Symbian S60: sdílejte bez poplatků

Pro náruživé textovkáře dnes máme jednoduchý nástroj, který jim zpříjemní psaní zpráv. Pro zaneprázdněné zase aplikaci pro jednoduché automatické odpovídání na příchozí hovory. Víte, jaká je hodnota vašeho Body Mass Indexu?
Symbian S60: sdílejte bez poplatků

Nepřehlédněte

Ovao Uploader 1.0

Sdílení souborů s miliony dalších uživatelů přes internet je hitem především na klasických počítačích. Pokud jsou navíc aplikace pro sdílení souborů nabízeny zdarma, kdo odolá? S nástupem mobilního internetu už ani sdílení souborů na mobilních telefonech není nereálné. Jednou z aplikací, které stojí za vyzkoušení, je Ovao Uploader.

Pokud mluvíme o souborech v mobilních telefonech, pak jsou to díky integrovaným objektivům a kamerám především fotografie a videozáznamy. A právě pro sdílení těchto typů souborů je vytvořen i systém Ovao. Stačí si do mobilního telefonu stáhnout jednoduchý klient. Po instalaci pak pomocí vestavěného prohlížeče vyberete fotografie k nahrání na server. Vaše fotografie budou za krátkou dobu na domácích stránkách dostupné celému světu.

   
Hlavní menu • browser • podmínky uploadu • upload na server

Aplikace je teprve v plenkách. Doufejme, že vývojáři neusnou na vavřínech a Ovao Uploader se stane komplexním nástrojem pro sdílení nejen obrázkových a video souborů.

Autor: Ovao
Download
Cena: zdarma


Nové zajímavé programy

TWT Smart 2.15

Už několikrát jsme se s našimi mobilními aplikacemi dostali do situace, kdy sedíte na jednání, nemůžete se ani na chvíli vzdálit a najednou začne zvonit telefon. V předchozích případech byla odpověď na volání většinou řešena pomocí odpovědí v textových zprávách. TWT Smart (TWT značí počáteční písmena anglického spojení Talking Without Talking – doslova přeloženo „mluvení bez mluvení“) dokáže pomocí předem definovaných hlášek oznámit volajícímu, v jaké situaci se v současnosti nacházíte a kdy budete na mobilním telefonu dostupní. Vybrat si můžete ženský nebo mužský hlas, ke každému z nich je pak k dispozici několik variant podle barvy hlasu.

   
Předvolené zvuky • lokální menu • nastavení • možnosti při příchozím hovoru

Autor: Silent Communication Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 34,95 USD

BMI Calculator 1.01

Body Mass Index neboli Index tělesné hmotnosti je důležitým ukazatelem stavu tělesné kondice. Tabulkově je podle zadané výšky, hmotnosti a věku jedince vypočítáváno ideální množství tělesné hmoty. Zatímco u žen jsou nejžádanější hodnoty BMI v rozmezí 20–22, hodnoty mužského pohlaví by měly dosahovat BMI v rozmezí 23–25. Podrobnější informace o tom, co vlastně je a jaké důsledky mohou mít výkyvy v ukazatelích Body Mass Indexu, najdete například zde.

   
Hodnoty a graf • lokální menu • nápověda • informace o programu

Autor: INVENTiS AG
Download (testovací verze)
Cena: 2,35 USD

Input+ 1.0.1.

Pokud v telefonu často používáte psaní textu, pak jste určitě již několikrát přemýšleli nad tím, jak si psaní zjednodušit a urychlit. Jedním z nástrojů, který by mohl dát řešení vašim otázkám, je Input+. Kdykoli se nacházíte v poli pro psaní textu, stačí stisknout tlačítko s logem tužky a Input+ se automaticky aktivuje. K dispozici pak máte přehledné uživatelské rozhraní s rychlým výběrem možných slov podle prvních zadaných písmen. Podle informací výrobce je možné do programu přidávat vlastní slova a to buď ručně nebo automaticky skenováním SMS zpráv. Čeština mezi podporovanými jazyky zatím bohužel chybí.

   
Nápověda • možnosti Input+ při psaní • jednoduché vkládání • informace o programu

Autor: Shape Services
Download (testovací verze)
Cena: 12,95 USD

AlbireoCam 1.02

Nyní trocha zábavy. Aplikace pro úpravu digitálních fotografií patří k velice oblíbeným. Při fotografování postav jsou nejoblíbenější tzv. zrcadlové efekty. Pokud si chcete utahovat ze svých známých, pak bude AlbireoCam ideálním nástrojem. Dokáže totiž nejrůzněji deformovat a zrcadlit zachycené objekty – mezi nimi právě i obličeje. Jak AlbireoCam funguje si můžete prohlédnout na obrázcích.

   
Splash screen • lokální menu • originální... • ...a upravený obrázek

Autor: Albireo AB
Download (testovací verze)
Cena: 5,99 USD


Novinky ve světě Symbianu

Symbianové Samsung brzy v Evropě

Nejen finská Nokia vidí budoucnost mobilní komunikace v chytrých telefonech založených na Symbianu Series 60. Také Samsung se konečně rozhodl uvést svoje smartphony i na evropské prodejní pulty. Kromě Německa, kde už by měly být modely SGH-D720 a SGH-D730 k dostání, se objeví i ve Francii, Itálii a Rusku. Podle českého distributora není potenciál našeho trhu takový, aby se zde vyplatilo modely prodávat. Proto se se zmiňovanými Samsungy u nás zatím oficiálně nepočítá. Podrobnější informace hledejte zde.

N70 ve verzi bez UMTS

Nokia N70 je jedním z velmi očekávaných telefonů letošního roku. V uplynulých dnech se na zahraničních serverech objevily první fotografie zobrazující Nokii N70 bez přední kamery pro videohovory a bez podpory sítí třetí generace. U N70 se tak do určité míry opakuje situace s Nokií 6680, která byla oficiálně uvedena ve třech odlišných verzích určených pro specifické trhy. Už nyní se dá předpokládat, že verze bez UMTS bude levnější a v Česku si získá ještě více příznivců. Podrobnější informace najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Stativ pro Nokii N90

Nokia N90 není díky optice od společnosti Carl Zeiss jen tak obyčejný fotomobil. Kvalitní přístroje si zasluhují kvalitní příslušenství. Abyste mohli se svojí novou N-Series fotit opravdu jako s klasickým digitále, připravuje Nokia jako doplněk stativ pro upevnění telefonu při focení. Podrobnější informace včetně fotografií najdete v naší bleskovce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Vytrženo z diskuze

Proč používám chytrý telefon?
Kolik máte nainstalovaných aplikací?
Nokia Sensor na SX1

Váš názor Další článek: Policie versus občan: názory na prohlídku telefonů

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N90, Pop, Albi, Rychlý výběr


Určitě si přečtěte