Symbian S60: když nemůžete mluvit

Svůj symbianový smartphone si můžete vybavit aplikací, která ochrání všechna vaše tajemství nebo propracovaným vědeckým kalkulátorem. Můžete jej naučit odpovídat na hovory, proměnit ho v multifunkční diktafon a samozřejmě i nějaké nové hry.
Symbian S60: když nemůžete mluvit

Advanced Device Locks

Jak název aplikace napovídá, jde o program, jehož jediným úkolem je uzamknout a chránit váš mobilní telefon, případně jeho obsah. Dosud jsme zde měli aplikace, které umožňovaly zakázat přístup ke galerii obrázků, jiné zase zabraňovaly ve čtení zpráv bez znalosti příslušného kódu. Advanced Device Locks umí vše z toho a ještě mnohem více. Vámi zvoleným bezpečnostním kódem můžete ochránit jakoukoliv aplikaci v telefonu, ať už se jedné o ty systémové či doinstalované. V praxi to pak vypadá tak, že při spuštění chráněné aplikace naskočí obrazovka s polem pro zadání kódu a kdo jej nezná, má smůlu - program se nespustí. Možnosti však sahají ještě dále. Svůj telefon můžete kódem nechat uzamknout po určité časové prodlevě, po výměně karty SIM nebo vždy, když se váš telefon zapne – vše je jen na vás. A pro ty, co budou program testovat – kód, který je nastaven po nainstalování aplikace je 0000.

 

Autoři: WebGate JSC
Download
testovací verze
Cena: 11,90 USD


Scientific Graphical Calculator

Pokud se vám kalkulátor v rámci standardní softwarové výbavy telefonu nedostačuje, pak pro vás máme skvělé řešení od polské firmy K-Software. Jejich vědecký kalkulátor si hravě poradí se všemi matematickým funkcemi, mocninami, odmocninami, permutacemi, logaritmy, předností matematických úkonů a vším ostatním, co může matematická věda nabídnout. Krom toho mu nečiní problém z vypočítané funkce ihned načrtnout graf. Zkrátka, nepostradatelná aplikace pro všechny studenty, vědce a milovníky matematiky.

Autoři: K-SOFTWARE
Download testovací verze
Cena: 10,99 USD


TWT Smart Plus

Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy nebylo právě vhodné zvednout mobilní telefon a začít volajícímu nahlas odpovídat. Řada moderních smartphonů tuto situaci řeší pomocí automatické zprávy SMS s předem definovaným textem (zavolám později). TWT (Talking Without Talking) Smart Plus však nabízí řešení, které dokáže odpovědět volajícímu řečí za vás, aniž byste museli telefon zvednout k ústům.

Při příchozím hovoru máte několik voleb. Buď hovor přijmout a volajícímu odpovídat pomocí předem připravených frází, případně využít toho, že program umí přečíst i psaný text nebo použít tzv. smart reject, kdy aplikace hovor přijme, odpoví zvoleným způsobem a zavěsí. Mimo tyto možnosti je k dispozici ještě SMS chat, kdy aplikace volajícího upozorní, že právě mluvit nemůžete a otevře okno, ze kterého můžete pohodlně a rychle chatovat prostřednictvím SMS zpráv s protějškem.

K dispozici je několik mužských i ženských variant elektronického hlasu a všem je bez problémů rozumět, česky však bohužel neumí ani jeden.

 

Autoři: Silent Communication Ltd.
Download
testovací verze
Cena: 9,99 USD


ALONE MP3 Dictaphone

ALONE MP3 Dictaphone pomáhá obcházet známý nešvar symbianových Nokií – omezenou délku nahrávání zvuku. Krom toho, že s ním můžete nahrávat tak dlouhý hovor, jak jen kapacita vaší paměťové karty dovolí, nabízí jako jeden z formátů, ve kterém můžete pořízený záznam uložit, i MP3. Výhoda je nasnadě – soubory MP3 při stejné kvalitě zabírají menší místo než soubory AMR či VAW. Program lze použít i jako přehrávač souborů MP3, rozumí si i se seznamy skladeb ve známém formátu M3U a nabízí jednoduchý ekvalizér. Nevýhodou přehrávače je však těžkopádné ovládání, naštěstí pro každou funkci programu lze nadefinovat příslušnou klávesovou zkratku. Celkem šikovný program však zabíjí jeho cena.

 

Autoři: ALON Software
Download testovací verze
Cena: 24,95 USD


Grow Up

A na závěr něco pro odreagování. Umíte si představit, jaké to je být malou rybkou ve velkém rybníce? Díky této hře si to můžete snadno vyzkoušet. Úkol hry je jednoduchý – sníst co nejvíce menších rybek a naopak se nenechat spolknout od těch větších. Čím víc vaše svěřenkyně „dlabe“, tím více roste a může si snadno dát k obědu i dříve nebezpečné konkurenty. Námět hry možná působí prostoduše, ale díky skvělému zpracování je výsledek velmi dobře hratelný a určitě na nějakou dobu zabaví.

Autoři: Tendbeyond
Download
testovací verze
Cena: 9,90 USD

Diskuze (8) Další článek: Benq-Siemens: co za rok dokázal a co pokazil

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Skvělé řešení, Známý nešvar, Pořízený záznam


Určitě si přečtěte