Symbian S60: pečujte o svůj telefon

V dnešním díle si představíme zámek telefonu, velice užitečný antivirus pro S60 a program pro kompletní práci s obrázky. Stalo se vám někdy, že se telefon vypnul a vy jste měli něco rozpracováno? I tento problém se dá řešit šikovnou aplikací. Na závěr nebude chybět ani zábavná hra.
Symbian S60: pečujte o svůj telefon

AutoLock

Velice jednoduchý a přitom tak dobře využitelný program pro zamykání klávesnice na nejnovějším Symbianu verze 3rd Edition. Při startu telefonu se automaticky zapne a běží na pozadí, aniž byste o něm věděli. Nastavit lze i zamknutí po časovém limitu, který si zvolíte. Zájemce o program jistě potěší, že je zcela zdarma a bez jakýchkoli poplatků.

Autoři: Petteri Muilu
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd


exoVirusStop

Viry se čím dál tím víc vyskytují i v mobilních telefonech a tím pádem vzniká otázka, jak chránit systém telefonu. Existuje několika aplikací s antivirovým nádechem a jedním z nich je i exeVirusStop, který se vyznačuje hned několika kladnými vlastnostmi. Program skoro neubere paměti, jeho skenování probíhá rychle a kvalitně. Pokud se objeví virus, budete si moci prohlédnou jeho detaily a také ho ihned smazat. Samozřejmostí je i nenáročná aktualizace, která probíhá stažením z internetu přímo v telefonu. Za bezpečnost si ale budete muset trochu připlatit, cena činí necelých 15 euro.

Autoři: exoSyphen Studios
Koupit plnou verzi (14,59 EUR)
Platforma: S60 3rd


Resco Photo Viewer

Práce s nejen vyfocenými obrázky je v mobilním telefonu pro hodně lidí velice zajímavá. Program Resco Phoro Viewer je známý svou obratností a velkou škálou nastavení při práci s obrázky. Nyní přichází i pro novou platformu 3rd Edition.

Jaké obrázky lze upravovat:

 • vyfocené přední či zadní kamerou telefonu
 • stáhnuté z PC
 • přijaté MMS, e-mailem atd.

Podporované formáty:

 • JPG
 • GIF, animovaný GIF
 • BMP (OS2 a RLE komprese)
 • PNG, WBMP, OTA, MBM, TIFF/FAX

Co můžete s obrázky dělat:

 • prohlížet, prohlížet přes celou obrazovku
 • otáčet
 • měnit barvy, jas, kontrast a další atributy
 • mazat, přesouvat, kopírovat, přejmenovávat
 • odesílat přes všechny dostupné komponenty (BT, IRDA, MMS, e-mail)

Další dostupné možnosti:

 • sledovat animace
 • prohlížet vícestránkové dokumenty
 • promítat prezentace z fotek – slide show

Program je vzhledem k náročnosti docela rychlý a zvládá zobrazení v několika režimech. Vyzkoušet můžete trial verzi, abyste zjistili, zda je aplikace pro vás to pravé a pokud se vám bude líbit, plná verze vás vyjde na 14,69 euro.

 

Autoři: Resco
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (14,69 EUR)
Platforma: S60 3rd


SymStart

Program běžící na pozadí, který dokáže podržet spuštěné aplikace i při nečekaném restartu přístroje. Hodí se třeba u her či rozpracovaných dokumentů, kdy o data můžete lehce přijít. Pokud máte zapnutý SymStart, už se nemusíte bát. Po zapnutí telefonu můžete neuložené aplikace, hry či programy opět načíst. Užitečný prográmek za necelých pět euro přináší společnost Symbysoft.

Autoři: Symbysoft
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (4,79 EUR)
Platforma: S60 1.x – 2.x


S-Tris 2

Tato hra navazuje na velice známou a rozšířenou hru Tetris, ve které musíte padající kostičky a jejich obrazce skládat do linek z jedné barvy. Pokud uděláte linku, spojené barvy vybuchnou, vy máte větší skóre a také možnost postupu do dalšího kola. Nastavovat lze několik obtížností a režimů hry. S-Tris 2 je zadarmo a dostupný pro všechny verze Symbianu i ostatní operační systémy.

 

Autoři: Elements Interactive
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd, S60 1.x – 2.x

Diskuze (11) Další článek: Nokia N95: nejvybavenější Nokia všech dob (první pohled)

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Telefon, Obratnost, Program běžící


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21