Symbian: úplná novinka mezi hudebními přehrávači

Víte, jak jednoduše proměnit nudné vyzvánění ve „videotón“? Na odesílání SMS v určitý čas už nemyslete, Symbian se o vše postará. Chcete mít kdykoli přesně seřízené hodiny? Nakonec opět hra - dnes zabrousíme mezi teroristy.
Symbian: úplná novinka mezi hudebními přehrávači

Watchtone Studio 1.0

Donedávna byly vyzváněcí melodie ve formátu MP3 asi maximem, kam se dalo u zvonění zajít. Watchtone Studio však posouvá vyzvánění ještě o jednu úroveň nahoru. Jako vyzváněcí melodii si můžete nastavit libovolné video. Stačí jen během přehrávání vybrat určitou sekvenci a program už se automaticky postará o jeho převedení do kompatibilního formátu. Video následně přenesete do telefonu a už se můžete těšit, až vám někdo zavolá. Testovací verze je bohužel omezena nemožností ukládání. Pokud tedy budete chtít videozvonění do svého telefonu, budete si muset zakoupit plnou verzi.

   
Vzhled aplikace pro PC • náhled na mobilním telefonu

Nepatříte-li zrovna mezi kreativní typy, můžete si vybrat z mnoha již vytvořených vyzvánění, která najdete na internetových stránkách programu.

Autor: Makayama Software
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 $

AACPlayer 1.0

Multimediální přehrávače patří vůbec k nejoblíbenějšímu softwaru pro mobilní telefony založené na Symbianu Series 60. Mezi novinky patří AACPlayer. Zatím nevyniká obrovským množstvím funkcí, ale svoji hlavní úlohu, tedy přehrávání hudebních skladeb, plní na jedničku. Kvalitním kosmetickým doplňkem je i líbivý design, který aplikaci jen přidává. AACPlayer dokáže už podle názvu přehrávat soubory kódované pomocí AAC (tedy s příponou .AAC nebo .MP4/.MPA). Podporuje stereofonní a 44,1kHz přehrávání zvuku (pokud samozřejmě toto telefon umožňuje). Přehrávač je navíc možné jednoduše skinovat pomocí nejrůznějších grafických témat.

   
Splash screen • info o registraci • přehrávání • procházení disku

Autor: Viking Informatics (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 $

IMMessenger 1.1

Ačkoli je volný Agile Messenger na poli rychlého posílání zpráv stále jedničkou, na paty už mu šlapou další konkurenti. Jedním z nich je také IMMessenger. Kromě standardního ICQ podporuje také protokoly AOL/AIM, MSN a Yahoo! Messenger. K největším výhodám patří příjemný a hlavně přehledný design, možnost několika současných připojení, podpora emotikonů nebo možnost stažení seznamu kontaktů ze serverů, které to umožňují. Podle výrobce by IMMessengeru neměla dělat výraznější problémy ani česká diakritika.

   
Hlavní menu • seznam služeb • info o aplikaci • volba nicku

Autor: Psycho World (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 13,99 $

SMStimer 1.0

Program je také označován jako SMS Planner. Důvod, proč existují oba dva názvy, není zcela jasný. Občas je ale potřeba v určitý čas odeslat textovou zprávu. Existuje klasický postup, kdy si textovku napíšete předem, nastavíte upomínku v kalendáři nebo v úkolech a v daný čas vás zvonění telefonu upozorní na odeslání zprávy. S aplikací SMStimer je postup mnohem jednodušší. Stačí napsat SMS, z kontextové nabídky následně vybrat položku Send Later a zvolit přesné datum a čas odeslání. Všechny plánované zprávy jsou uloženy ve speciální složce, takže dokud nejsou odeslány, máte k nim neustále přístup. Všechny odchozí SMS jsou navíc zaznamenávány, takže se nemusíte bát, že by vám některá z nich unikla. Testovací verze je omezena na maximálně deset odeslaných zpráv.

   
Hlavní okno • lokální menu • výpis logu • automaticky odeslaná SMS

Autor: Aglaya (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 10,00 $

MultiTasker 1.0

O programech umožňujících odesílání zpráv zdarma přes bezdrátové rozhraní Bluetooth jsme se v minulých dílech již zmiňovali. Aplikace MultiTasker však tyto možnosti posouvá ještě o něco dále. Obsahuje totiž podporu i pro infračervené rozhraní a k tomu spoustu dalších pokročilých možností. Je to např. sdílení přijatých textových zpráv s ostatními uživateli, zálohování kontaktů a složek se zprávami, plánované odesílání textovém jiným uživatelům, vytváření šablon pro zprávy nebo kódování zprávy tak, aby ji mohl přečíst jen určený příjemce. Testovací verze je omezena pěti zprávami.

   
Splash screen • info o registraci • lokální menu

Autor: jsimplesolutions (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 8,99 $

Internet Time 1.4

Nikdo a nic není neomylné, a proto se i vašemu smartphonu občas stane, že se trochu zpozdí nebo předběhne před aktuálním časem. Většinou nikdy není rozdíl natolik výrazný, aby bylo třeba telefon vyměnit, ale rozhodně nejde o příliš příjemnou věc. Pokud si potrpíte na přesnost, bude se hodit program Internet Time. Stejně jako je synchronizován čas Windows, může být nyní aktualizován i váš Symbian. Stačí jen vybrat server, podle něhož bude čas řízen, a naplánovat četnost aktualizací. Testovací verze bohužel není u tohoto softwaru dostupná.

Ukázka aplikace

Autor: MobiFactor
Cena: 14,95 $

MGS Fatal Gear

Terorismus je dnes jedním z největších světových strašáků. Není proto divu, že se na něj zaměřují nejen média, ale také společnosti vyvíjející software pro počítače a mobilní telefony. Jednou takovou aplikací je i Fatal Gear od společnosti Noumena. Využívá technologii Magic Game Station a stejně jako většina ostatních aplikací vytvořených pomocí této technologie vyniká především vynikající grafikou. Užijte si velice povedenou bojovou hru přímo na vašem smartphonu. Pro bezproblémový chod je třeba knihoven MGS, ty jsou však součástí instalačního balíčku.

   
Intro • hlavní menu • načítání • prostředí hry

Autor: Noumena
Download (Nokia 6630/6680/6681) (testovací verze)
Download (Nokia 6600/7610/6260/3230/6670/6620) (testovací verze)
Cena: 14,95 $

Diskuze (11) Další článek: AKTUÁLNĚ: Siemens právě představil nový mobil C75

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 6630, Novinka, Přehrávač, Infračervené rozhraní, Pře, Úplná novinka, Fata, Mez, Nov, Hudební přehrávač, Hud, Česká diakritika


Určitě si přečtěte