T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Krok, za který můžeme operátora pouze pochválit. Počáteční obtíže jsou vyřešeny, SMS jdou odesílat bez problémů.

Už před několika měsíci začaly přicházet první náznaky a dnes se to stalo realitou. T-Mobile se rozhodl otevřít svou webovou SMS bránu a počínaje dnešním datem z ní bude možné posílat zdarma textovky do sítě T-Mobile. Zároveň operátor zavádí v Česku dosud nepoužívanou novinku, a to bezplatnou MMS bránu. Právě tento krok by po letech mohl rozhýbat stále jen minimálně používanou službu zasílání multimediálních zpráv.

Nově otevřená SMS brána je k dispozici každému na adrese http://sms.t-zones.cz a z ní může návštěvník portálu odesílat esemesky do sítě T-Mobile zdarma. Textovka může mít jednoho příjemce a maximální délku 160 znaků; časový limit mezi odesláním dvou zpráv je 30 sekund. Zákazníci, kteří si nepřejí dostávat SMS z veřejné brány, si mohou zablokovat jejich doručování prostřednictvím služby Můj T-Mobile.

Klepněte pro větší obrázek
Tak takhle vypadá. S napsáním 161. znaku se objeví varovná hláška

Zákazníci T-Mobile mohou i nadále využívat SMS bránu, která je dostupná po přihlášení do t-zones. Jejím prostřednictvím mohou psát zprávy dlouhé jako 5 normálních textovek a směřovat je až na 20 telefonních čísel současně. Pro pohodlnější práci je připraven „telefonní seznam“ nejčastěji používaných čísel. Narozdíl od veřejné SMS brány se příjemci zprávy zobrazí na jeho mobilu i telefonní číslo odesílatele. Registrovaní uživatelé si mohou na webu zkontrolovat historii svých esemesek, doručenky či si „vypomoci“ šablonami zpráv.

S otevřením SMS brány se zároveň ruší dosavadní limity volných SMS u služeb MobileBox a MobileBox Easy. Jejich uživatelé se tak od 27. srpna nemusí nijak omezovat při psaní textovek určených pro zákazníky T-Mobile.

Jedinečná MMS brána

Od zítřka najdou návštěvníci na t-zones zcela unikátní novinku. Je jí první MMS brána v České republice, prostřednictvím které může přihlášený uživatel t-zones posílat zdarma ememesky do sítě T-Mobile. Přímo ze svého počítače tak může jednoduše potěšit své blízké fotografií z cest, snímkem nového štěněte či záběry posledních módních výkřiků z výkladních skříní.

V případě, že MMS směřuje do jiné sítě, zaplatí za ni uživatel podle svého tarifu. Do zprávy může odesilatel k textu přiložit obrázek, video, zvuk či animaci. Pro registrované je stejně jako v případě SMS brány připraven seznam nejčastějších kontaktů, historie zpráv či nejrůznější šablony. Maximální velikost MMS může činit 280 kB, větší soubory budou zmenšeny na tuto velikost.

Přihlášení do SMS a MMS brány pro registrované najdete zde.


Limit vyčerpán, opakujte později

Spuštění veřejné brány operátora provázejí potíže. Pokud byste snad nyní chtěli odeslat někomu textovku a nejste zákazník T-Mobile registrovaný v t-zones, pak si raději vezměte svůj mobilní telefon. Při pokusu odeslat SMS vám totiž systém oznámí přesně tuto hlášku: „Vyčerpal(a) jste denní limit SMS/MMS. Opakujte zaslání zprávy později“. A to podotýkám, že by nešlo o skutečné vyčerpání limitu, brána prostě v těchto chvílích nefunguje. Zákazníci operátora mohou situaci vyřešit přihlášením do t-zones, kde mají vše mnohem pohodlnější, včetně možnosti zadat číslo z adresáře. Ale ouha, jaké bylo mé překvapení, když všechny mé kontakty jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizely. Zda operátor situaci napraví, není jasné, v opačném případě je budete muset zadat znovu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Veřejná brána v tuto chvíli nefunguje • registrovaným zákazníkům zmizely kontakty • MMSky na výbornou • ověření sítě je praktické

Dále už ale naštěstí vše funguje. Odeslat SMS registrovaným zákazníkům systém nezablokuje a funguje i ověření zda se číslo nachází ve vlastní síti. Vyzkoušel jsem i posílání MMS, přičemž to musím pochválit. Vše funguje na jedničku. Příloh můžete přidat i více (až 3), limit činí 280 kB. Vše je přitom krásně vidět v ukazateli velikosti zprávy. Napsat lze obligátních jeden tisíc znaků. Zprávu jsem posílal na číslo v síti T-Mobile, MMSka dorazila v pořádku během několika sekund. Uvidíme jak dopadne případ smazaných kontaktů a kdy začne fungovat i veřejná brána, situaci budeme nadále monitorovat.


Zprávy sviští po kluzišti

Netrvalo dlouho a administrátoři T-Mobile dali vše do pořádku. Během odpoledních hodin odstranili problém s hláškou o vyčerpání limitu a registrovaní zákazníci mají zase zpět svůj adresář.

Diskuze (78) Další článek: Motorola se veze na retro vlně, chystá véčko s anténkou

Témata článku: , , , , Mobil m, T Mobil, Veřejná brána, T - Mobil, MOBI, Žďár, Registrovaný zákazník, Varovná hláška, Mobil, MMS