Symbian S60: další vynikající instant messenger

RSS kanály jsou dnes běžným prostředkem sledování obsahu webů. Jednoduše je můžete využívat i na mobilních telefonech. Víte, že digitální televize už je dostupná i pro smartphony? Přehled o aplikacích a procesech můžete mít jednoduše a hlavně zdarma i ve svém mobilu.
Symbian S60: další vynikající instant messenger

Nepřehlédněte

VeriChat 1.00b

Pokud již nějakou dobu patříte mezi šťastné uživatele telefonu s operačním systémem Symbian Series 60, pak vám jistě nedávno neunikla informace o zpoplatnění jednoho z nejlepších programů pro rychlé posílání zpráv, aplikace Agile Messenger. Pokud už ale máte platit, proč se nejdříve neporozhlédnout, zda se nevyplatí raději investovat na jiném místě.

   
VeriChat: výběr protokolu • seznam kontaktů • lokální menu • možnosti práce s kontakty

Šikovnou alternativou k Agile Messengeru by mohla být právě aplikace VeriChat. VeriChat podporuje čtyři nejznámější komunikační protokoly MSN, Yahoo, AIM a samozřejmě také ICQ. Online můžete být samozřejmě na všech protokolech zároveň. K největším kladům aplikace patří nejen jednoduché uživatelské prostředí s možností použití grafických emotikonů při psaní zprávy, ale také funkce pro odesílání souborů nebo předdefinové zprávy, které odesíláte často v nejrůznějších situacích.

   
S češtinou si příliš nerozumí • emotikony • předdefinované odpovědi • ukázka datové náročnosti

Komunikace je velice jednoduchá. V seznamu online kontaktů stačí kliknout na vybranou osobu a ihned můžete začít psát. Ve spodní části okna se zobrazuje vámi psaný text, v horní polovině pak průběh konverzace. Aplikace si bohužel zatím nedokáže poradit s českými diakritickými znaménky, ale i tento nedostatek se dá prozatím obejít tak, že budete psát cesky. VeriChat můžeme pochválit za velmi nízkou náročnost na přenášená data.

Autor: PDAapps (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 USD


Nové zajímavé programy

Resco News 1.10

Příjem nejnovějších aktualit pomocí RSS kanálů je velice populární. Prakticky každý server dnes své novinky distribuuje pomocí RSS. Resco News je díky rychlý a také méně datově náročný způsob, jak sledovat nejaktuálnější dění a aktuality pohodlně na displeji mobilního telefonu. Mimo RSS kanálů, které lze do programu jednoduše přidat, najdete několik předem definovaných kanálů přímo v Resco News. Jde především o kanály zpravodajských serverů CNN, BBC nebo Reuters. Resco News také nabízí spoustu možností práce se zprávami včetně jejich exportu nebo odesílání dále přes Bluetooth nebo e-mailem.

   
Předdefinované zdroje • přidání nového zdroje • seznam zpráv • detailní zobrazení článku

Autor: Resco.net
Download (testovací verze)
Cena: 11,95 USD

ContaStick 1.1

Pokud máte v telefonním seznamu spoustu položek, může se vyhledávání mezi nimi stát velice nepraktické. Pro tento případ vytvořila vývojářská skupina n-e-ware jednoduchou utilitu pro rychlé vyhledávání v seznamu a pohodlnou práci s kontakty. ContaStick se ovládá výhradně joystickem nebo kurzorovými klávesami mobilního telefonu. Postupně jsou vybírána písmena, s jejichž pomocí se díky správnému sledu rychle dopracujete k požadovanému kontaktu. Pak už stačí jen vybrat, co vlastně s položkou zamýšlíte a stisknout příslušný směr kurzorového tlačítka. ContaStick je hlavně rychlým pomocníkem pro situace, kdy se vám vyhledávání v samotném seznamu zdá až příliš zdlouhavé.

