Symbian S60: nový OggPlay zdarma a ovládání telefonu pro nevidomé

Stáhněte si zdarma nejnovější verzi multimediálního přhrávače OggPlay. Svůj smartphone můžete také naučit mluvit nebo s ním upravovat fotografie. A o zábavu se postará nová akčí hra.
Symbian S60: nový OggPlay zdarma a ovládání telefonu pro nevidomé

Nebojte se zeptat

Kromě rozšířených možností práce s mobilním telefonem přinesl operační systém Symbian také více problémů. Nic není dokonalé a každá funkce, součástka nebo část telefonu se může pokazit. Nejste-li v oblasti symbianových smartphonů profesionály, nebojte se obrátit na zkušenější uživatele a požádat je o radu. Navíc, když je tato pomoc zcela zdarma a otevřená každému v sekci Symbian na našem diskusním fóru. Na fóru ale nemusíte jenom řešit problémy. Pokud se rozhodujete o koupi symbianového telefonu nebo softwaru, i v této situaci jistě ostatní uživatelé rádi pomohou se svými zkušenostmi. Jednoduše: pokud potřebujete zkušenosti druhých, obraťte se na naše Mobilforum.

OggPlay 1.6.5

OggPlay je jedním z nejoblíbenějších multimediálních programů současnosti. Zásluhu na tom má nejen jeho funkčnost, ale především licence open source, která zajišťuje možnost bezplatné distribuce a instalace na jakémkoliv symbianovém zařízení. Po delší době se OggPlay dočkal aktualizované verze. Nejvýraznějšími novinkami je podpora dalších hudebních formátů (WAV, AMR, M4a) a oprava některých významnějších chyb, které byly v předchozích verzích nalezeny. I pro majitele starších zařízení je připravena aktualizovaná verze s pořadovým číslem 1.0.5.

   
Playlist • přehrávání • lokální menu • nastavení

Autor: open source projekt
Download (MMF – např. Nokia 6630 – viz. domácí stránky produktu)
Download (non-MMF – např. Sendo X – viz. domácí stránky produktu)
Cena: zdarma

Mobile Speak 1.1.06

Ani pro nevidomé uživatele nemusí být operační systém Symbian velkou neznámou. Protože fantazii se meze nekladou a možnosti jsou prakticky neomezené, společnost Code Factory se rozhodla uskutečnit projekt, o němž se ostatním vývojářům ani nesnilo. Naučit chytrý telefon mluvit a umožnit tak komunikaci i nevidomým nebo slabozrakým. Výhodou navíc je, že jedním z dostupných jazyků je i naše rodná čeština. Program funguje jako čtečka displeje telefonu. Kromě aktuálně zobrazených položek v menu si lze nechat přečíst funkce jednotlivých kláves, textovou zprávu a mnoho dalších. K základní čtečce je navíc přibalen MP3 přehrávač, kalkulačka a hlasový záznamník, vše samozřejmě ve verzi pro slabozraké. Od možností se ale také odvíjí koncová cena kompletního balíčku. Oficiálním distributorem pro Českou republiku je společnost Galop.

   
Splash screen • nastavení programu a zvuků

Autor: Code Factory (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: od 7 990 Kč

PhotoRite SP 5.2.0

Víte o tom, že letos bude devět z deseti uživatelských digitálních fotografií pořízeno mobilním telefonem? Alespoň se o tom domnívá Tony Henning v rozhovoru pro list Sydney Morning Herald. A aby nešlo jen o jednoduché snímky, je potřeba software pro jeho úpravu. Vhodným kandidátem pro váš smartphone by se mohla stát aplikace PhotoRite SP. Dokáže ke snímkům nejen přidávat jednoduché i složitější rámečky, ale navíc lze na fotografie aplikovat nejrůznější efekty, takže výsledek může být naprosto odlišný od originálního snímku. Pokud se vám počet rámečků zdá nedostačující, na domácích stránkách programu je možné zdarma sadu doplnit. Jen si dejte pozor, abyste z vaší přítelkyně neudělali strašidlo s opičí hlavou. To by nemusela jen tak přenést přes srdce.

   
Prohlížeč obrázků • možnosti úprav • originální... • ...a upravený snímek

Autor: Zensis Limited (stránka programu)
Download (Symbian 7.0)
Download (Symbian 6.1)
Cena: 19,99 $

XS Portfolio 1.21

Zatímco minule jsme s produktem XS Finance spravovali kompletně osobní peněženku, tentokráte se zaměříme na jednu speciální oblast, kterou je burza. Burza je známá tím, že během krátké doby můžete získat, ale také ztratit obrovské množství peněz. A protože štěstí přeje připraveným, díky XS Portfolio můžete doslova z kapsy sledovat a vyhodnocovat pohyby cenných papírů a vašich investic. K dispozici jsou široké možnosti vyhodnocování v přehledných grafech a tabulkách.

   
Vývojové grafy • kurzy • podílový graf

Autor: xcite software (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 24,99 $

Fire Storm 1.0

Ačkoliv preferuji spíše logické hry, ne každému se namáhání mozkových závitů při hraní mobilních her musí zamlouvat. Proto mám nyní malý dárek i pro ty, kteří si u hraní chtějí odpočinout, ale spíše pasivně. Několik „stříleček“ už jsme tu v historii měli, dnes tedy přidáme další. Fire Storm jako by z oka vypadl konkurenčním produktům Sky Force apod. Snad jediným rozdílem je to, že letadlo nestřílí automaticky, ale i o střelbu se musíte postarat manuálně. Celá hra je podkreslena nutností v podobě zvukové kulisy, takže jí prakticky nic nechybí. Pokud chcete relaxovat právě tímto způsobem, stahujte a testujte.

   
Splash screen • menu • nastavení • hra

Autor: Asion-Sky Entertainment
Download (testovací verze)
Cena: 7,99 $

Diskuze (6) Další článek: Sony Ericsson W800i „walkman“ bude levnější

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Pro nevidomé, Zdarma, Nokia 6630, Nov, Speciální oblast, Žďár, Mozkový závit, OGG, Ovládání, Telefon


Určitě si přečtěte