T-Mobile G1: další podrobnosti o Androidovi

Prezentace neřekla všechno, ale ještě než se začne naostro testovat, je tu návod k použití. Vybíráme to nejzajímavější.

Událostí minulého týdne číslo jedna bylo jednoznačně představení mobilního telefonu T-Mobile G1 běžícího na nové mobilní platformě Android.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na stránkách serveru Engadget.com se v minulých dnech objevil jednoduchý manuál, tzv. „getting started“, který by měli první uživatelé najít přibalený k telefonu. Chcete-li si počíst přímo v angličtině, klikněte zde. Kromě základních informací, které již bylo možné vyčíst z prezentací nebo prvních videí zahraničních serverů, se v něm nacházejí i některé poměrně zajímavé informace (a spekulace), které zatím o T-Mobile G1 na povrch nevypluly:

  • Hned v úvodu se manuál zmiňuje o nutnosti telefonické aktivace pro nové zákazníky T-Mobilu. Není to sice moc pravděpodobné (vzhledem k možnosti poměrně jednoduché úpravy zdrojového kódu operačního systému), ale je možné, že T-Mobile bude G1 prodávat podobným způsobem jako AT&T první generaci iPhonů. Že by dobrá zpráva pro všechny „nelegální“ zájemce mimo USA?
  • Hned po spuštění telefonu je třeba zadat přihlašovací údaje k internetovým službám Googlu. Bez Google Accountu si tedy ani neškrtnete. Pokud ještě Gmail nebo jiný online produkt Googlu nepoužíváte a chystáte se T-Mobile G1 ulovit, pak už byste se měli pomalu registrovat a začít si na Google zvykat.
  • Kontakty si po přihlášení stáhne telefon automaticky. Jak tedy bylo řečeno, žádná přímá synchronizace s Outlookem, v telefonu se objeví jen lidé, které máte uložené v seznamu kontaktů svého Gmailu.
  • Kromě práce s Gmailem bude T-Mobile G1 pracovat i s dalšími e-mailovými schránkami prostřednictvím POP3 a IMAP rozhraní. Pro Gmail na jedné straně a další účty elektronické pošty používá G1 samostatné aplikace.
  • Integrovaný hudební přehrávač v telefonu bude podporovat hudební formáty MP3, M4A (iTunes AAC, bez digitální ochrany DRM), AMR, WMA (8), MIDI, WAV a OGG Vorbis
  • Při stahování nových aplikací prostřednictvím Android Marketu bude telefon vyžadovat přihlašovací údaje k účtu Google. Je proto možné, že platby budou probíhat prostřednictvím služby Google Checkout.

Další střípky z nové mozaiky G1 se budou jistě v dalších dnech objevovat. Budeme je pro vás sledovat stejně jako uvedení prvních kusů do reálného prodeje.

Diskuze (20) Další článek: Nový Mail for Exchange si rozumí se všemi chytrými Nokiemi

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, T-Mobile G1, Mobil, #Android, MOBI, Podrobnost, T - Mobil