T-Mobile přilákal téměř 100 tisíc nových zákazníků. Rostou tržby i zisk

T-Mobile přilákal téměř 100 tisíc nových zákazníků. Rostou tržby i zisk

Český T-Mobile vydává kumulované výsledky hospodaření za první tři čtvrtletí letošního roku. Operátorovi se dařilo navyšovat počty zákazníků svých služeb, stejně jako tržby a provozní zisk. Celkové tržby z mobilních i fixních služeb a prodeje zařízení činily 20,73 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA narostl meziročně o necelá 3 % na 8,76 miliardy korun. Hrubá provozní marže činila 42,25 %.

Ke 30. září 2019 evidoval T-Mobile 6,282 milionu zákazníků mobilních služeb a zůstává tak českou mobilní jedničkou. Čistý meziroční přírůstek zákazníků činil +95 tisíc. Dvě třetiny mobilních zákazníků využívalo paušální tarif, zbytek tvořili předplacenkáři. Fixní služby, včetně xDSL, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky, v současné době využívá 305 tisíc zákazníků, což je o 34,4 % více než v loňském roce.

Televizní službu T-Mobile na IPTV a satelitní platformě nyní využívá 124 tisíc zákazníků, což je téměř dvojnásobek uživatelů ve stejném období minulého roku. Aplikaci Můj T-Mobile pro správu uživatelských účtů aktivně využívá měsíčně více téměř 1,5 milionu zákazníků, což je zhruba polovina uživatelů chytrých telefonů a přibližně čtvrtina celé zákaznické báze.

Klepněte pro větší obrázek

Ve třetím kvartálu proběhla velká kampaň bezplatného využití dat „Neomezené léto“. Nabídku využilo přibližně 774 000 zákazníků a jen po dobu kampaně „proteklo“ sítí T-Mobile 9 543 000 GB. Objem mobilních dat (zahrnuje mobilní datové tarify a Internet bez drátu) dosáhl téměř 74 tisíc TB (83% meziroční nárůst). Celkový objem dat přenášených prostřednictvím konvergovaných technologií (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o 104,6 % na téměř 228 000 terabajtů.

V prvních třech čtvrtletích roku 2019 operátor pokračoval v ladění LTE sítě. Koncem října 2019 pokrýval mobilními daty 99,19 % populace České republiky. Kombinované pokrytí sítěmi 3G a LTE dosáhlo 99,27 % populace. Provozovatel dále pokračoval v rozšiřování technologie LTE Advanced Technology (LTE-A), která je nyní instalována na 57,4 % vysílačů LTE. Na konci září 2019 zahrnovala síť T-Mobile 1 523 vysílačů podporujících LTE-A a rychlosti stahování až 300 Mb/s. Dalších 845 vysílačů umožňuje rychlosti stahování až 450 Mbps, 1 189 vysílačů až 650 Mbps a 12 vysílačů podporuje rychlosti stahování až 900 Mbps. Pilotní projekt 5G sítě zatím T-Mobile na českém území ještě nepředstavil.

Diskuze (15) Další článek: LG uvedlo přenosnou čističku vzduchu. Vypadá jako reproduktor a ovládá se z mobilu

Témata článku: T-Mobile, Mobilní data, Hospodaření a finance, Statistika, Byznys, Zisky, Peníze, Česká republika, MOBI, Internet, Zak, Nový zákazník, IPTV, Rychlost stahování, Mbps, Zákazníci, Vysílač, Tržby, T - Mobil


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety