T-Mobile je Grand, nabídne neomezené tarify

Neomezené volání do vlastní sítě přijde na dva tisíce, zcela neomezené volání pak na cenu dvojnásobnou. Že už jste to někde viděli?
T-Mobile je Grand, nabídne neomezené tarify

Trvalo to necelé dva roky, nakonec se i zákazníci našeho největšího operátora dočkali. T-Mobile přesně po 21 měsících následuje svého konkurenta O2 a představuje své první skutečně flatové tarify (tarify s opravdu neomezeným voláním) Grand a Grand Plus. Přinášejí neomezené volání do vlastní a pevné sítě, respektive do všech tuzemských sítí. Rezidentní i firemní zákazníci si je budou moci aktivovat od 31. ledna.

„Rozhodli jsme se vyjít vstříc těm zákazníkům, kteří měsíčně provolají velký počet minut, a zároveň jim umožnit plnou kontrolu nad výší telefonního účtu,“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace T-Mobile, a dodává: „Nové tarify tak logicky navazují na naše komunitní tarify umožňující neomezenou komunikaci ve skupině až pěti uživatelů.“

 GrandGrand PLUS
Měsíční paušál2 000 Kč3 990 Kč
Kredit k použití1 000 Kč
Volání do vlastní sítězdarmazdarma
Volání do pevné sítězdarmazdarma
Volání mimo vlastní síť2,90 Kč/minzdarma
SMS1,50 Kč1,50 Kč
MMS4,90 Kč4,90 Kč

Hned při prvním pohledu na parametry a cenu tarifů každému dojde, že T-Mobile tentokrát opisoval u konkurence a opisování mu trvalo docela dlouho na to, že nenabízí v podstatě žádnou konkurenční výhodu. Prakticky totožné tarify totiž provozuje O2 pod názvy Neon XL a Neon XXL. Stejně jako u O2 se budou muset i zákazníci T-Mobilu s oběma Grandy upsat na dva nebo tři (v případě nákupu dotovaného telefonu) roky. Ceny jsou až na pár drobností prakticky totožné, Grand Plus vychází ve srovnání s Neonem XXL ještě o 90 korun měsíčně dráž. Stejně nevýhodné je také účtování, které se v podstatě týká pouze tarifu Grand při hovorech do cizích mobilních sítí, zde bude operátor uplatňovat účtování 60+60.

Grand: volání zdarma do vlastní a pevné sítě

V rámci nižšího tarifu Grand získá zákazník za měsíční paušál 2 000 korun neomezené volání v rámci sítě T-Mobile a také na pevné linky. V ceně je i kredit 1 000 korun, který lze využít na ostatní standardní služby – SMS (1,50 Kč), MMS (4,90 Kč), hovory mimo vlastní síť (2,90 Kč). Pokud zákazník kredit v daném měsíci nevyužije, je automaticky převeden do dalšího, kde je přednostně čerpán.

Nabízí se přímé porovnání s tarifem Neon XL. Ten za stejný měsíční paušál (2 000 Kč) nabízí nikoli volný kredit pro služby mimo volání do vlastní sítě, ale volné minuty. Po provolání jejich celkového množství 600 stojí minuta 3 Kč, což je srovnatelné s Grandem. U T-Mobile je ale možné kredit čerpat i na SMS nebo MMS (pochopitelně i do vlastní sítě). SMS je s Grandem o desetník levnější, na MMS ušetříte proti Neonu XL korunu.

Grand PLUS: skutečně neomezené volání za 4 tisíce

Komu by byl tarif Grand málo, může sáhnout po paušálu Grand PLUS. Ten přináší skutečně neomezené volání do všech tuzemských sítí – mobilních i pevných. Měsíčně přijde tento tarif na 3 990 korun, všechny hlasové hovory jsou v ceně. Esemesky přijdou na 1,50 Kč, multimediální zprávy na 4,90 Kč. Textové zprávy jsou tedy o desetník levnější než O2 Neon XXL, na MMSce proti konkureci ušetříte korunu. Při paušálu o 90 Kč vyšším lze tedy říct, že nabídka je v tomto případě totožná.

Diskuze (82) Další článek: Sharp prodává telefon s displejem notebookového rozlišení

Témata článku: Tarify a mobilní služby, T-Mobile, Operátoři, Mobil, Neo, Tarif, T - Mobil, Cizí mobil, MOBI, Firemní komunikace


Určitě si přečtěte