Systém Wear OS 3 dostanou i vybrané starší hodinky, ale pěkně si počkají...

Google v květnu oznámil novou generaci operačního systému vyvinutého ve spolupráci se Samsungem. Viděli jsme sice ukázky některých funkcí a další střípky, nicméně chyběla spousta důležitých informací, jako např. dostupnost systému pro jiné hodinky nebo tak banální věc, jako jeho samotný název. Nyní máme jasno v tom, že oficiálně se bude systému, trochu nepřekvapivě, přezdívat Wear OS 3.

Nejdříve se nové hodinkové platformy pravděpodobně dočkají novinky od Samsungu. Nicméně společnost vydala i krátký seznam starších zařízení, která dostanou novou verzi Wear OS aktualizací. Zatím mají systém jistý hodinky od značky Mobvoi, onkrétně modely TicWatch Pro 3 (GPS i Cellular), TicWatch E3 a chystané modely, které teprve vyjdou. S Wear OS 3 se počítá také u nových hodinek Fosill, které však bude představeny až v průběhu letošního roku.

Smutnou zprávou je, že zmíněná zařízení se aktualizace Wear OS 3 dočkají nejdříve za rok, případně později v druhé polovině roku 2022. Zda se seznam rozšíří o další výrobce, zatím Google nepotvrdil. Pro všechny chytré hodinky s aktuální verzí Wear OS firma slíbila 2 roky bezpečnostních aktualizací (od data jejich představení) a také některá vylepšení aplikací, např. novou klávesnici Gboard a novou verzi obchodu Google Play.

Takto Google představil Wear OS 3:

Diskuze (3) Další článek: Týden mobilně: Smutný příběh pokračuje. Proč mají češi stále drahá mobilní data?

Témata článku: Google, Android, Chytré hodinky, Google Play, Wear OS, GPS, Hodinky, Wearables, Nositelnosti, Aktualizace softwaru, Smartwatch, Aktualizace, Fossil, Systém, Operační systém, Mobvoi, Verze, Cellular, DOSGoogle ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace
Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy