T-Mobile: Bylo nás Mých5

My hoši, co spolu chodíme, užíváme službu Mých5. Všichni se vidíme na displeji a voláme si za 3 koruny za minutu.

Jak už z MobilManie víte, T-Mobile představil v polovině října nový tarif Mých5, se kterým můžete telefonovat a SMSkovat vybraným pěti číslům za výhodnější sazbu. Podrobnosti o cenách a vlastnostech tarifu najdete v našem starším článku.

Mých5 ale není jen tarif. Je to nedílná součást firmwaru, která prostředí vybraných typů telefonů obohatí o grafická témata související s vašimi pěti nejoblíbenějšími kontakty. Prozatím aplikace funguje jen na několika typech Samsung a Nokia. T-Mobile ale slibuje, že se počet podporovaných přístrojů bude zvyšovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální obrázky demonstrují službu na Rychlých šípech nebo na múzách Štěpána z Básníků

Pokud máte ten správný telefon, ikony Mých5 zobrazíte na displeji v pohotovostním režimu. Budete tak mít pohodlný přístup ke všem pěti nejčastěji volaným kontaktům. Přístroje podporující grafické rozhraní Mých5:

  • Samsung E250
  • Samsung E740
  • Samsung D900
  • Nokia 2760
  • Nokia 2630
  • Nokia 3110
  • Nokia 6300

V redakci jsme aplikaci vyzkoušeli na Samsungu D900i. Do volných ikonek na displeji jsme nahráli fotografie 5 kolegů, kteří představují pro naše potřeby partu Mých5.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Obrázky do ikon si můžete stáhnout buď z webu t-zones nebo si přímo v mobilu vytvořit miniportrét pomocí fotoaparátu. Ikony Mých5 rotují na displeji po kružnici, fotografie v popředí je vždy aktivní a je pod ní uvedeno jméno kontaktu. Jedním stisknutím se dostanete přímo do profilu vašeho kamaráda, kde jsou k dispozici nejčastěji používané funkce: volání, psaní SMS, MMS nebo odeslání emailu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pořizování fotek do ikon Mých5 připomíná grafiku ze znělky Jamese Bonda
Klepněte pro větší obrázek
Ikona se dá vyříznout i z existující fotky

Pořadí ikon na kružnici můžete vzájemně prohazovat nebo úplně nahradit jinými kontakty z vašeho adresáře. Změny je možné provádět jedenkrát do měsíce. Pokud nevlastníte jeden z typů telefonu podporující grafické menu Mých5, nezapomeňte vybraný kontakt Mých5 nastavit u operátora, a to buď prostřednictvím infolinky, zasláním SMS zprávy v předepsaném tvaru nebo na webu v sekci Můj T-Mobile.

Klepněte pro větší obrázek
Měnit pětici nejoblíbenějších lze každý měsíc jednou

Pokud by vás Mých5 na hlavním displeji postupem času přestalo bavit, můžete si nastavit minimalizaci ikon nebo službu zobrazování zcela vypnout. Veškeré ovládání probíhá v nastavení telefonu pod položkou Nastavení Mých5.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení Mých5 je speciální položkou v nastavení telefonu • zde můžete měnit pořadí bublin

Přímo na stránkách www.mych5.cz si můžete sami vyzkoušet, jak služba v prostředí Samsungu D900i funguje a zároveň máte možnost zúčastnit se soutěže o šest mobilů dle vlastního výběru.

Diskuze (12) Další článek: Nokia BH-803: doutníkové sluchátko (test)

Témata článku: , , , , Nokia 2630, Nokia 2760, Nokia 3110 classic, Nokia 3110 Evolve, Nokia 6300, Samsung D900, Samsung E250, Samsung E740, T Mobil, Mobil, MOBI, T - Mobil, Nedílná součást