T-Mobile spolupracuje s DRL. Na závodních dronech předvede výhody 5G sítě

Firmy hledají způsoby, jak demonstrovat výhody 5G sítě. Vyšší rychlost uživatelé kvalitních 4G sítí v podstatě nepotřebují, vyšší kapacitu sítě jednotlivec nepocítí, a tak zbývá latence, neboli odezva sítě. Americký T-Mobile našel krásnou technologii, která na bleskurychlých reakcích stojí a padá…

Pro rok 2021 podepsal operátor partnerskou smlouvu s Drone Racing League (DRL). To je seriál závodů tzv. FPV dronů, které pilot ovládá prostřednictvím brýlí, do kterých se přenáší obraz z palubní kamery. Okamžitý kontakt pilota se strojem je zde klíčovým předpokladem pro úspěch. Špičkové závodní FPV drony spoléhají na analogovou technologií, ale od příštího roku DRL přejde na přenos pomocí 5G právě od T-Mobilu.

Tato změna přinese i další benefity – třeba že bude možné streamovat obraz z letounů divákům na internetu. Loga T-Mobilu se objeví na trati i v simulátoru, ve kterém je možné trénovat pilotážní schopnosti bez rizika poškození skutečného hardwaru.

Představení spolupráce T-Mobilu a DRL:

Via DroneDJ

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (4) Další článek: Týden mobilně 562: Tentokrát jsme se hodně točili kolem Applu a T-Mobilu

Témata článku: Technologie, T-Mobile, Internet, 5G, Sítě 5G, FPV, Drony, Dron Racing League, Pilot, DRL, Výhoda, Pilotáž, Dron, Síť, Obraz, Drony na Heureka.cz