Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Na světě je další multimediální přehrávač dostupný zcela zdarma. Chcete univerzální editor pro jednoduché a rychlé psaní textů přímo na mobilním telefonu? Nabídneme také kapesní verze dvou oblíbených her. A nejen to...
Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Nokia N90 ještě jednou

Informace o recenzi špičkové Nokie N90 jsme přinesli již v minulém vydání našeho seriálu. Nokia N90 je opravdu povedený kousek, a proto jsme využili každé volné chvilky k tomu, abychom otestovali jeho schopnosti a dovednosti. Nejdříve přišla studená sprcha – světe div se, ale nová N90 neumí vibrační vyzvánění. Že by málo místa? Následně přišel na řadu podrobný test fotomožností. Ve srovnání s klasickým digitálním fotoaparátem si Nokia vedla více než dobře. Ihned poté přišlo na řadu srovnání se špičkovými mobilními konkurenty Sony Ericssonem W800i a K750i, které si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Pokud se vám Nokia N90 líbí, ale finanční možnosti vám její koupi nedovolují, můžete telefon získat v soutěži Můj mobil

Zpoplatněný Agile Messenger

Další nepříjemnou zprávu přinesla společnost Agile Mobile. Zveřejnila totiž tiskovou zprávu, v níž informuje o plánovaném zpoplatnění používání aplikace Agile Messenger. Podle informací se budou poplatky stát od státu lišit a jejich placení bude přímo vázáno na konkrétního operátora. Podrobnější informace zatím společnost nevydala, takže můžeme jen hádat, jaká nakonec přijde realita.

   
Contact list • volba statusu • nastavení při příchodu nové zprávy • zobrazení historie

Vydrží silná dvojka?

Server ARCchart.com zveřejnil zprávu o možnosti přechodu mobilních telefonů Nokia k operačnímu systému Linux. Těchto dohadů se rázem chytla veřejnost celého světa a dokonce i v Česku se rozproudily vášnivé diskuse. Rozhodli jsme se proto sebrat dostupné údaje, vše poskládat dohromady a zveřejnit náš vlastní pohled na celý problém. A výsledek? Podle našich dohadů nemá Nokia jediný důvod Symbian opouštět a pokud ano, rozhodně by to nebyl tolik ziskový krok, jak se mnozí domnívají. Nu, posuďte sami.

PhoneLock 1.0.1

Zapomněli jste telefon doma a nechcete, aby se vám někdo přehraboval v jeho obsahu nebo z něj uskutečňoval odchozí hovory? Ideálním řešením je v tomto případě aplikace PhoneLock. Nejenže dokáže telefon zamykat a odemykat pomocí družicového navigačního systému GPS, ale jednou textovou zprávou zaslanou na číslo mobilního telefonu se postaráte o jeho zablokování až do doby, než se znovu vrátíte domů a zadáte bezpečnostní kód. Už nikdy se tak nemusíte obávat o svá soukromá data v telefonu.

  
Hlavní menu • nastavení programu • nastavení bezpečnosti

Autor: SysOpen Digia
Download (testovací verze)
Cena: 19,45 USD

FIVN Player 2.0

Kvalita hudby z mobilního telefonu už je v dnešní době jedním z hlavních hledisek při koupi nového modelu. Pro přehrávání hudby je však třeba správné aplikace. Hudební programy jsou dnes už jednou z mála kategorií, kde je stále možné najít software dodávaný zdarma bez jakýchkoliv poplatků. Výjimkou není ani FIVN Player. Jde o jednoduchý nástroj podporující nejpoužívanější mobilní multimediální formáty aac, amr, mp3, mp4 a wav. Ani v tomto případě bohužel ze svého telefonu stereo zvuk nedostanete – kvalita přehrávaných skladeb je však velice dobrá.

   
Hlavní obrazovka • lokální menu • nastavení • výběr formátů

Autor: Loc Nguyen
Download
Cena: zdarma

Maxinote 1.10

Stěžujete si stále na to, že není možné do žádné aplikace uložit často používaná slova psaná do textovek a poznámek pro jejich další použití? Teď už nemusíte. Program Maxinote je univerzální textový editor pro jednoduchou tvorbu nejen poznámek, ale také textových a multimediálních zpráv, e-mailů, záznamů v kalendáři a dalších. Výhodou je možnost definovat často používaná slovní spojení, jednoduše vkládat emotikony a další. Možností, které Maxinote nabízí je nespočet. Stačí si jen najít to správné využití.

   
Klasické zobrazení • zobrazení na celou obrazovku • lokální menu • možnosti odeslání textu

Autor: Mobystar (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD

Bowling Master 1.0

Zatímco v Americe už jde o pravidelnou zábavu lidí během pátečních večerů, v České republice je bowling zatím stále ne příliš tradičním sportem. I přesto se ale u nás setkává s velkými sympatiemi hráčů. Pokud nechcete vyhazovat velké peníze za každou návštěvu bowlingové herny, můžete si díky mobilnímu telefonu dopřát tuto zábavnou hru prakticky kdykoliv a kdekoliv. Stačí jen stáhnout a nainstalovat Bowling Master a hra může začít.

   
Hlavní menu • prostředí hry • výběr prostředí

Autor: Mobirate (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 5 USD

Checkers Challenge 1.0

Dáma, anglicky Checkers, je v Česku hned po hře v šachy druhou nejoblíbenější stolní hrou. Díky vývojářům ze známé herní společnosti Absolutist.com si můžete dámu kdekoliv a kdykoliv zahrát, aniž byste potřebovali vedle sebe protivníka. Pokud znáte pravidla, pak je hra jednoduchou záležitostí. Checkers Challenge neobsahuje žádné složité nastavování, takže si s jeho ovládáním poradí opravdu téměř každý. Jednoduchost hry na druhou stranu vyvažuje výborná grafika.

   
Hrací plocha • hlavní menu • nastavení • informace o programu

Autor: Absolutist.com
Download (testovací verze)
Cena: 16,95 USD

Diskuze (11) Další článek: Vítězem čtvrtého týdenního kola soutěže Můj mobil se stává...

Témata článku: Smartphony, SMS, Software pro mobily, Symbian, Nokia N90, Páteční večer, Telefon, Finanční možnost, Pře, Studená sprcha, Celý problém, Jak


Určitě si přečtěte