T-Mobile MDA II: neomezená komunikace (test)

Komunikátor MDA II na nás udělal dojem už během Invexu. Oproti předchůdci zmizela anténa, naopak přibyl vestavěný fotoaparát, podpora Bluetooth, lepší displej, více paměti a další drobnosti.
T-Mobile MDA II: neomezená komunikace (test)

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů
 
• fotogalerie se všemi obrázky

 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Vzhled a provedení

Půdorys MDA II lze nazvat šiškou. Komunikátor je vcelku vysoký, na druhou stranu příjemně štíhlý. Velkou měrou se na eleganci podílí integrovaná anténa. Asi si nebudete umět představit volání s „takovou plackou u ucha“, ovšem po prvním hovoru s MDA II zjistíte, že na tom vůbec nic divného není.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stříbrná v kombinaci s černou MDA II sluší

Komunikátor MDA II je na rozdíl od Dataphonu II od Eurotelu vyveden v kombinaci černé a stříbrné barvy, což mu velmi sluší. Plasty mají dobrou povrchovou úpravu a navozují dojem kovové slitiny. Kvalitní zpracování kazí plastová skořepina zakrývající akumulátor. Viklá se a zanechává až odvážně velkou škvíru. Do rukou se mi však dostal zřejmě předprodejní model, takže je pravděpodobné, že finální MDA II se tohoto prohřešku zbaví.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ovládací pero je vcelku dlouhé

Přední straně dominuje rozměrný displej, pod kterým se nachází vcelku dobře zpracovaný pětisměrný ovladač, po stranách pak známá tlačítka pro příjem a ukončení hovoru. V pohotovostním stavu slouží zelené tlačítko pro spuštění rozhraní telefonu. V dolní části najdete otvor mikrofonu. Nad displejem je reproduktor a po jeho bocích dvě tlačítka pro rychlý vstup do kontaktů a kalendáře. Myslím, že by místo kalendáře bylo vhodnější tlačítko pro přístup k e-mailům a SMS. Tlačítka si ovšem můžete nakonfigurovat podle svých potřeb.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konfigurovatelná jsou jen čtyři tlačítka

Na levém boku se nachází klávesa pro rychlé spuštění fotoaparátu, posuvné tlačítko pro úpravu hlasitosti a tlačítko diktafonu. Na těle jsou tedy celkem pouhá čtyři tlačítka, která lze přeprogramovat. Existují však programy, pomocí kterých lze funkci přiřadit jak pro krátký, tak pro dlouhý stisk tlačítka.

Klepněte pro větší obrázek
Boční posuvné šoupátko

V rozích horní hrany se nachází dvě kontrolní diody. Modrá signalizuje aktivované Bluetooth, dioda napravo dává zeleným blikáním najevo svůj pohotovostní stav. Hlasovou komunikační část lze jednoduše vypnout, pak přestane dioda blikat. Pokud máte nepřijatý hovor či novou zprávu, změní se barva diody na červenou a lze tedy bez nutnosti zapínání komunikátoru poznat, že se něco děje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diody v obou rozích signalizují, že se něco děje

V horní části nechybí tlačítko pro zapnutí kapesního počítače. Uprostřed má své místo slot Secure Digital/Multi Media Card s podporou rozšiřujících zařízení (SDIO) a infraport. Pravý horní roh pak neodmyslitelně patří ovládacímu peru, které je z černého plastu a stříbrné slitiny. Svou délkou kopíruje proporce MDA II, tloušťka by však mohla být větší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SD slot v horní hraně spolu s ovládacím perem

V dolní hraně se nachází systémový konektor, který je stejný jako u iPaqů, nejsou však navzájem kompatibilní. Stejně jako u iPaqů probíhá i napájení mimo kolébku – pomocí jednoduché redukce. Nechybí malý otvor pro rychlý restart a konektor pro připojení lehké handsfree sady. Konektor je typu 2,5 mm Jack, běžná sluchátka lze připojit pouze přes redukci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spodní konektor je podobný jako u iPaqů, kompatibilitu však nezkoušejte

Téměř celou zadní stranu zakrývá již zmíněná plastová skořepina, která má ve spodní straně pojistku pro otevření. V horní straně pod fotoaparátem je drobné lesklé kolečko, které pomůže při focení autoportrétu. Sejmete plastovou skořepinu a objeví se vskutku rozměrný akumulátor o kapacitě 1 200 mAh. Úspěšné vyjmutí je podmíněno přesunutím drobné červené pojistky. Pod akumulátorem se ukrývá šuplík pro kartu SIM, což není v oblasti mobilních telefonů nic nezvyklého. Při výměně karty SIM dojde k automatickému restartu. MDA II nastartuje do patnácti vteřin, s přibývajícími aplikacemi se však tato doba prodlužuje. Nesmím zapomenout také na konektor externí antény.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čočka digitálního fotoaparátu, rozměrná baterie a umístění karty SIM

Článek pokračuje v další kapitole.

Témata článku: Recenze, T-Mobile, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Operátoři, Opětovné spárování, Neo, Paměťová kapacita, Bohatý software, Komunikace, T - Mobil, Mobil, Focená scéna, Mobil m, Test, Přibývající aplikace, Poštovní účet, Rozměrná baterie, Úplná náhrada, MOBI


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21