Výpadek služeb u T-Mobilu. Systémy se vrací do normálu, operátor neúčtuje mobilní data

Aktualizace, 2. červenec v 15:33

Systémy zase běží. T-Mobile již ohlásil, že se mu podařilo odstranit technický výpadek interních systémů a od 14:00 už by měly být všechny obslužné a samoobslužné kanály plně funkční.

Aktualizace, 2. červenec ve 12:00

Výpadek interních systémů T-Mobilu se dotknul i zákazníků. Začal v úterý ráno a podle původních předpokladů mělo být odpoledne vše vyřešeno. Nestalo se. Dnes je čtvrtek, některé systémy už fungují, na některých se ještě pracuje.

Aktuální situaci shrnuje Jiří Janeček z T-Mobilu: Během noci se podařilo většinu aplikací obnovit, v tuto chvíli systém stabilizujeme. Pevně věříme, že obslužné kanály budou zákazníků dostupné během dnešního odpoledne. Situace nás velmi mrzí, omlouváme se zákazníkům za způsobené komplikace a děkujeme za trpělivost. O postupu prací budeme průběžně informovat.

Abychom předešli možný problémům našich zákazníků s dokupem dat , nezpoplatňujeme mobilní data po dobu trvání výpadku. Volání, SMS, data nejsou výpadkem nijak dotčeny.

Aktualizace, 30. červen v 19:30
Návrat k normálu není tak hladký, jak T-Mobile sliboval:

T-Mobile má výpadek některých služeb. Vše začalo v ranních hodinách havárií diskového pole, což odstavilo web, mobilní aplikaci a interní systémy, které obsluhují prodejny. Na zákaznickou linku se sice dovoláte, ale operátoři poslouží spíše obecnou radou, se změnou služeb momentálně nepomohou. Mimo provoz je i systém pro rozesílání autorizačních SMS, což působí komplikace v bankovních a jiných službách, které s T-Mobilem na první pohled nesouvisí.

Volání, zasílání běžných textových zpráv a mobilní internet fungují normálně. Problémy by měly být odstraněny v průběhu odpoledne, operátor slíbil oznámit návrat k normálu na svém facebookovém kanálu.

Diskuze (32) Další článek: Samsung UV Sterilizer je nová bezdrátová nabíječka s dezinfekčním bonusem

Témata článku: Mobilní aplikace, T-Mobile, Mobilní data, SMS, Mobilní internet, Služba, Výpadek, Problém, Systém, Normal, Zákazníci, Interní systém, Rozesílání, Výpadek služeb, Havárie, Jiří Janeček, Operátor, Normál, VoláníŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Vývoj Beyond Good & Evil 2 je v problémech. Podle insidera je jeho zrušení jen otázkou času

Vývoj Beyond Good & Evil 2 je v problémech. Podle insidera je jeho zrušení jen otázkou času

Dlouhé roky očekávané pokračování této sci-fi akční adventury od Ubisoftu už se dlouho neobjevilo na žádné konferenci. Dle insidera Toma Hendersona je to kvůli problematickému vývoji.

Martin Nahodil
Beyond Good & Evil 2Spekulace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment