T-Mobile: datové novinky a navýšení FUP

Růžoví rozjíždějí ADSL, rozšiřují pokrytí 4G, zvyšují FUP, rozdávají měsíce bez paušálu a nově se bude levně surfovat i s Twistem.
T-Mobile: datové novinky a navýšení FUP

Již včera jsme vás informovali o novinkách na poli trhu s internetovým připojením u T-Mobile. Operátor slíbil zveřejnit informace o všech svých novinkách a ještě téhož dne se tak také stalo. Krom zahájení pilotního provozu ADSL se dočkáme ještě dalších změn a vylepšení v oblasti mobilních dat. Konkrétně se jedná o další rozšíření pokrytí a navýšení FUP limitů, prodloužení nabídky až na půl roku bez paušálu s novou aktivací a ekvivalent oblíbeného zvýhodnění Surf+ i pro předplacené karty.

Větší pokrytí a vyšší FUP limity pro internetové tarify 4G

Zájemcům, kteří hledají vysokorychlostní mobilní internet, je určena služba Internet 4G. V letošním roce T-Mobile intenzivně pracuje na zlepšení pokrytí a rozšíření počtu základových stanic. V průběhu prvních osmi měsíců letošního roku jich byla postavena rovná stovka. Lepší pokrytí tak získali například obyvatelé v Praze, Ostravě, Opavě, Přerově a Hradci Králové, nově byla pokryta další města, např. Lysá nad Labem, Kuřim, Litvínov, Šlapanice nebo Rajhrad. Do konce roku je plánována výstavba dalších 115 vysílačů. Celkově tak v roce 2007 operátor navýší své investice do vysokorychlostního internetu o další půl miliardy korun.

Internet 4G představuje nejrychlejší mobilní připojení v České republice. Přenos dat zajišťuje technologie UMTS TDD, která je schopna dosahovat rychlosti až 4,5 Mb/s a jako jediná mobilní technologie u nás umí také odesílat data rychlostí až 1Mb/s. Operátor tak bude celkem provozovat více než 600 stanic a výhod vysokorychlostního připojení k internetu bude moci využít více než 60 %  obyvatel.

Nakonec také dojde k již avizovanému navýšení datových limitů. Uživatelé s nižšími tarify budou jistě potěšeni, jelikož od 1. září 2007 mohou stahovat více dat bez omezení rychlosti. U tarifu 4G Basic se FUP rozroste na dvojnásobek a u tarifu 4G Standard pak na 5 GB. Bohužel se zapomnělo na zákazníky s nejvyšším tarifem 4G Premium, pro ty zůstává vše při starém, stále platí limit 10 GB, po té jim bude rychlost omezena na 128 kbps. Pro přehlednost jsem všechny změny shrnul do tabulky:

Tarifměsíční paušálimaximální rychlostiFUPirychlost po překročení FUPHotSpot (Kč/10 min.)dodatečný 1iGB
Internet 4G Basic474,81 Kč256 kb/s2 GB32 kb/s17,85 Kč117,81 Kč
Internet 4G Standard831,81 Kč512 kb/s5 GB64 kb/s17,85 Kč117,81 Kč
Internet 4G Premium1 188,81 Kč1024 kb/s10 GB128 kb/sneomezeně117,81 Kč

Až půl roku bez paušálu

K aktivaci všech internetových tarifů (včetně prodloužení smlouvy, přechodu z Twistu nebo od jiného operátora) rozdává až do konce října 2007 T-Mobile ke smlouvě na 2 roky 6 měsíců bez paušálu. Ke smlouvě na 1 rok získáte zdarma 3 měsíce.

Pokud máte v plánu aktivaci tarifu a podepsání smlouvy na 24 měsíců s tarifem 4G Standard, doporučuji zvolit minimální měsíční plnění 800 Kč a na prvních šest měsíců nastavit tarif 4G Premium. T-Mobile dokonce odpouští i poměrnou část paušálu za první částečné účtovací období. Pro stávající zákazníky je tak ideální den pro aktivaci druhý den jejich zúčtovacího období za současného přiřazení nového čísla pod jejich zákaznický účet. Místo šesti odpuštěných paušálů jich tak získají téměř sedm.

Internet 4G na Twist kartě

O této možnosti jsme přinesli informace už dříve v této bleskovce. Předplacený tarif 4G je vhodný pro zákazníky, jenž se nechtějí vázat. Tarif má shodné parametry jako jeho paušální verze, jediný rozdíl spočívá v volnosti využívání tarifu, jako u běžné předplacené karty. Balíček, který obsahuje 4G modem a SIM kartu s tarifem Internet Basic předplaceným na rok stojí 5 999 Kč, přičemž plná cena 4G modemu je 4499 Kč. Samostatná SIM karta s předplaceným tarifem Internet Basic na jeden měsíc stojí 475 Kč.

Tarifměsíční paušálmaximální rychlostFUPrychlost po překročení FUPHotSpot(Kč/10 min.)dodatečný 1iGB
Twist Internet 4G Basic475 Kč256 kb/s1 GB32 kb/s17,85 Kč117,81 Kč

Zvýhodnění Surf+ i pro Twist karty

Od 28. srpna si také zákazníci využívající předplacené karty užijí levnější surfování v mobilu. S balíčkem Twist Surf+ totiž získají přístup na web a WAP pro svůj mobil jen za 39 Kč týdně. Zastaví je až limit 15 MB. Při dosažení 90 % operátor zákazníka upozorní, po překročení limitu se sníží rychlost na 16 kb/s. Twist Surf+ lze používat pro všechny webové prohlížeče v mobilním telefonu (nejen web'n'walk light či Operu Mini), navíc balíček obsahuje neomezené surfování po jakýchkoliv wapových stránkách (nejen po t-zones).

Všichni ti, kteří si službu aktivují do 31. prosince letošního roku, si ji mohou nezávazně vyzkoušet dva týdny zdarma. Balíček Twist Surf+ lze aktivovat on-line prostřednictvím služby Můj T-Mobile, pomocí SMS na číslo 4603 ve tvaru TSURF A, nebo zavoláním na bezplatné číslo 4603.

ADSL: start pilotního provozu

Jako reakci na poptávku zejména u firemních zákazníků se T-Mobile rozhodl doplnit svou nabídku internetových tarifů o služby založené na ADSL ve spolupráci s vybranými stávajícími poskytovateli této technologie. Pilotní provoz ADSL, který má ověřit technické možnosti této spolupráce, byl zahájen 20.8. 2007. Komerční spuštění služby je plánováno do konce tohoto roku. Z dotazníku pro objednání služby se nám už dnes ovšem podařilo zjistit další podrobnosti o názvech tarifů a jejich maximálních rychlostech:

Tarifmaximální rychlost
Internet ADSL Basic2 Mb/s
Internet ADSL Basic Business2 Mb/s
Internet ADSL Standard4 Mb/s
Internet ADSL Standard Business4 Mb/s
Internet ADSL Premium8 Mb/s
Internet ADSL Premium Business8 Mb/s

Tip: Na toto téma probíhá diskuze na našem fóru.

Diskuze (72) Další článek: Nová superstar: Nokia N95 s větší výdrží a 8GB pamětí

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, FUP, T - Mobil, Nov, MOBI, Novinky, Kuřim, Bezplatné číslo, Mobil, Navýšení


Určitě si přečtěte