T-Mobile přijde s novými tarify. Ceny nesníží, ale na vyžádání vrátí službu, která dřív byla samozřejmostí

T-Mobile představil novou generaci tarifů, které začne zákazníkům nabízet od 1. září 2021. Poklesu cen se ani tentokrát nedočkáme. Narůstat při stejných nebo o něco vyšších cenových hladinách budou datové objemy, na výběr budou dva nové datově neomezené tarify a přibude jedna dávno zapomenutá služba, kterou ještě před několika lety poskytovali zcela samozřejmě všichni operátoři.

Klepněte pro větší obrázek

U datově omezených paušálů jsou na výběr tři tarify. Součástí všech jsou neomezené volné minuty a SMS, k tomu nejnižší Start nabídne 1 GB dat za 475 Kč, střední 3 GB dat za 550 Kč, vyšší pak 8 GB za 675 Kč měsíčně. Proti současné nabídce 2 GB za 525 Kč a 4 GB za 625 Kč tak jde o nárůst objemu dat, ale bohužel také ceny. K některým vyšším tarifům operátor přidá možnost slevy při pořízení nového telefonu.

V kategorii datově neomezených paušálů bude od září nově základní neomezený tarif za 875 Kč. Jeho limit bude spočívat v maximální rychlosti stahování. Tou můžete prosurfovat pouze prvních 15 GB, pak rychlost spadne na 10 Mbit/s. Jediným skutečně neomezeným tarifem v nové nabídce T-Mobilu tak bude poměrně drahý paušál Neomezeně 5G XL, který za 1 275 Kč měsíčně nabídne surfování plnou rychlostí po celou dobu. Zároveň jako jediný umožní připojení se smartphonem do 5G sítě.

Zpomalené datování nad rámec FUP limitu

Po několika letech T-Mobile obnoví dříve samozřejmou službu surfování zpomalenou rychlostí po vyčerpání FUP. V novém pojetí má služba název „Pořád online“ a je dostupná pouze pro dva vyšší datově omezené tarify (například nový tarif Start ji neumožňuje) – ale jen na vyžádání, a to prostřednictvím aplikace Můj T-Mobile. Operátor si za ni nebude účtovat nic navíc. Rychlost bude zpomalená na 256 kbit/s. Pro starší tarify uvedené před 1. září nebude služba k dispozici.

Podle slov operátora by zpomalená rychlost měla stačit na základní používání, jako je odeslání zprávy skrze chatovací aplikaci, využívání map, jízdních řádů nebo mobilního bankovnictví. Zejména využití map je při uvedené rychlosti 256 kbit/s poměrně ambiciózní úloha... Praktické je alespoň to, že se využití aplikace Můj T-Mobile nezapočítává do datového balíčku, takže bude možné službu aktivovat i ve chvíli, kdy vám data již dojdou.

Češi mají jedny z nejdražších dat v Evropě:

Diskuze (155) Další článek: MediaTek drtí konkurenci v mobilních čipsetech. Huawei dále hledá dno

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, T-Mobile, SMS, Mobilní data, 5G, Neomezený tarif, FUP, Balíčky, Rychlost, Vyžádání, Nový tarif, Evropa, Samozřejmost, Start, Tarif, DataRecenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Samsung Galaxy Xcover 5 – robustní „pětka“ bez výraznějších změn

RECENZE: Samsung Galaxy Xcover 5 – robustní „pětka“ bez výraznějších změn

** Otestovali jsme odolný Samsung Galaxy Xcover 5 ** Telefon staví na zvýšené odolnosti, škoda, že jsme se nedočkali výraznějších změn ** U výpočetního výkonu budete muset hodně přivřít oči

Martin Chroust
OutdoorRecenze