Symbian S60: naučte svůj smartphone nové kousky

Symbian, to je moře aplikací, kterými si můžete vylepšit telefon. Podívejte se na několik zajímavých novinek. Poradíme vám, jak si vylepšit přehrávač hudby, zámek klávesnice nebo zálohování obsahu paměti telefonu. A hry? Těch je pro Symbian také pěkná spousta a my vám představíme dvě novnky.
Symbian S60: naučte svůj smartphone nové kousky

ALON MP3 Dictaphone

Přinášíme vám krátký pohled na program, který dokáže opravdu mnoho. Zvládne totiž funkce tří aplikací najednou. Jsou jimi: klasický diktafon, nahrávač telefonních hovorů a také hudební přehrávač s podporou nejrozšířenějších formátů MP3, OGG, AAC/MP4/M4A, AMR a WAV. Program bude fungovat na novějších telefonech s podporou Symbianu 3rd.

Aplikace umožňuje následující:

 • podpora jazyků: Němčina, Francouzština, Řečtina, Italština, Maďarština, Srbština, Španělština a Polština
 • můžete zvolit dva typy regulace zvuku: během nahrávání lze nastavovat jak klasickou jednotnou hlasitost, tak i regulaci podle hluku okolí
 • všechny nahrávky jsou převedeny do formátu MP3
 • soubory jdou přesunout, přejmenovat, mazat a posílat přes podporované rozhraní

Hovory se nahrávají ve formátech ARM a WAV. Je možno využívat samozřejmě obou pamětí, tedy v telefonu i na kartě. Celý program má dokonalé a přitom i jednouché ovládání. Nechybí ani přehlednost, kterou ještě posílí hezké prostředí programu, kde lze nastavovat, přetáčet, vyrovnávat, přepínat a také vidět grafické zpracování hudby. Krom délky skladby ukazuje aplikace i bitrate a frekvenční hladinu. Přibližně za 20 EUR dostanete do ruky jeden z nejlepších programů pro práci se zvukem a jeho přehráváním.

Autoři: ALONsoftware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (21,30 EUR)
Platforma: S60 3rd


Muzee

Aby toho dnes s těmi MP3 přehrávači nebylo málo, máme pro vás ještě jednu variantu. Muzee vám přehraje soubory MP3, OGG, AAC, MP4 a M4A. Skladby můžete hledat a zařazovat do playlistu podle interpreta, skupiny, žánru a názvu alba. Tapetu přehrávání jde nahradit jakýmkoliv obrázkem ve formátu JPG nebo PNG s rozměry displeje. Další funkce se shodují se všemi přehrávači pro telefony. Tento program nijak nevyniká, možná pouze změnou tapety na pozadí přehrávání, ale jinak to je MP3 přehrávač jako každý jiný. Ale pokud se chcete lišit... Vyzkoušet můžete jak trial verzi nebo si zaplatit 15 USD za plnou.

Autoři: Thobee
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (14,29 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Pro Backup

K tomuto programu by se hodil slogan: vše v bezpečí na věčné časy. Proč? Množí z vás si obsah telefonu jistě zálohují přes program PC Suite, ale co když selže záloha v PC a vy budete nutně potřebovat dřívější data? Pro Backup dělá zálohy jak telefonní seznamu tak i kalendáře a ukládá je na paměť telefonu i kartu, pro jistotu. Všechny zálohy jde jednoduše přenést do vašeho počítače nebo si je nechat v mobilu a kdykoliv je obnovit. Seznam záloh má přehledné uspořádání a u každé je přiřazen datum, kdy byla záloha provedena. Šikovný prográmek, jen ta cena mnohé odradí.

Autoři: Terasight
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (19,90 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Keylocker Pro

U bezpečnosti ještě zůstaneme, protože si představíme ne tak úplně nový program, ale na použití jistě neztratil. Jde totiž o rozšíření zámku klávesnice telefonu. S touto aplikace se vám už nikde nestane, že provoláte drahé minuty díky nezamknuté klávesnici v kabelce nebo baťohu. Keylocker Pro nabízí toto nastavení:

 • uživatelský zámek po překročení časového limitu
 • uživatelský zvuk při akci (odemknutí a zamknutí)
 • uživatelská zkratka pro akci (odemknutí a zamknutí)
 • uzamkne v různých profilech
 • uzamkne v různých aplikacích
 • neuzamkne během hovoru
 • neuzamkne, pokud je telefon připojený
 • položka pro rychlou akci v menu

Tuto škálu nastavení nabídne Keylocker Pro a díky ní si určitě najde nejen své obdivovatelé. Navíc není drahý.

Autoři: Rock Your Mobile!
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (5,98 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


SpeedSMS

Kdo by dnes rád neposílal SMS? Asi 80% majitelů mobilů pošle minimálně jednu SMS zprávu za den. A čím víc zprávy posíláte, tím víc hledáte způsob, jak si nejen to psaní ulehčit. Ani nemusím říkat, kolik slangu a dalšího materiálu se v příchozích SMS objevuje. Program SpeedSMS umí hned několik takových „zlepšováků“, jak si práci ulehčit. Jedním z nich je hromadné posílání jistým osobám, což se hodí třeba při rozesílání přání nebo oznámení o novém telefonním čísle. Druhou a opravdu dobrou věcičkou je posílání nejen na více čísel, ale i v čas, který si přednastavíte. A právě posílání v okamžik, kdy telefon u sebe ani nemáte skrývá velké možnosti. Protože pokud někomu přijde SMS, tak si samozřejmě myslí, že jste jí odeslali pár okamžiků před tím, než dorazila. Kdo nevěří, může vyzkoušet, aplikace nabídne jak trial verzi, tak i plnou za 8 EUR.

 

Autoři: UltimatePortable
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (8,25 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Pocket Bar Billiards

Oblíbená společenská hra převedená do mobilní podoby. Nabídne mód pro jednoho hráče, který můžete rozšířit na tři stupně obtížnosti. Celou hrou vás provázejí také velmi reálné zvuky bouchání koule o kouli a spadnutí do jamky. Při hře jde samozřejmě i přibližovat a oddalovat pohled na stolu. Pokud budete hrát hru s kamarády jistě oceníte možnost ukládání historie nejvyššího skóre stolu. Za necelých 7 USD vám tato skvělá hra může zkrátit jakoukoliv dlouho chvíli.

 

Autoři: Parys Technografx
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (6,79 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Super Miners

Tato hra pochází od tvůrců nejprodávanější bojovky SkyForce! Tentokrát nebudete létat a vyhýbat se střelám protivníků, ale hrabat se v podzemí, sbírat poklady v podobě diamantů a ukládat je na bezpečné místo. Přes 100 kol, které se dají hrát v různých módech vás jistě zabaví na dlouhé hodiny. I výrobce řadí hru mezi jednu z nejlepších. Mimo jiné jdou vaše nejlepší výsledky pomocí GPRS umístit na internet a tak zjistit, jak si vedete mezi ostatními hráči. Cena za luxus činí necelých 10 EUR.

Autoři: Infinite Dreams
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd

Diskuze (2) Další článek: Samsung i600: nejlepší komunikátor s Windows Mobile? (test)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Krátký pohled, Celý program, Smartphone, Nov, Nejvyšší skóre, Bezpečné místo, Společenská hra, Skvělá hra


Určitě si přečtěte