   
Postupný výběr • lokální menu

Autor: n-e-ware
Download (testovací verze)
Cena: 7,95 USD

TaskSpy 0.96

TaskSpy je většině uživatelů, kteří se o svůj mobilní telefon zajímají trochu více, již notoricky známou aplikací. Poskytuje nejdůležitější informace o běžících procesech a programech, instalovaných aplikacích, zatížení procesoru a dalších položek úzce spjatých s chodem operačního systému Symbian. S pomocí TaskSpy můžete snadno odhalit nežádoucí programy nebo procesy, které zatěžují baterii a zpomalují telefon. Z jednoho místa lze tyto aplikace zavírat a odstraňovat.

   
Seznam běžících procesů • instalované aplikace • informace o systému • nastavení

Autor: PushL.com
Download
Cena: zdarma

TimeTool 1.4

Jak už název samotné aplikace napovídá, půjde v tomto případě o čas. TimeTool je univerzálním nástrojem pro nejrůznější možnosti práce s časem. V jediné aplikaci tak získáte jednoduchou minutku s odpočítáváním nastavené doby, upozorňovač na události, budík s možností nastavení melodie a stopky pro měření časů nejen při sportovních soutěžích. Součástí aplikace TimeTool je i sada zvukových znamení, které pak lze přímo z aplikace jednoduše použít pro nejrůznější situace. Chcete, aby vás každé ráno budil příjemný hlas mladé sympatické slečny? Stačí si trochu pohrát s nastavením.

   
Hlavní obrazovka • seznam naplánovaných upozornění • minutka • nastavení

Autor: TimeTool Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD


Novinky ve světě Symbianu

Nokia N91 s iTunes?

Plánovaná hudební lahůdka z nejmodernější N-Series mobilních telefonů Nokia by se mohla stát velkým lákadlem nejen pro hudební technoidy, ale také pro společnosti angažující se v hudebním průmyslu. Zatímco služba iTunes se už pomalu objevuje v mobilních Motorolách, ostatní výrobci s podobnými novinkami vyčkávají. Podle finského listu Taloussanomat by měla být právě zmiňovaná Nokia N91 službou iTunes jako první z Nokií vybavena také. Tuto informaci však prakticky v zápětí dementovalo oficiální prohlášení Nokie s tím, že žádná taková služba zatím není v přípravě. Zároveň však byla vyslovena myšlenka, že pokud by nebyli samotní zákazníci nějak zásadně omezováni autorskými právy na hudební skladby, mohlo by ke spolupráci mezi Nokií a společností Apple Computers klidně dojít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip do diskuse: Využili byste možnost stahování placených hudebních skladeb přímo do mobilního telefonu?

Budoucnost je digitální

„Budoucnost televize je v našich rukou.“ Přesně tímto sloganem můžeme charakterizovat počin, který prezentovaly v Kuala-Lumpur společnosti Astro (jeden z předních malajských mobilních operátorů), Maxis Communications Berhad (přední světový mobilní operátor) a finská Nokia. Jde o vůbec první Digital Video Broadcasting – Handheld (DVB-H) vysílání na světě. A co vůbec jde? DVB-H je nový standard digitální televize pro mobilní zařízení. Zatímco u nás se proces digitalizace teprve připravuje, v Asii je digitální televize už oblíbeným druhem interaktivní zábavy a DVB-H tuto cestu jistě nemalým podílem podpoří. Podrobnější informace o digitální televizi v mobilním telefonu hledejte na speciálních webových stránkách, které za tímto účelem vytvořila společnost Nokia.


Vytrženo z diskuse

Jake hry hrajete na SX1?
Co byste změnili na současných smartphonech Series 60?
M75 + symbian

Ačkoli se poslední téma může zdát trochu jako banalita, nikdo není dokonalý a správnými otázkami a odpověďmi se této dokonalosti můžeme alespoň přiblížit. Proto se nemusíte bát položit v diskuzním fóru jakýkoliv dotaz. Ostatní uživatelé vám vždy rádi pomohou a vyjdou vstříc. Stačí jen překonat obavy.

Diskuze (9) Další článek: Vycházejí zářijové Mobility: 100 stran a velký přehled parametrů

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Messenger, Nokia N91, Nokia N91 8GB, Současný smartphone, INS, Kuala Lumpur, Meš


Určitě si přečtěte