Symbian S60: tady rozhodujete vy!

Dnes se zaměříme na organizaci a přehlednost v telefonu. Poznáte několik nových aplikací a nebude chybět nový seriál Telefonu pod kůži.

NiceAlarm

Profesionální aplikace pro snadné zadávání alarmů, která zvládne i náročnějších požadavky uživatele. Nastavit si můžete až 6 různých alarmů s rozšířenou úpravou voleb. Ke každému alarmu si lze nastavit libovolný text a váš nový alarm můžete dokonce zaheslovat proti zrušení. Kdo nebude znát heslo, nemá šanci alarm stornovat. Jednoduchá, ale přitom šikovná a praktická aplikace vás přijde na necelých 10 Euro.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: VerySoft
Dostupnost: full, trial
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian Platforma: S60 1st, 2nd
Stáhnout testovací verzi, koupit ($11.99, 8.49€)


IPConfig

Využíváte telefon k práci na internetu a v síti? Tak právě pro vás by mohl být užitečný program IPConfig. Zobrazí několik rozhodně zajímavých a přehledně uspořádaných informací. Je to samozřejmě adresa IP, vaše jméno na síti, MAC adresa, adresa sítě a metrická rychlost. U telefonů s podporou síťových funkcí se bude tento prográmek jistě hodit.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: mobicrac
Dostupnost:
full
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian Platforma: S60 2rd 
Koupit
($19.99, 18.99€)


QuickWrite

Program nebo slovník na prediktivní psaní? Jedno je jisté, usnadní vám práci, čas i peníze, protože čas jsou peníze. Při psaní textů totiž podle prvního písmena odhaduje, jaké slovo nejspíše chcete napsat. Čím více znaků máte napsaných, tím se seznam odhadovaných slov snižuje. Program pracuje rychle, spolehlivě a na běhu telefonu to ani nepoznáte. V nastavení najdeme spoustu možností, jedna z nich je schopnost přizpůsobit pravopisné slovníky, mazat a přidávat slova. Tuto doplňkovou aplikaci můžete použít skoro ve všech textových polích telefonu: psaní zpráv, webový prohlížeč, telefonní seznam, kalendář, poznámky, úkoly a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Mobile Systems
Programovací jazyk:
C++
OS: Symbian Platforma: S60 3rd Stáhnout testovací verzi, koupit ($19.99, 18.99€)


Handy Clock

Více účelový program pro S60 3rd, který pomůže v hodně směrech. Nabízí sedm záložek a co záložka, to nová specifická funkce:

  1. Světový čas
  2. Mapa
  3. Kalendář
  4. Upozornění – budík
  5. Časovač
  6. Stopky
  7. Časový deník

Jak je z názvů poznat, tak se jedná opravdu o časově-organizační program. Je velice hezky graficky zpracován a nabízí balíček, který využije skoro každý uživatel. Světový čas nabízí zobrazení jednoho hlavního a 4 další časů a dnů v týdnu po celém světě. Nejdříve musíme vybrat zemi a pak město. Na to, že to jde o celosvětový program, je seznam měst velmi podrobný. Mapa zobrazuje celý svět a také podle stínu poznáte, kde je noc a kde den. Bílým křížem je označeno vámi zvolené město, v ČR je to třeba Praha.

Kalendář umí jen listovat a hledat dny, při jakémkoliv pokusu o vložení poznámky budeme přesměrováni do kořenového kalendáře telefonu. Upozornění, neboli jednoduše budík, má podporu jak textové poznámky, tak i opakování (jednou, za 24 hodin, denně, pracovní dny, týdně). Pracovní dny jdou nastavit v kalendáři. Časovač umí počítat jak dopředu (klasický odpočet), tak i zpátky. Opět je k dispozici opakování a jméno časovače.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stopky, ty mě zaujaly asi ze všechno nejvíce. Jsou opravdu krásně graficky propracovány a zvládají jak režim kola, tak i režim rozdělení. Časy můžete ihned exportovat do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu. Poslední a také dosti neobvyklou funkcí je Časový deník. Zde zadáváte pouze název projektu, celkový čas a poznámka. Využití není extra velké, ale někomu se třeba hodit bude.

Autoři: Epocware
Dostupnost: full, trial
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian Platforma: S60 3rd
Stáhnout
testovací verzi, koupit ($19.95, 19.29€)


Telefonu pod kůži: zničení telefonu, které nevidíte

Máme tu opět pár fotek ze složky neuznaných reklamací. Od příště připravujeme návody, jak rozebrat telefony a další zajímavosti, takže se máte na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak je lehké přijít o záruku. Stačí jeden pokus o rozdělání a je po záruce. Od tohoto okamžiku si všechny náklady hradíte vy.

Klepněte pro větší obrázek 
To musela být ale pěkná rána...

Klepněte pro větší obrázek 
Prach není velký přítel mobilních telefonů a tato fotka je toho důkazem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opět pár příkladů lehce zoxidované desky telefonu.

Diskuze (4) Další článek: O2 připravil dvě nové SMS soutěže

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Libovolný text, Specifická funkce, Pár příkladů, Storno, IPC, Profesionální aplikace, MobiSystemVybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny