Symbian S60: vyhledávání pro mobily zdarma

Nokia představila svůj nový vyhledávací software. Jaký je? Pohodlně prohlížet obrázky nyní můžete i v mobilním telefonu. A pokud holdujete logickým a karetním hrám, pak si jistě právě dnes přijdete na své.
Symbian S60: vyhledávání pro mobily zdarma

Nepřehlédněte

Mobile Search

Pozorným čtenářům MobilManie jistě neunikla informace o tom, že Nokia ve spolupráci s vyhledávacím portálem Yahoo! spustila novou službu pro jednodušší hledání v internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Vzhledem k tomu, že aplikace pochází přímo z dílny Nokie, je prakticky zaručen bezproblémový provoz na kompatibilních mobilních telefonech.

   
Hlavní okno vyhledávání • hledání • výsledky hledání • možnosti práce s výsledky

Podle oficiální tiskové zprávy, která byla publikována i na našem serveru, je aplikace Mobile Search kompatibilní pouze s telefony Nokia 6680, Nokia 6681 a Nokia 6630. Po vyzkoušení však bez problémů fungovala i na Nokii 7610, takže je pravděpodobné, že ani další zařízení založená na novějších verzích Symbianu by s provozem neměla mít problémy. Kromě klíčových slov mohou uživatelé na internetu vyhledávat cokoliv, co se na něm nachází včetně webových stránek, obrázků, zpráv, informací o počasí i mobilního obsahu, jako jsou vyzváněcí tóny, hry a tapety.

 
Detail výsledku • možnosti práce se stránkou

V závislosti na zemi, ze které se připojujete, je možné využít i lokálních vyhledávacích nástrojů pro zjištění adresy dané firmy, jejího výpisu z obchodního rejstříku nebo třeba objednání taxislužby. Podmínkou je, že takový typ vyhledávání musí být v dané zemi podporován. V Česku můžete zatím bohužel vyhledávat nanejvýš ve webových stránkách a obrázcích.

Autor: Nokia (stránka programu)
Download
Cena: zdarma


Nové zajímavé programy

PhotoRite Viewer 5.2.1

Přestože je operační systém Symbian jednoduchým prohlížečem obrázků vybaven, funkcí není nikdy dost a pokud si se svým megapixelovým fotomobilem opravdu vyhrajete, pak není důvod proč nevyužít ještě pokročilejší nástroje. Může jím být PhotoRite Viewer. Kromě přehledného zobrazování náhledů fotografií a obrázků, jejich kopírování, přesouvání, řazení, seskupování nebo odesílání pomocí multimediálních zpráv MMS, přes Bluetooth nebo infraport nabídne i jednoduché funkce pro úpravu obrázků a efekty. Pokud potřebujete jednoduchý, rychlý a komplexní správce fotografií a obrázků, pak PhotoRite Viewer stojí za vyzkoušení.

   
Prohlížení • efekty • přehledné zobrazení • možnosti práce se souborem

Autor: Zensis
Download (testovací verze)
Cena: 12,99 USD

Sport Calendar 1.0.1

Nabídneme něco i pro sportovního fanouška. Aplikace Sport Calendar je jako stvořená pro jednoduché vytváření schémat zápasů a tabulek sportovních utkání. Pokud chcete mít neustále v mobilním telefonu aktuální tabulku první fotbalové ligy či jakékoli jiné sportovní soutěže, stačí zadat jména týmů a pravidelně jednou týdně aktualizovat výsledky. Ty pak budou přepočítávány do tabulky a automaticky řazeny podle počtu bodů.

   
Hlavní menu • nový tým • tabulka • informace o aplikaci

Autor: Team Force
Download (testovací verze)
Cena: 7,99 USD

Aces Texas Hold'em – Limit 1.2.1

Ačkoli hra Texas Hold’em není v našich končinách ještě příliš známá, na světě jde o jednu z nejvíce se rozšiřujících karetních her vůbec. Jde o hru podobnou pokeru, která je ale velmi rychlá. Do jedné hry se může zapojit mnoho hráčů – sázení a přikládání peněz na hromadu je pak o poznání zajímavější. Kompletní znění pravidel hry najdete přímo v nápovědě aplikace. O kvalitě svědčí i fakt, že Aces Texas Hold'em – Limit patří do skupiny finalistů ankety Handango Champion Awards v kategorii Best Game Application.

   
Hlavní menu • ukázka ze hry • nastavení • pravidla hry

Autor: Concrete Software
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

Sudoku 1.1

Logické hry mají kromě nižší finanční náročnosti oproti střílečkám a strategickým hrám ještě jednu výhodu. Kromě zábavy, kterou přináší, také pomáhají rozvíjet myšlení a intelekt hráče. Patří mezi ně i Sudoku. Úkol ve hře je jednoduchý. Na hrací ploše o rozměrech 9 × 9 hracích polí rozdělených na menší části s rozměry 3 × 3 musíte správně rozmístit čísla tak, aby se ve stejných řádcích, sloupcích a čtvercových blocích nenacházely dvě stejné cifry.

   
Hlavní menu • výběr hry • herní plocha • informace o aplikaci

Autor: K&G Mobile Games
Download (testovací verze)
Cena: 4,99 USD


Novinky ve světě Symbianu

Bezpečně na cestu

S navigačními zařízeními jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Nemluvím jen o specializovaných GPS autonavigacích, ale také softwaru určeném pro použití v mobilních telefonech. Jedním z takových programů je i aplikace Wayfinder. Zatímco společnost Sunnysoft usilovně pracuje na kompletní české lokalizaci včetně počeštění hlasových záznamů, vy si už dnes můžete stáhnout mapy některých českých měst pro použití offline. Kompletní česká verze Wayfinderu by měla být na trhu k dostání na začátku měsíce září.

 
Nabídka měst • oblast Prahy, která je k dispozici offline

Vynikající Mini

Standardní verzi Opery pro zařízení založená na Symbian Series 60 snad uživatelům tohoto operačního systému ani netřeba představovat. V uplynulých týdnech ale byla uvolněna javová verze Opera pod názvem Opera Mini. Přestože jazyk Java už mnohým zhýčkaným příznivcům Symbianu příliš neříká, Opera dokazuje, že ani tento programovací jazyk ještě nevymřel a v rukou šikovného vývojáře dokáže doslova divy. O čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži v našem bližším pohledu.

   
Načítání stránky • bleskovka na MobilManii zobrazená menším písmem

Multimédia? Nokia N90 je nejlepší

Není to ani měsíc, co jsme na Mobilmanii recenzovali prozatím nejlepší symbianový smartphone Nokia N90. Tento povedený kousek se už dočkal prestižního ocenění. Titul Evropský multimediální telefon roku 2005–2006 mu udělila organizace EISA, která je složena ze zástupců padesáti evropských časopisů věnujících se audiu, videu, fotografii a mobilní elektronice. Podrobnější informace najdete v naší bleskovce.

Klepněte pro větší obrázek 


Vytrženo z diskuze...

Diskuze (9) Další článek: Sítě třetí generace už využívá 30 miliónů zákazníků v 37 zemích světa

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zdarma, Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia 6681, Nokia N90, Nový tým, Vyhledávání, Žďár, Mobil, Texas Hold'em, Načítání stránky, MOBI, Sázení, Bezproblémový provoz, Herní plocha


Určitě si přečtěte