Symbian S60: nový pořádek ve zprávách a hovorech

Také s přicházejícím létem se objevují zajímavé aplikace, které by uživatelům Symbianu neměly ujít. Otestujeme dva užitečné doplňky a karaoke.

UniMessaging: snadná konverze zpráv

V našem nedávném článku bylo jméno společnosti Wireless Labs Technologies spojeno s freewarovou aplikací PowerBoot. Opět se zastavíme u tohoto vývojového týmu, abychom se blíže seznámili s další, nedávno představenou novinkou. Wireless Labs se jí pokusí zaplnit mezeru v nabídce dostupného softwaru, a protože jde o nápad v současnou chvíli originální, má našlápnuto k tomu, aby se to podařilo.

Mimo hovorových funkcí na svých telefonech často pracujeme se zprávami. Obvykle jde o klasické textové, multimediální a zprávy elektronické pošty. Aplikace UniMessaging dovede konvertovat tyto odlišné druhy zpráv mezi sebou, tam kde to jde zahrne i přílohy a umožní novou zprávu ihned přeposlat dále. Nabízena je ve třech variantách: Lite, Standard a Professional Edition. Zatímco nejnižší verze Lite podporuje pouze základní obousměrný převod SMS - MMS a je bezplatná, nejvyšší verze Professional zahrnuje celou řadu vzájemných převodů a lze ji pořídit za 10.50€.

Klíčové vlastnosti:

  • převod SMS na MMS a naopak (u MMS zpráv se převádí pouze textová část) – ke stažení bezplatně jako verzeLite
  • odeslání SMS / MMS jako textového souboru přes Bluetooth nebo infraport (u MMS platí pouze pro textovou část, přílohy jsou automaticky odesílány jedna po druhé)
  • převod emailu na SMS / MMS (platí pouze pro textovou část)
  • odeslání emailu přes Bluetooth nebo infraport (všechny přílohy jsou automaticky odesílány jedna po druhé, tělo emailu bude převedeno do textového souboru)
  • převod zpráv přijatých přes Bluetooth nebo infraport do SMS / MMS (u SMS platí pouze pro text)
  • převod SMS / MMS na email (pouze v Professional Edition)
  • převod zpráv přijatých přes Bluetooth nebo infraport na email –(pouze v Professional Edition)
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Prostředí aplikace • nabídka převodu SMS zprávy • nabídka převodu souboru přijatého přes BT

Po spuštění aplikace se ocitnete ve složce přijatých zpráv. Stejně jako ve vestavěném SMS messengeru jsou zde ikonou odlišeny zprávy textové, multimediální a také soubory přijaté přes Bluetooth. Kontextovou klávesou Volby se dostanete k nabídce převodu dané zprávy. Možnosti převodu závisí na zakoupené verzi, vztahy mezi jednotlivými druhy zpráv dobře zachycuje následující tabulka.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace není lokalizována a nenabízí žádné možnosti dodatečných nastavení. Dalo by se říci, že ani není co nastavovat. Co se týče odesílání zpráv a přístupu k síti v případě emailů, používá se nastavení telefonu, grafické prostředí je shodné s aktuálně použitým desktopovým tématem. UniMessaging má dále přístup ke všem nadefinovaným emailovým schránkám, odeslaným zprávám a složce konceptů. Protože se jedná o doplněk k nativnímu messengeru, nečekejte editaci zpráv, jejich třídění nebo mazání.

Autor: Wireless Labs Technologies
Stránka programu: UniMessaging

Platforma:
Series 60 3rd edition 
Download UniMessaging Lite Edition (freeware)
Download UniMessaging Professional Edition (testovací verze)
Cena: podle verze 7.50€ - 10.50€, $9.90 - $14.50


Callback: zpětné volání stiskem jediného tlačítka

Společnost SmartphoneWare přichází s jednoduchým doplňkem pro telefony běžící na Symbianu třetí edice. Tím je aplikace Callback, která si dovede zapamatovat telefonní číslo s nímž byla vedena poslední konverzace a následně na něj stiskem tlačítka uskutečnit zpětné volání. Tato myšlenka ušetří uživateli vyhledávání takového čísla v kontaktech nebo v registru hovorů a zjednoduší vše na jediný úkon.

Nabídka aplikace se omezila pouze na dvě položky nastavení. Tou první je spuštění nebo pozastavení její činnosti, druhou pak definování klávesy, popřípadě klávesové kombinace, která bude zastávat funkci zpětného volání – Callback. Aplikace uchovává v paměti poslední spojené telefonní číslo, ať již šlo o příchozí či odchozí hovor. Zpětné volání je možné využít také ve chvíli, kdy telefon vyzvání. V takovém případě dojde po stlačení klávesy zpětného volání k zavěšení příchozího hovoru a jeho následnému vytočení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Prostředí aplikace • definování klávesy zpětného volání

Callback se zavádí automaticky při startu systému do paměti a v ní zůstává i po ukončení aplikace. To obstarává proces v RAM paměti o velikosti přibližně 130 Kb, díky kterému uživatel nepřichází o tuto funkcionalitu ani po ukončení programu.

Autor: SmartphoneWare
Stránka programu:
Best Callback
Platforma:
Series 60 3rd edition 
Download (testovací verze)
Cena: $4.95


Karaoke Gum: připravte se na další díl „Česko hledá SuperStar“

Závěrem článku opustím prostředí seriózních aplikací a zmíním jednu, která by měla přinést pobavení ve chvílích oddechu. Někdo může namítnou, že pravý záměr není ani tak pobavení, jako utrpení nejbližšího okolí, následující řádky a testovaná aplikace se totiž budou týkat karaoke.

Karaoke – původem japonské slovo a forma zábavy, která se v osmdesátých letech lavinovitě rozšířila do celého světa. Účastník karaoke se dostává do role zpěváka, jenž by měl zazpívat jak nejlépe umí na melodii vybrané skladby. Pokud není zpěvákův projev příliš hřmotný, slyší hudební doprovod, z obrazovky pak sleduje běžící text písně. Narozdíl od neskladných automatů osmdesátých a devadesátých let si dnes vystačíte s mobilním telefonem a patřičnou aplikací, a tak můžete okolí ohromovat svým pěveckým výkonem prakticky kdykoliv o to bude stát.

Po spuštění Karaoke Gum se ocitnete v souborovém průzkumníku, jenž slouží k výběru skladby. Součástí instalace jsou tři hudební podklady, další bude třeba stáhnout z internetu. Karaoke Gum podporuje jediný typ souborů, tím je formát .kar. Rozšířením standardu .mid o text písně vzniká právě tento soubor. Po krátkém hledání googlem jsme našel například tuto databázi abecedně řazených písní v požadovaném formátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Souborový průzkumník, v adresáři „My Songs“ jsou tři předinstalované skladby • možnosti nastavení • probíhající karaoke

Během přehrávání hudebního souboru nebudete ošizeni o text písně ani grafické zvýraznění části, kterou právě zpíváte. V dolní části displeje jsou grafické ukazatele délky skladby a její hlasitosti. Tu lze měnit i během přehrávání, které lze dočasně pozastavit. Nastavení umožňuje změnu grafického motivu pozadí, velikosti nebo barvy textu.

Autor: Karapuzzz
Stránka programu:
KaraokeGum
Platforma:
Series 60 3rd edition 
Download
Cena:
freeware

Diskuze (7) Další článek: Nokia 6110 Navigator při navigaci

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nejvyšší verze, Hovor, Pořádek, Nov


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40