T-Mobile představil nový způsob placení mobilem

T-Mobile včera rozšířil způsob m-plateb. Za zboží a služby je možné platit i na internetu a WAPu. Dosud to šlo jen v automatech Coca-Cola a myčkách Aral. Služba je určena pro tarifní i Twist zákazníky.
T-Mobile představil nový způsob placení mobilem

T-Mobile nabízí nové způsoby mobilních plateb. Jeho zákazníci tak mohou prostřednictvím mobilu platit za zboží a služby také na internetu a WAPu. Dosud bylo možné využít mobil k placení v nápojových automatech Coca-Cola a na mycích linkách Aral.

Stačí registrace na t-zones

Jedinou podmínkou využívání m-plateb je registrace na t-zones. Službu pak lze aktivovat na portálu t-zones (sekce Profil/Nastavení služeb/m-platba) nebo infolince operátora (4603). Od 12. května do 03. června je služba dostupná v rámci pilotního provozu, kdy je limitován počet obchodníků. Jejich přehled naleznete na konci článku.

Jak probíhá samotný nákup? U vybraných obchodníků na jejich internetových či wapových stránkách si po vybrání zboží zvolíte platbu pomocí T-Mobile m-platba. Po tomto úkonu proběhne přesměrování do platební brány, kde je potřeba zadat uživatelské jméno a heslo. Nemusíte se však nikde registrovat, lze použít stejných přihlašovacích údajů jako na t-zones. Po následném přihlášení stačí potvrdit platbu, o jejím provedení budete informováni prostřednictvím SMS zprávy.

Co za to? A kde?

Důležité upozornění se vztahuje k ceně za využití m-platby. Zde neplatíte nic navíc, zboží vyjde na stejnou cenu jako v případě jiného způsobu úhrady - ať už hotovostního či bezhotovostního. Realizace transakce probíhá v reálném čase. Nemusíte si nic zapisovat ani pamatovat, identifikační číslo platby obdržíte právě v oné potvrzující SMS zprávě.

Vyučtování je následující. Tarifním zákazníkům bude částka zúčtována v pravidelném vyučtování, uživatelům Twist karet se odečte z kreditu. M-platbu lze v současné době využít na herním serveru Red Dragon, V rámci pilotního provozu přibude další partner – Annonce – a s ním možnost nákupu inzerce na stránkách www.annonce.cz, www.autohandl.cz, www.nemostranky.cz a dále také server www.leo.cz. Více informací o službě naleznete zde.

Závěr

Co se týče využití m-platby, v současné podobě není z důvodu omezení příliš použitelná, pokud se ale T-Mobilu podaří solidně rozšířit seznam obchodníků, jež budou službu podporovat, určitě si své uplatnění najde. Jedná se o zajímavou alternativu platebních karet. Konkurenční Eurotel ani Oskar zatím žádný podobný platební nástroj nenabízí, podle vyjádření tiskových mluvčích čekají na zavedení univerzálního modelu, který by měla připravit Asociace pro mobilní platby. Ten by měl disponovat univerzálním a rozšířeným použitím. Eurotel dříve nabízel možnost platit prostřednictvím karty Juice. To se však příliš neosvědčilo. Oskar nabízí z mobilu například platbu faktur.

Diskuse: využijete někdy mobilní platby? Připadá vám tato služba praktická? Jaký je váš názor na tuto problematiku?

Diskuze (10) Další článek: Červený Siemens S55 ve speciální edici

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Nápojový automat, PLA, Plac, Pře, Univerzální model, Annonce, Způsob, Nový způsob, Placení, MOBI, T - Mobil, Mobil, NovPřehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
SpaceX dopravila na Mezinárodní vesmírnou stanici i 128 sepiol a želvušky
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceZvířataZdraví
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment