Symbian: Skype opět blíže mobilním telefonům

V posledním přehledu programů pro Symbian jsme si her příliš neužili. Proto tento nedostatek nahrazujeme dnes s legendárním Doomem. Kromě něj představíme několik šikovných aplikací od Psilocu nebo Skype pro levnější telefonování přes GPRS.
Symbian: Skype opět blíže mobilním telefonům

Mobilní myš

Operační systém Symbian už dnes se šikovnou aplikací dokáže doslova divy. Co takhle ovládání kurzoru myši pohybem vestavěného fotoaparátu v mobilu? Pokud vám tato varianta přijde nepohodlná a nepřesná, využít můžete i směrové klávesy nebo joystick, kde je přesnost pohybu mnohem vyšší. Podrobnosti o aplikaci Mobile Mouse najdete v naší bleskovce.

   
Ovládání pomocí klávesnice... • ...a fotoaparátu • lokální menu • nastavení

Autor: Psiloc (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 eur

Zpravodajství do kapsy

Také už jste si zvykli na celodenní zpravodajství z domova i ze světa v českém jazyce na zpravodajském kanále ČT24? A chtěli byste mít dostupné celodenní zpravodajství i v kanceláři nebo ve škole? Pak není nic jednoduššího, než si streamované vysílání ČT24 naladit na displeji vašeho mobilního telefonu. Podrobný návod, jaké možnosti přehrávání mobilní telefony nabízejí, najdete zde.

   
ČT24 na Symbianu

Družice v mobilu

Družicové snímky nejsou v dnešní době pouze doménou tajných amerických vládních organizací. Jak vypadá Amerika nebo třeba vaše rodná víska na Českomoravské vrchovině z vesmírného pohledu si nyní můžete prohlédnout i bez přístupu k tajným americkým serverům. Stačí si jen stáhnout aplikaci GMaps, chvíli hledat a pak už se můžete jenom kochat. Pro orientaci ve větších městech se jistě budou hodit přehledné schematické mapky. Ukázky snímků včetně krátké recenze najdete zde.

   
Potvrzovací dialog před připojením • schematická mapa • podrobnější schematická mapa • družicový snímek

World Traveller 1.21

Cestujete-li po světě, nikde byste neměli zapomenout kapesního průvodce. Velice kvalitním pomocníkem by se mohla stát právě aplikace World Traveller. Kromě časových pásem, která zvládá bez problémů většina aplikací totiž umí zobrazit například nejbližší události v kalendáři. To ale není zdaleka všechno. Protože dokáže World Traveller spolupracovat s internetem, během několika vteřin máte na displeji zobrazené aktuální počasí ve vybraném městě nebo kurzovní lístek vztahující se k danému dni. Už na první pohled je aplikace od Psilocu velice profesionálním řešením. Přinejmenším za vyzkoušení určitě stojí.

 
Volba destinace • podrobnosti • kurzy měn • počasí

Autor: Psiloc Mobile Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 USD

X Safe 1.0

Také velice rádi ztrácíte nejrůznější důležitá čísla bankovních účtů, PINy, hesla pro přístup k internetovým službám apod.? Pak jako stvořená je tu pro vás aplikace X Safe. Dokáže uchovat desítky číselných kódů a hesel, pro přístup do X Safe však stačí heslo jediné. Všechna hesla jsou zabezpečena 256 bitovou šifrou, takže možnost jejich vyzrazení je bez prozrazení hesla minimální. Hodit se může i přídavný SMS server. Nemáte-li telefon momentálně u sebe, ale potřebujete některé z uložených hesel, není problém. Stačí zaslat autorizovanou SMS zprávu a X Safe vám heslo obratem vrátí.

   
Zadávání hesla • přehled položek • nová položka • výběr ikony

Autor: NOVA - EPOC Systems (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 18,20 USD

Task Manager 1.81

Jednou z mnoha výhod, kterou symbianové telefony nabízejí, je i multitasking, neboli schopnost chodu několika aplikací zároveň. Správce běžících aplikací integrovaný do systému Symbian je jednoduchý a mimo zobrazování, otevírání a zavírání běžících procesů nezvládá prakticky nic. V případě, kdy potřebujete výkonnější nástroj, výborně poslouží právě Task Manager. Kromě úkonů, které umožňuje už standardní klient, dokáže aplikace zabíjet, což se hodí především při chybě v kódu a následném zatuhnutí softwaru, komprimovat paměť pro vyšší výkon, obnovovat jednoduše tovární nastavení nebo restartovat software v telefonu.

   
Seznam úloh • oblíbené • ukázky z lokálního menu

Autor: Psiloc Mobile Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 12,50 USD

Useful GPRS-3G Skype 1.01a

O aplikaci Useful Skype jsme se na Mobilmanii již v minulosti zmiňovali. Předchozí verze umožňovala spojit symbianový smartphone se stolním počítačem přes rozhraní Bluetooth a ovládat s jeho pomocí instalovaný Skype. Protože se však Bluetooth příliš neosvědčilo, přistoupili vývojáři k jinému kroku. Tím je spojení mezi počítačem a telefonem pomocí datových přenosů GPRS/EDGE. Na obě zařízení je instalován klient, který zajistí spojení. Pak už stačí mít jen spuštěný Skype a můžete volat o sto šest. Doufejme, že dalším krokem bude odstranění klienta pro PC.

 
Ukázky aplikace pro mobilní telefon

Autor: Usefulapps
Download (testovací verze)
Cena: 22 USD

C2Doom

Hra Doom je v dnešní době již starožitností. I přesto si ale zachovává svoji legendárnost. Ve dobách největší slávy šlo snad o nejhranější hru na celém světě. Není počítačového příznivce, který by si Dooma alespoň jednou nezahrál. Díky vývojářskému týmu kolem Markuse Mertamy si tuto legendu můžete naplno vychutnat i na mobilním telefonu. Nejdříve si ale budete muset pořádně vyhrát se zprovozněním celé hry. Instalace jednotlivých levelů totiž není zas tak jednoduchou záležitostí. Hodit se jistě bude návod, který můžete najít na serveru Series60.cz.

   
Ukázky prostředí pro klasické Symbiany S60... • ...a pro Nokii N90

Autor: Markus Mertama
Download
Cena: zdarma

Diskuze (14) Další článek: Přehled mobilů od 3 000 do 4 500 Kč: cena není všechno

Témata článku: Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Skype, Mobilní telefon, Mobil, Americký server, MOBI, Telefon


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196