Symbian S60: programy, které vám ulehčí den

Dnešní dávka programů je věnována každodenním nárokům uživatelů, kteří si chtějí pustit písničku, ušetřit roaming na dovolené, udělat pár screenshotů displeje, trochu si zanavigovat a také zahrát logické a bojové střílečky. Kdo má telefon se Symbianem, zkrátka nepřijde.
Symbian S60: programy, které vám ulehčí den

Screen Snap S60

Každý občas potřebuje udělat nějaký otisk displeje. Uživatelé telefonů bez operačního systému mají bohužel smůlu, ale ty s operačním systémem můžou vybírat z mnoha variant, jak si zvěčnit aktuální situaci displeje. Dobrá zpráva je, že tyto programy jsou většinou freeware a neplatí se za ně, právě jako u ScreenSnapu. Program se nemůže moc chlubit hezkým zpracováním, ale je zaměřen spíše pro uživatele, co ocení kvalitu a informace. Screen Snap se řadí díky veliké škále nastavení mezi jedničky.

 

Nastavení obnáší hned 11 položek pro jednoduché a přesné zvolení nového screenshotu. Změnit jde:

 • klávesová zkratka pro sejmutí otisku
 • jméno nového otisku
 • výchozí paměť pro uložení
 • místo na disku – adresář
 • formát (JPEG, BMP, PNG, MBM,…)
 • kvalita komprese otisku od 0 do 100
 • nastavení módu snímání
 • interval od 1s do 60s
 • množství otisků
 • zpoždění mezi otisky
 • zvuk při akci

Jak jste si mohli všimnout, aplikace pracuje úplně samostatně a umí dělat otisky i když o tom „nevíte“, kdy třeba hrajete hru a program sám udělá po každých 30 sekundách snímek. Díky tomu můžete zachytit maličkosti, které normálně prošvihnete. Osobně jsem se s takovýmto nastavením nesetkal a jistě každého potěší, že si může zdarma stáhnout takto dobrý program pro tvorbu screenshotů.

Autoři: TerraMobilis
Cena:
freeware (stáhnout)
Platforma: S60 3rd


Xsound

Zase zabrousíme tam, kde máte možnost vybrat si z velké škály možností. Jsou to MP3 přehrávače pro mobilní telefony. Xsound nabídne jak hezkou grafiku, výběr z několika motivů, tak i přehlednost a dobrou nabídku přehrávání.

Bohužel jde o placený program, takže si můžete několik dní vychutnávat trial verzi a pak se s programem rozloučit nebo si jej zaplatit. Aplikace je rozdělaná na tři hlaví části, ve kterých se pohybujete šipkou doprava a doleva. První záložka slouží k ovládání přehrávání. Naleznete zde kompletní informace o přehrávané písničce a také základní prvky pro ovládání, jako je play, stop, pauza a posouvání. Druhá záložka slouží pro ovládání playlistu, můžete přidávat nebo ubírat písničky. Poslední je nastavení. Nepříjemné je, že hlasitost jde ovládat pouze v první záložce klávesou nahoru a dolů a to i v případě, když má telefon na boku speciální kolébku pro hlasitost.

Autoři: symbcode
Cena: 14,99 USD (stáhnout testovací verzi, koupit)
Platforma: S60 3rd


GPSmap

Aplikace, která vám pomůže určit vaší polohu a zjistit základní informace pomocí modulu GPS. Až si aplikace najde několik satelitů, vypíše vám zeměpisnou šířku, zeměpisnou délku, vaší rychlost a také nadmořskou výšku. Pokud chcete vidět svojí polohu i na mapě, stačí si jí stáhnout a nainstalovat do telefonu. Program si ji sám přizpůsobí a kromě základních informací ukáže vaší polohu na mapě. To se hodí třeba při plánování trasy nebo odhadování vzdálenosti z bodu A do bodu B.

Autoři: Viking
Cena: 14,99 USD (stáhnout testovací verzi, koupit)
Platforma: S60 3rd


Roam-n-Roll

Čas dovolených pomalu končí, ale jistě se najdou i tací, kteří se chystají teprve někam vyrazit. Aplikace Roam-n-Roll se bude hodit hlavně v zahraničí. Pokud si jí dobře nastavíte a budete počítat s 3 MB obsazeného místa pro speciální databázi, jistě se vám to vrátí. Jak vrátí? Program vyhodnocuje různé ceny, časové pásma, operátory a další faktory. Díky výsledkům budete přesně vědět, kdy a kde se vyplatí provést hovor či odeslat SMS. Nechybí ani informace přímo při hovoru, kdy vidíte délku a cenu hovoru. Trial verze je dostupná na 15 dní, pak si budete muset zaplatit 38 USD, takže doporučuji stahovat těsně před odjezdem. Program funguje v těchto zemích: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Německo, Irsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Švédsko, Ukrajina, Spojené království, Spojené státy.

Autoři: All Telecoms JSC
Cena: 37,99 USD (stáhnout testovací verzi nebo koupit)
Platforma: S60 1.x, 2.x


Escape

A nakonec tu máme dvě zajímavé hry pro odreagování. První z nich je klasika pod heslem Tetris, kde musíte poskládat co nejšikovněji padající kostičky tak, aby se z jedná barvy utvořil řádek, který pak zmizí. Co kolo, to rychleji kostičky padají. Pokud nestihnete rychle reagovat a dostanete se až nahoru, prohráváte. Jestliže udržujete hladinu skoro dole, máte šanci na rekord. Tato hra jde hrát jak samostatně, tak třeba s příteli.

 

Autoři: Tendbeyond
Cena: 9,90 USD (stáhnout testovací verzi, koupit)
Platforma: S60 1.x, 2.x


Action of Antiterrorism for S60

Druhou hrou je pořádná střílečka. Něco na způsob Sky Force. Po spuštění vyberete hrdinu, se kterým budete hrát a pak hurá střílet. Princip hry je prostý, postřílet co nejvíce proti letících soupeřů a přežít. Každá úroveň přináší těžší zbraně jak vám, tak ale i vašim soupeřům. Proto je potřeba si dát pozor. Chce to trochu přesnosti, trpělivosti a hlavně zápal pro hru.

 

Autoři: eHander
Cena: 6,99 USD (koupit)
Platforma: S60 1.x, 2.x

Diskuze (14) Další článek: Mobily pod značkou Benq-Siemens ještě o půl roku déle

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Klávesová zkratka, První záložka, Viking, Den, Program, Kter


Určitě si přečtěte