T-Mobile je Grand, nabídne neomezené tarify

Neomezené volání do vlastní sítě přijde na dva tisíce, zcela neomezené volání pak na cenu dvojnásobnou. Že už jste to někde viděli?

Trvalo to necelé dva roky, nakonec se i zákazníci našeho největšího operátora dočkali. T-Mobile přesně po 21 měsících následuje svého konkurenta O2 a představuje své první skutečně flatové tarify (tarify s opravdu neomezeným voláním) Grand a Grand Plus. Přinášejí neomezené volání do vlastní a pevné sítě, respektive do všech tuzemských sítí. Rezidentní i firemní zákazníci si je budou moci aktivovat od 31. ledna.

„Rozhodli jsme se vyjít vstříc těm zákazníkům, kteří měsíčně provolají velký počet minut, a zároveň jim umožnit plnou kontrolu nad výší telefonního účtu,“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace T-Mobile, a dodává: „Nové tarify tak logicky navazují na naše komunitní tarify umožňující neomezenou komunikaci ve skupině až pěti uživatelů.“

 GrandGrand PLUS
Měsíční paušál2 000 Kč3 990 Kč
Kredit k použití1 000 Kč
Volání do vlastní sítězdarmazdarma
Volání do pevné sítězdarmazdarma
Volání mimo vlastní síť2,90 Kč/minzdarma
SMS1,50 Kč1,50 Kč
MMS4,90 Kč4,90 Kč

Hned při prvním pohledu na parametry a cenu tarifů každému dojde, že T-Mobile tentokrát opisoval u konkurence a opisování mu trvalo docela dlouho na to, že nenabízí v podstatě žádnou konkurenční výhodu. Prakticky totožné tarify totiž provozuje O2 pod názvy Neon XL a Neon XXL. Stejně jako u O2 se budou muset i zákazníci T-Mobilu s oběma Grandy upsat na dva nebo tři (v případě nákupu dotovaného telefonu) roky. Ceny jsou až na pár drobností prakticky totožné, Grand Plus vychází ve srovnání s Neonem XXL ještě o 90 korun měsíčně dráž. Stejně nevýhodné je také účtování, které se v podstatě týká pouze tarifu Grand při hovorech do cizích mobilních sítí, zde bude operátor uplatňovat účtování 60+60.

Grand: volání zdarma do vlastní a pevné sítě

V rámci nižšího tarifu Grand získá zákazník za měsíční paušál 2 000 korun neomezené volání v rámci sítě T-Mobile a také na pevné linky. V ceně je i kredit 1 000 korun, který lze využít na ostatní standardní služby – SMS (1,50 Kč), MMS (4,90 Kč), hovory mimo vlastní síť (2,90 Kč). Pokud zákazník kredit v daném měsíci nevyužije, je automaticky převeden do dalšího, kde je přednostně čerpán.

Nabízí se přímé porovnání s tarifem Neon XL. Ten za stejný měsíční paušál (2 000 Kč) nabízí nikoli volný kredit pro služby mimo volání do vlastní sítě, ale volné minuty. Po provolání jejich celkového množství 600 stojí minuta 3 Kč, což je srovnatelné s Grandem. U T-Mobile je ale možné kredit čerpat i na SMS nebo MMS (pochopitelně i do vlastní sítě). SMS je s Grandem o desetník levnější, na MMS ušetříte proti Neonu XL korunu.

Grand PLUS: skutečně neomezené volání za 4 tisíce

Komu by byl tarif Grand málo, může sáhnout po paušálu Grand PLUS. Ten přináší skutečně neomezené volání do všech tuzemských sítí – mobilních i pevných. Měsíčně přijde tento tarif na 3 990 korun, všechny hlasové hovory jsou v ceně. Esemesky přijdou na 1,50 Kč, multimediální zprávy na 4,90 Kč. Textové zprávy jsou tedy o desetník levnější než O2 Neon XXL, na MMSce proti konkureci ušetříte korunu. Při paušálu o 90 Kč vyšším lze tedy říct, že nabídka je v tomto případě totožná.

Diskuze (82) Další článek: Sharp prodává telefon s displejem notebookového rozlišení

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, T-Mobile, MOBI, T - Mobil, Tarif, Firemní komunikace, Mobil, Neo, Cizí mobil, Grand20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Recenze mobilu Nothing Phone (1). Snaží se blýsknout, ale světýlka k tomu nestačí

Recenze mobilu Nothing Phone (1). Snaží se blýsknout, ale světýlka k tomu nestačí

** Nothing Phone (1) je telefon jaký jste pravděpodobně ještě neviděli ** Má průhledná záda se stovkami svítících LED diod ** Pro originální nápad přináší i zajímavá využití

Martin Miksa
Recenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět