Symbian S60: nová verze prohlížeče Opera

Dnes kromě vynikajícího alternativního webového prohlížeče nabídneme ještě sadu nástrojů pro jednoduchou práci s mobilním telefonem, statistickou aplikaci a dostane se i na sportovní fanoušky a sázkaře.
Symbian S60: nová verze prohlížeče Opera

Nová Nokia Lifeblog

Nokia v minulém týdnu uvolnila novou verzí mobilního deníčku Nokia Lifeblog. Jde o nástroj pro automatický záznam textovek, obrázků a videa z každodenního života s mobilním telefonem. Podrobnou recenzi starší verze Lifeblogu najdete i na MobilManii. Informace o nové verzi hledejte v naší bleskovce.

 
Splash screen • prostředí aplikace

Ez applications for Symbian Series 60

Společnost S-One Telecom vydala v minulém týdnu balíček aplikací pro chytré mobilní telefony. Obsahuje šest aplikací určených pro pohodlnější práci s mobilním telefonem. Nejde o žádné nadstandardní funkce, Ez applications pouze vylepšuje stávající možnosti telefonu. Sada se skládá z následujících nástrojů:

  • EzCall – fotografie volajícího přes celou šířku displeje
  • EzPlay – audio přehrávač podporující hudební formáty AMR, WAV a MP3
  • EzChat – nástroj pro výměnu hudebních nahrávek, textů a videozáznamů pomocí rozhraní Bluetooth
  • EzSMS – aplikace pro jednoduché šifrování SMS
  • EzLocks – nástroj pro automatické zamknutí klávesnice a displeje
  • EzProtect – ochrana telefonu před nežádanými uživateli

Ani k jedné z aplikací bohužel není dostupná testovací verze. Pokud vás ale i přesto náš jednoduchý výčet zaujal, navštivte stránky výrobce, kde se o jednotlivých produktech a jejich možnostech dozvíte více informací.

   
EzCall • EzPlay • EzSMS • EzProtect

Autor: S-One Telecom
Cena: 5 dolarů za jednu aplikaci

Opera 8

Zatímco na klasických stolních počítačích už Opera nějaký ten pátek pracuje, verze pro chytré mobilní telefony založené na Symbian Series 60 na sebe nechala čekat trochu déle. I když jste v některých telefonech mohli najít přibalenou demoverzi, majitelé ostatních přístrojů museli hledat. Dnes už nemusí.

Jaké jsou největší výhody Opery? Vlastní technologie upravující velikost prohlížené stránky pro displeje mobilních telefonů, rychlejší ovládání, zjednodušená navigace pomocí čtyřsměrné klávesy nebo joysticku, vyhledávání přes Google integrované přímo v prostředí prohlížeče a další drobnosti. Testovací verze je plně funkční po dobu čtrnácti dnů. Po uplynutí této doby musíte software buď zakoupit, nebo odinstalovat. Upgrade pro majitele starších verzí je zdarma.

   
Hlavní rozcestník • lokální menu • zobrazení na celou obrazovku • nastavení

Autor: Opera Software (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD

Stat Monitor 2.1

Nástrojů pro sledování sítě pro stolní počítače existuje nespočet. A protože se chytré mobilní telefony počítačům snaží přiblížit, ani nabídka pro tato zařízení už není prázdná. Stat Monitor je aplikace, která v přehledných grafech zobrazuje nejen data přenesená během surfování na internetu, ale také počty provolaných minut v jednotlivých obdobích dne, počty odeslaných SMS a podle telefonního seznamu také přehled, zda jste více volali na mobilní telefon nebo na pevnou linku. Všechny výdaje můžete spravovat v grafech a tabulkách. Testovací verze je plně funkční po dobu čtrnácti dnů.

   
Souhrnný přehled • lokální menu • podrobné zobrazení • seznam hovorů

Autor: Team Force, LLC
Download (testovací verze)
Cena: 7,99 USD

ALON Contact Guide Pro 1.00

O aplikaci ALON Contact Guide jsme se v minulosti na MobilManii už zmiňovali. Ptáte se, proč ale po verzi 1.21 přichází verze 1.00? Protože jde o vylepšenou verzi Pro. Svému uživateli ale poslouží stejně jako klasická verze. Ačkoli je telefonní seznam smartphonu na vysoké úrovni, občas se hodí třídění položek podle jednotlivých kritérií, zobrazení jen určitých detailů kontaktu nebo rychlejší vyhledávání. ALON Contact Guide Pro obsahuje všechny tyto funkce a ještě mnohé další. Pokud vám připadne práce se standardním telefonním seznamem příliš pomalá, minimálně za vyzkoušení ALON Contact Guide Pro jistě stojí.

   
Lokální menu • rychlé hledání • nastavení • možnosti práce se seznamem

Autor: ALON software (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD

Math Trick Trainer 1.2.9

Matematika, to je věda. Spousta předmětů ve škole se dá mechanicky naučit, na některé předměty musíte mít zase umělecké vlohy. A právě matematika stojí na rozhraní obou těchto „dovedností“. Nejde jen o to mít matematické myšlení, ale je potřeba i trocha píle a učení. Abyste mohli matematiku řádně procvičovat i při cestě autobusem, vlakem nebo třeba jen při čekání na zastávce nebo během školní přestávky, je tu aplikace Math Trick Trainer. Na výběr máte z několika okruhů a několika desítek matematických operací, které je možno procvičovat. Záleží jen na tom, kde je vaše matematická slabina. Protože jde o aplikaci v Javě, není symbianový telefon nutností.

   
Okruhy • nastavení obtížnosti • jednotlivé operace • zkoušení

Autor: Simon Ru
Download (testovací verze)
Cena: 8,50 USD

SportSeeker 3.1

Posledním dnešním produktem je aplikace společnosti ActiveSky. SportSeeker je určen především pro sázející a pro fanoušky. S programem můžete jednoduše a rychle vyhledávat výsledky zámořských sportovních soutěží přímo na displeji svého mobilního telefonu. Konkrétně jde o soutěže MLB, NFL, NCAA, NBA, NHL, PGA tour a NASCAR. Pokud jste tedy nadšeným fanouškem některé z jmenovaných soutěží, určitě si SportSeeker nenechte ujít. Testovací verze bohužel není k dispozici.

   
Ukázky programu

Autor: ActiveSky
Cena: 5 USD / měsíc

Protože se v minulém týdnu na symbianovém poli neobjevila žádná herní novinka, dnes se výjimečně budeme muset obejít bez her.

Váš názor Další článek: Nokia 770: kouzelný svět Linuxu v mobilním počítači

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Opera, Nov, NHL, Verze, Herní novinka, Klasická verze, Nová verze, Souhrnný přehled, Prohlížeč, NFL, MLB


Určitě si přečtěte