsou ještě na skladě.

Nejlepší plošinovky

Nechcete se v těchto deštivých dnech nudit doma? Proč si nezahrát nějakou mobilní hru? Stačí si na mobilní telefon pořídit některou z recenzovaných plošinovek a nuda bude pryč. Vybrali jsme dvě javové, dvě symbianové a dvě hry pro herní konzole Nokia N-Gage.

ZScreenCapture 0.97

Budete-li chtít někde prezentovat displeje svého mobilního telefonu, budete potřebovat program, který jejich obsah dokáže zachytit. Proč ale za takový software platit, když jej můžete mít zcela zdarma? Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci ZScreenCapture. Funkčně sice není nijak na výši, ale základní dovednosti ovládá bez problémů. Obrázky mohou být ukládány do souborů typu BMP, PNG, MBM a také JPG. U JPG je navíc možné nastavení kvality snímku. Nemůže chybět ani výběr paměti pro ukládání. Stačí zvolit médium a program si už automaticky vytvoří ukládací složku.

   
Ikona v menu • ukládání do JPG (i s nastavením kvality) • ukládání do BMP • složka se screeny

Autor: ZenithCore
Download
Cena: zdarma

Symella 1.0

Peer-to-peer sítě jsou dnes jednou z nejproblematičtějších oblastí počítačové branže. Oficiálně jsou sice využívány k jednoduššímu stahování updatů a instalačních balíčků volně šiřitelných programů, ale téměř každému je jasné, že není v lidských silách udržet na síti pouze legální obsah. Pokud máte neomezené připojení k internetu přes mobil a počítač doma, nezoufejte. Symella je klient sítě Gnutella pro symbianové smartphony. Vzhledem k omezené velikosti paměťové karty je možné ze sítě pouze stahovat. Podmínkou tedy není žádný minimální sdílený limit. Celá aplikace je navíc dodávána zdarma včetně zdrojových kódů.

   
Lokální menu • nastavení • seznam připojení • vyhledávání

Autor: Imre Kelényi, Balázs Molnár
Download
Cena: zdarma

ADnota album 3.0.3

Prohlížeč obrázků je standardní součástí systému telefonu. Protože jsou jeho možnosti značně omezené, alternativním klientem by mohla být právě aplikace ADnota album. Dokáže obrázky nejen přehledně zobrazit pro jednodušší prohlížení, ale také je přehledně třídit podle nejrůznějších položek a informací. Ke každému obrázku si můžete přidat hlasový záznam a podle něj potom vyhledávat. ADnota album navíc dokáže spolupracovat s GPS přijímačem připojeným přes Bluetooth. V okamžiku vyfocení snímku do něj tedy přidá i informace o aktuální pozici. Také podle těchto informací lze vyhledávat. Testovací verze poskytuje všechny možnosti programu po dobu čtrnácti dnů.

   
Tvorba náhledů • nastavení • zobrazení v mřížce • podrobnosti o snímku

Autor: adnota
Download (testovací verze)
Cena: 23,90 USD

Astro Quest: Unlicensed Surgery 1.0

Další adventura z dílny vývojářské společnosti MagiXoft. Tentokrát nás autoři zavedou do prostředí temného vesmíru. Hlavní hrdina Robert Stark, pilot kosmické lodi, řeší problémové situace, které vznikají nečekaně po přistání na jedné z orbitálních stanic. Kvalitu her od MagiXoftu dokazuje i úspěch předchozí adventury Magic's Quest II: The Dream. Pokud vám tedy angličtina není cizí a rádi do hraní her trochu zapojíte mozkové závity, není důvod, proč Astro Quest: Unlicensed Surgery nevyzkoušet.

   
Splash screen • úvodní pokyny • ukázky ze hry

Autor: MagiXoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 11,95 USD

Diskuze (3) Další článek: Jaké telefony se vyplatí koupit? Hledáme nejlepší poměr cena/výkon

Témata článku: Nokia, Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Nokia N90, Nokia N-Gage, Seznam her, Příjemná inovace, Základní dovednost, Adventura, Program


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6