T-Mobile nabídne muziku místo oznamovacího tónu

Představte si, že někomu chcete zavolat. Do mobilu vyťukáte číslo a místo klasického tónu "tůt tůt" uslyšíte rockový nářez od Metallicy nebo sexy hlásek Britney Spears.
T-Mobile nabídne muziku místo oznamovacího tónu

Ve středu T-Mobile představí službu, která umožní personalizaci oznamovacího tónu. Je to zvuk, který lidé uslyší, když vám budou volat. Místo obvyklého „tůt tůt“ si volající poslechne hudbu, kterou si sami zvolíte. O této novince jsme psali už v listopadu, tehdy službu nabízeli pouze asijští operátoři, u kterých se těší velké oblibě. Příchod do Evropy byl očekáván v polovině tohoto roku. Ještě jsme neuzavřeli první čtvrtletí a je to tady.

Caller Tunes počesku

Pod názvem „Caller Tunes“ službu nejprve uvedl britský T-Mobile jako první operátor v Evropě. Nyní už s jistotou víme, že od středy ji bude nabízet i český T-Mobile – středeční novinářská prezentace pod názvem „Hudbou řeknete víc“ je toho důkazem. V tuto chvíli neznáme podrobné ceny ani další podmínky. Můžeme se zatím podívat, jakým způsobem to funguje v Británii.

Zákazníci T-Mobilu si mohou vybírat ze stovky známých písniček různých žánrů: Rock, Pop, Hip Hop, R´n´B, Oldies, Movie Soundtrack nebo TV Themes. Nechybí ani hitovky z aktuálních hitparád. Skladby lze vybírat na internetu. Nastavení se provádí přes infolinku nebo SMS. Aktivujete si například Eminema a když vám někdo zavolá, vedle „tůtání“ uslyší skladbu My Name is ze zpěvákova repertoáru. Oznamovací tón i hudba zvučí současně a někdy to nezní špatně. Ukázky naleznete na této stránce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Udělejte radost ostatním

Problém může vzniknout tehdy, když se někomu trefíte do vkusu a jemu se vaše hudba zalíbí. Jakmile mu po pár vteřinách přijmete hovor, ještě vám vynadá za to, že jste mu onen kulturní zážitek přerušili. Na druhou stranu to má výhodu, nemusíte hned běžet k telefonu, abyste ho rychle vzali. Volající si hudbu rád poslechne, pokud se mu zlíbí, a vydrží tak déle čekat, než telefon zvednete.

Britský T-Mobile si účtuje libru a půl za aktivaci a každé nové nastavení, měsíčně potom libru za používání. Pro koho je tedy služba určena? Pro člověka, který ji bude platit, asi ne. Spíše pro ty, co vám budou volat. Uvidíme, jakou cenu nasadí T-Mobile u nás. Je taky možné, že službu nabídne dočasně zdarma. Každopádně se jedná o příjemné zpestření nudného a všudypřítomného standardizovaného zvuku „tůt tůt“. Bude se nám ale chtít udělat něco pro „ty druhé“?

Diskuze (90) Další článek: Funkci My Friends můžete používat i v Sony Ericssonu T610

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil, MOBI, T - Mobil, Tón, Místo


Určitě si přečtěte