Symbian S60: když nemůžete mluvit

Svůj symbianový smartphone si můžete vybavit aplikací, která ochrání všechna vaše tajemství nebo propracovaným vědeckým kalkulátorem. Můžete jej naučit odpovídat na hovory, proměnit ho v multifunkční diktafon a samozřejmě i nějaké nové hry.

Advanced Device Locks

Jak název aplikace napovídá, jde o program, jehož jediným úkolem je uzamknout a chránit váš mobilní telefon, případně jeho obsah. Dosud jsme zde měli aplikace, které umožňovaly zakázat přístup ke galerii obrázků, jiné zase zabraňovaly ve čtení zpráv bez znalosti příslušného kódu. Advanced Device Locks umí vše z toho a ještě mnohem více. Vámi zvoleným bezpečnostním kódem můžete ochránit jakoukoliv aplikaci v telefonu, ať už se jedné o ty systémové či doinstalované. V praxi to pak vypadá tak, že při spuštění chráněné aplikace naskočí obrazovka s polem pro zadání kódu a kdo jej nezná, má smůlu - program se nespustí. Možnosti však sahají ještě dále. Svůj telefon můžete kódem nechat uzamknout po určité časové prodlevě, po výměně karty SIM nebo vždy, když se váš telefon zapne – vše je jen na vás. A pro ty, co budou program testovat – kód, který je nastaven po nainstalování aplikace je 0000.

 

Autoři: WebGate JSC
Download
testovací verze
Cena: 11,90 USD


Scientific Graphical Calculator

Pokud se vám kalkulátor v rámci standardní softwarové výbavy telefonu nedostačuje, pak pro vás máme skvělé řešení od polské firmy K-Software. Jejich vědecký kalkulátor si hravě poradí se všemi matematickým funkcemi, mocninami, odmocninami, permutacemi, logaritmy, předností matematických úkonů a vším ostatním, co může matematická věda nabídnout. Krom toho mu nečiní problém z vypočítané funkce ihned načrtnout graf. Zkrátka, nepostradatelná aplikace pro všechny studenty, vědce a milovníky matematiky.

Autoři: K-SOFTWARE
Download testovací verze
Cena: 10,99 USD


TWT Smart Plus

Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy nebylo právě vhodné zvednout mobilní telefon a začít volajícímu nahlas odpovídat. Řada moderních smartphonů tuto situaci řeší pomocí automatické zprávy SMS s předem definovaným textem (zavolám později). TWT (Talking Without Talking) Smart Plus však nabízí řešení, které dokáže odpovědět volajícímu řečí za vás, aniž byste museli telefon zvednout k ústům.

Při příchozím hovoru máte několik voleb. Buď hovor přijmout a volajícímu odpovídat pomocí předem připravených frází, případně využít toho, že program umí přečíst i psaný text nebo použít tzv. smart reject, kdy aplikace hovor přijme, odpoví zvoleným způsobem a zavěsí. Mimo tyto možnosti je k dispozici ještě SMS chat, kdy aplikace volajícího upozorní, že právě mluvit nemůžete a otevře okno, ze kterého můžete pohodlně a rychle chatovat prostřednictvím SMS zpráv s protějškem.

K dispozici je několik mužských i ženských variant elektronického hlasu a všem je bez problémů rozumět, česky však bohužel neumí ani jeden.

 

Autoři: Silent Communication Ltd.
Download
testovací verze
Cena: 9,99 USD


ALONE MP3 Dictaphone

ALONE MP3 Dictaphone pomáhá obcházet známý nešvar symbianových Nokií – omezenou délku nahrávání zvuku. Krom toho, že s ním můžete nahrávat tak dlouhý hovor, jak jen kapacita vaší paměťové karty dovolí, nabízí jako jeden z formátů, ve kterém můžete pořízený záznam uložit, i MP3. Výhoda je nasnadě – soubory MP3 při stejné kvalitě zabírají menší místo než soubory AMR či VAW. Program lze použít i jako přehrávač souborů MP3, rozumí si i se seznamy skladeb ve známém formátu M3U a nabízí jednoduchý ekvalizér. Nevýhodou přehrávače je však těžkopádné ovládání, naštěstí pro každou funkci programu lze nadefinovat příslušnou klávesovou zkratku. Celkem šikovný program však zabíjí jeho cena.

 

Autoři: ALON Software
Download testovací verze
Cena: 24,95 USD


Grow Up

A na závěr něco pro odreagování. Umíte si představit, jaké to je být malou rybkou ve velkém rybníce? Díky této hře si to můžete snadno vyzkoušet. Úkol hry je jednoduchý – sníst co nejvíce menších rybek a naopak se nenechat spolknout od těch větších. Čím víc vaše svěřenkyně „dlabe“, tím více roste a může si snadno dát k obědu i dříve nebezpečné konkurenty. Námět hry možná působí prostoduše, ale díky skvělému zpracování je výsledek velmi dobře hratelný a určitě na nějakou dobu zabaví.

Autoři: Tendbeyond
Download
testovací verze
Cena: 9,90 USD

Diskuze (8) Další článek: Benq-Siemens: co za rok dokázal a co pokazil

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Známý nešvar, Pořízený záznam, Skvělé řešeníVýrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Počítače Apple z druhé ruky. Jak na nákup bazarového jablka

Počítače Apple z druhé ruky. Jak na nákup bazarového jablka

Ať už vybíráte první Mac, nebo chcete starší nahradit novějším, pak bude bazarový nákup lákavou variantou. Problémem ale bude především nedostatek kusů ve vhodných konfiguracích.

Stanislav Janů
MacBookTipyApple
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět