T-Mobile: internet za paušál nebude + další novinky

Včera jsme byli svědky tiskové konference T-Mobilu. Všichni s napětím očekávali zajímavou nabídku v oblasti nehlasových služeb. T-Mobile několik datových služeb představil, ale konkurovat Eurotelu se mu v GPRS za paušál zatím nechce.
T-Mobile: internet za paušál nebude + další novinky

Včera se konala tisková konference T-Mobilu. Všichni s napětím očekávali konkurenční tah v podobě GPRS paušálu – tak jako na začátku týdne učinil Eurotel (více zde). Bohužel se tak nestalo. T-Mobile oznámil, že nové GPRS tarify představí až na začátku května. Ty budou zacíleny na různé skupiny zákazníků (od začátečníků až po náročné uživatele), nebude se tedy jednat pouze o jeden tarif. Podle předběžných informací však T-Mobile svým zákazníkům nenabídne neomezený paušál pro GPRS. Je to škoda. T-Mobile má dle svých slov nejrychlejší GPRS na českém trhu. Díky kódování CS3 a CS4 až 85,6 kb/s. Navíc nabízí optimalizaci datového přenosu pomocí služeb GPRSpeed.

Tip: přečtěte si reportáž ze včerejší tiskové konference T-Mobilu

T-Mobile věří, že v nehlasových službách je budoucnost. Český T-Mobile je v globální skupině na špici v tomto segmentu. Snahou je zpřístupnit mobilní data každému uživateli: pomocí nových přístrojů a také zajímavějšího WAPu. T-Mobile si od toho slibuje nárůst nehlasových služeb o zhruba třicet procent.

T-Zones na WAPu

Wapový portál t-zones představuje rychlý zdroj aktuálních informací z domácího a zahraničního dění v oblasti ekonomiky, kultury či sportu. Kromě toho přináší také například vtipy, horoskopy, hry, a je tedy také užitečným zdrojem zábavy. T-zones nabídne nové, příjemnější a jednodušší uživatelské rozhraní a spolu s upravenou strukturou přinese také výrazné rozšíření obsahu. Struktura základní nabídky je nově následující: Moje služby, Aktuality, Email, t-guide, t-news, t-sports, t-music, t-games, Praktické, Downloads a profil.

Jednou z výhod t-zones je možnost on-line zpravodajství „minutu po minutě“ v případě závažných událostí (např. konflikt v Iráku) nebo například důležitých sportovních přenosů. V kategorii t-sports tak uživatel nově najde přehled dvou nejsledovanějších sportů v České republice – fotbalu a hokeje.

Zcela novou položkou portálu je kategorie t-guide, která je vylepšením a rozšířením oblíbených služeb t-info. Objekty a informace jsou zde přehledně rozděleny do skupin podle zaměření (Jízdní řády, Doprava, Za zábavou, Za sportem, Za turistikou, Za erotikou, Autoslužby, Nejbližší pomoc). Nově služba zákazníkovi vyhledá objekt v jeho nejbližším okolí nebo v jiném požadovaném místě. T-guide obsahuje na 60 tisíc objektů ve čtyřiceti kategoriích. Hledané objekty lze také zobrazit na mapě – ta se přitom zobrazuje na displeji dle konkrétního typu mobilu.

Video Messaging

V průběhu dubna nabídne T-Mobile službu Video Messaging, která umožňuje zasílání videonahrávek včetně zvuků mezi jednotlivými zákazníky. Natočená videa se samozřejmě posílají jako MMS zprávy (10 Kč za zprávu). Tato služba je zatím určena pouze pro majitele telefonu Nokia 3650. Videosnímky umí nahrávat i Nokia 7650, podmínkou je ale instalace speciální utility. Na rozdíl od N3650 však bez zvuku. Videozprávu lze poslat buď na telefon příjemce, nebo na e-mail. Pokud příjemce nemá aktivovanou službu MMS, zpráva bude uložena na portálu T-Zones, odkud ji lze vyzvednout.

MMS Video Downloads

Od druhé poloviny dubna budou moci zákazníci T-Mobile využívat službu MMS Video Downloads, která umožní stahovat videosekvence z nabídky Downloads na portálu t-zones. Krátké video, které si zákazník vybere z několika kategorií, např. Sport, Příroda nebo Erotika, bude možné stejně jako jiné motivy objednat nejenom přes WAP, ale také na t-zones nebo prostřednictvím SMS a zaslat je buď na vlastní telefon, nebo jako videopohlednici svému známému. Službu Video Downloads budou podporovat telefony Nokia 3650 a Nokia 7650. V případě, že videosoubor obdrží zákazník bez aktivované služby MMS, bude mu obdobně jako u služby Video Messaging uložen na portálu T-Zones.

Video Streaming

Nabídku z oblasti videonahrávek doplní v blízké budoucnosti služba Video streaming. Zákazník si díky ní bude moci na mobilním telefonu přehrát videoklip z nabídky partnera. K využívání služby je nutná instalace aplikace Real Player a dále aplikace umožňující spojení se serverem poskytovatele obsahu. Službu budou podporovat telefony Nokia 3650, Nokia 7650 a Sony Ericsson P800.

MMS Info

Rozšíření oblíbené služby T-Mobile Info přinese v průběhu dubna nová služba MMS Info. Uživatelům T-Mobile Info byly dosud doručovány zprávy s objednaným obsahem formou SMS. Se službou MMS Info dostane uživatel požadovaný obsah ve formátu MMS, a zpráva tak může obsahovat vedle textu také obrazový doprovod například v podobě fotografie. Stejně jako u informačních kanálů v rámci SMS Info si bude možné objednat buď jednorázové doručení zprávy, nebo se přihlásit k trvalému odběru informací, které budou zájemci doručovány na mobilní telefon v okamžiku jejich vzniku. Cena za přijmutí MMS bude v rozmezí 7,50 Kč až 29 Kč podle obsahu zprávy, a to včetně poplatku za přenesená data.

Diskuze (17) Další článek: Velký přehled datových služeb mobilních operátorů

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Internet, Paušál, Nokia 3650, Nokia 7650, Sony Ericsson P800, Mobil, Novinky, Paus, MOBI, Požadovaný obsah, Obsah zprávy, Nov, T - MobilVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nordic Telecom dosáhl milníku. Jeho síť soupeřící s Wi-Fi je již na 1000 vysílačích
Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment