T-Mobile Next. Nová generace tarifů nezlevní, ale zvýší rychlost a nabídne neomezená data na víkend

  • Po dvou letech je čas na změnu mobilních tarifů u T-Mobilu
  • Cenová hladina se víceméně nemění, někde se mírně zdraží
  • Zařadí se vyšší rychlosti, přidají data do FUP a další benefity

T-Mobile po dvou letech mění hlavní nabídku mobilních tarifů. Nová generace má název T-Mobile Next a skládá se ze tří hlavních segmentů: tarifů s omezeným datovým objemem Next, tarifů s neomezeným datovým objemem (s odstupňovanou rychlostí přenosů) Next neomezeně a tarifů pro mladé NextU plus některých dalších speciálních tarifů.

Až na některé speciální tarify platí, že součástí všech paušálů jsou neomezené volné minuty i SMS do všech sítí. Zároveň platí, že nejlevnější běžný tarif nepořídíte pod 6 stovek měsíčně (přesně 595 Kč), pokud se tedy v ceníku nakonec neobjeví ještě nějaké další dosud nezveřejněné tarify. Celkově lze mluvit o zachování plus minus stejné cenové hladiny nebo zdražení max. do 5 %. Nové tarify začnou platit 25. června 2024, kdy nahradí dosavadní tarifní rodinu Tarify 2022. Stávající uživatelé ale starší tarify budou moci nadále používat.

Tarify Next s FUP

Klepněte pro větší obrázek

Tarify Next nahrazují v nabídce tarify dosud známé pod názvem „Pořád online“, ačkoli tuto jejich vlastnost (datové přenosy nízkou rychlostí 256 kbit/s po vyčerpání FUP) si uchovávají. V nabídce jsou tři základní tarify s 5, 8 a 12 GB, z nichž dva vyšší obsahují novou výhodu víkendového neomezeného datování. Nejnižší měsíční paušál činí 595 Kč, tedy s přepočtenou cenou 119 Kč za 1 GB. Proti minulé generaci Tarify 2022 došlo k navýšení objemu dat u stejné nebo mírně vyšší cenové hladiny. Jediný přímo srovnatelný tarif (5 GB Plus × Next 5 GB – jinak se mezigenerační objemy dat neshodují) zlevnil o 25 Kč.

Ceník dosud platných tarifů Pořád online (Tarify 2022):

Klepněte pro větší obrázek

Datově neomezené tarify Next

Klepněte pro větší obrázek

Klíčová část tarifního portfolia, na kterou operátor bude chtít lákat nejvíc zákazníků. Datově neomezené tarify nemají jinou možnost se odlišit než v rychlostech datového přenosu. I u nových tarifů Next pokračuje T-Mobile jako jediný z operátorů v zavedené praxi, že určitý objem dat jede plnou rychlostí a potom se přiškrtí. Nejnižší tarif Next neomezeně XL už má v základu 20 GB plnou rychlostí a následné zpomalení na 10 Mbit/s. Mezigeneračně proti svému tarifnímu předchůdci zdražuje o 15 Kč, což lze chápat jako příplatek za přidaných 5 GB dat plnou rychlostí. „Nejlevnější“ zcela neomezený tarif i bez omezení rychlosti zdražuje mezigeneračně o 45 Kč.

Ceník dosud platných datově neomezených tarifů (Tarify 2022):

Klepněte pro větší obrázek


Studentské a speciální tarify

Klepněte pro větší obrázek

U studentských a speciálních tarifů stojí za pozornost tarif Junior se 150 volnými minutami a SMS do všech sítí a 3 GB dat za cenu 275 Kč. Jeho aktivace bude stejně jako u vyšších tarifů NextU podmíněna věkem do 26 let včetně. Také u těchto tarifů platí osvědčená formule navýšení jednotek a mírného zvýšení paušálu. Pouze tarif Student Neomezeně XL – nově tedy NextU Neomezeně XL – zůstává s nezměněným měsíčním paušálem 905 Kč.

Ceník dosud platných studentských tarifů (Tarify 2022):

Klepněte pro větší obrázek

Operátor se snaží některé tarify zatraktivnit nabídkou benefitů, připravenou ve spolupráci se svými partnery. Benefit lze aktivovat vždy na rok zdarma. Jedná se o program AlzaPlus+, který nabízí doručení objednaného zboží bez dalšího poplatku na 25 000 výdejních míst po celé ČR, nebo streamovací službu Max s videoobsahem od HBO, Warner Bros, Discovery a dalších studií. Obě služby lze aktivovat s vybranými tarify Next v programu Magenta Moments.

Diskuze (41) Další článek: Apple vysvětluje, proč je AI omezená jen na iPhone 15 Pro. Stejně jako ostatní nemá přesvědčivé argumenty

Témata článku: , , , , , , , Tarif, Pořád online, Mobilní tarif, Česká republika, Warner Bros, Speciální tarif, Formule, Benefit, Data, Cenová hladina, Junior