Symbian S60: praktické programy pro každý den

Smartphony s operačním systémem nabízejí majitelům o mnoho více než dokáží klasické telefony. Po nainstalování příslušné aplikace se váš telefon stále zdokonaluje. Chcete mít vše pod kontrolou, psát SMS bez omezení, užívat si luxus a kvalitní hudbu?
Symbian S60: praktické programy pro každý den

NaSMS

Program NaSMS je již delší dobou v oběhu, ale teprve nedávno se objevila verze pro nejnovější verzi Symbianu, tedy pro 3rd Edition. Kdo neví, na co lze NaSMS použít, pro toho trochu opakování. Jde o to, že telefony od Nokie se občas neumí poprat s diakritikou a zprávu jednoduše ořežou na 70 znaků. Ale pokud budete psát přes editor aplikace NaSMS, můžete napsat plnohodnotnou zprávu se 160 znaky a s českou diakritikou. Jedná se o český výrobek zpoplatněný pěti eury.

Autoři: Uniweb
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (5,09 EUR)
Platforma: S60 3rd


Best Full Screen Clock

Jednoduchá, ale zároveň luxusní záležitost. Pro Symbianové telefony bylo takovýchto prográmků již hodně, pokaždé s možností hodin na celou obrazovku a pokaždé s nějakou specialitkou. Best Full Screen Clock má specialitek hned sedm, a to v podobě překrásných náramkových ručičkových hodinek, které ukazují přesný čas. S aplikací jde manipulovat jako s každým jiným Symbianovým programem a navíc je možno nastavit vypnutí hodinek po určitém časovém intervalu. Další použití je například ve spořiči obrazovky nebo jako náhrada za nástěnné hodiny.

Autoři: Smartphoneware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (7,79 EUR)
Platforma: S60 1.x až 2.x


Handy Taskman

Handy Taskman umí zobrazovat vytížení pamětí: RAM, telefonu a paměťové karty. Pomocí jednoho stisknutí vypnete veškeré spuštěné složky v pozadí telefonu. K dispozici je i stručný přehled o naposledy spuštěných souborech, které jdou ihned obnovit. Cena přesahující částku 200 Kč není zase tak velká, abyste si nemohli dopřát přehledný program, který bude mít váš telefon pod naprostou kontrolou.

 

Autoři: Epocware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


OggPlay

Hudební soubory OGG jsou dnes stále více rozšířené, a to právě proto, že jejich velikost je asi o půlku menší než formát MP3 a kvalita zůstává srovnatelná se stávají velkým hitem. Pro telefony bez možnosti rozšíření o paměťovou kartu je to skoro revoluce, zkrátka něco, co ušetří půlku paměti. Stačí si sehnat dobrý program na převod formátu a pak už jen využívat freewarovou aplikaci zvanou OggPlay.

Autoři: Oggplay Team
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd


Turning

A nakonec tu máme jednu hru pro ty, co se rádi baví. Princip hry je založený na logice a chytrém uvažování. Herní plocha je plná diamantů různých barev a vaším úkolem je dostat jednu barvu do jedné řady. Ale pozor, pohybovat můžete pouze čtyřmi drahokamy najednou, v tom je ten háček. Jakmile vám bude chybět do ukončení řady jeden drahokam a otočíte všechny čtyři, nový se do linky dostane, ale starý vypadne. Jistě se najdou tací, kteří si s touto zapeklitou hrou poradí.

 

Autoři: Tendbeyond
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (9,69 EUR)
Platforma: S60 1.x – 2.x

Diskuze (13) Další článek: Nový TomTom One je v prodeji a levnější, než jsme čekali

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Den, Cena přesahující, Přehledný program, Herní plocha, Program


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9