T-Mobile uvádí nové tarify pro rodinu

A mnohem víc. Více hovorů a rodinná data pro všechny, více bezpečí a GPS lokátor pro nezbedné děti a toulavé mazlíčky. Na své si přijdou i firmy.
T-Mobile uvádí nové tarify pro rodinu

Konec letošních prázdnin se u T-Mobile nese ve znamení novinek, včera se operátor blýsknul novými tarify pro podnikatele a dnes odhalil novou nabídku pro rodiny a přidal i něco pro firmy. Operátor přináší hned několik novinek – rozšiřuje zvýhodnění Rodina a Tým, nově může mít skupina až sedm členů, kteří mohou společně docela výrazně ušetřit na datech.

Zcela nové je pak zvýhodnění Rodina nadlouho přinášející možnost volat po třetí minutě zdarma a konečně přináší balík Rodina v bezpečí. Jak už název napovídá, jeho prostřednictvím lze zvýšit bezpečnost vašich dětí či nezbedných domácích mazlíčků.

Klepněte pro větší obrázek
T-Mobile cílí na větší rodiny, za vzájemné neomezené volání, SMS a MMS chce od hlavy rodiny bez koruny osm stovek

Operátor nabídku staví na výsledcích průzkumu o komunikaci v rodině, který si nechal zpracovat. „Asi nás nepřekvapí, že funkci "ústředny" plní v rodinách maminka, přes ni jde plných 81 % komunikace. Dále jsme se ujistili, že mobilní telefon hraje v komunikaci rodiny nejen hlavní roli, ale zákazníci jej vnímají jako důležitý bezpečnostní prvek,“ říká Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile.

Větší rodina datuje společně

Z průzkumu vyplynulo, že 70 % komunikace probíhá mimo nejužší rodinný kruh. Operátor proto rozšiřuje stávající počet členů u zvýhodnění Rodina z pěti na sedm. Členové skupiny si pak mohou vzájemně neomezeně volat, posílat textové i multimediální zprávy za jeden měsíční paušál, který hradí zakladatel skupiny, tzv. Správce. Nabídka platí pro nové i stávající zákazníky. Navýšení ceny při zapojení dalších členů do skupiny není nijak závratné, skupina pěti vyjde na 749 Kč, šest i sedm členů je dražší jen o padesát korun.

Při plném obsazení skupiny, tak jeden člen vyjde zhruba na 115 Kč, což nevypadá tak hrozně. Měsíční paušál za zvýhodnění je ovšem pořádně „mastný“ při menších skupinách a vzájemná komunikace mezi dvěma až třemi čísly se nevyplatí vůbec. Považte sami – za dvě, respektive tři čísla ve skupině chce T-Mobile 599 Kč, což je hodně. Aby to ale zákazníci měli snazší, operátor jim před nedávnem zrušil balíček Twist NEJ Nonstop, se kterým šlo volat a SMSkovat na jedno číslo za 49 Kč týdně.

Klepněte pro větší obrázekHláška na webu T-Mobile říká, že nové tarify půjdou nastavit od 8. září • u nás na MobilManii se s novinkami můžete seznámit už dnes

Úspornou variantou je zvýhodnění Rodina nadlouho. Funguje opět na principu skupiny a měsíčního paušálu, který hradí Správce. Její členové si tak mohou dopřát dlouhé hovory, respektive volat po třetí minutě zdarma. Výhodou je, že se na první tři minuty uplatní volné minuty z paušálu telefonujícího. Zvýhodnění lze objednat k jakémukoliv mobilnímu hlasovému tarifu.

Tím se dostáváme k poslední novince – rodinná data. Internet v mobilu Standard (měsíční FUP 100 MB) či Internet v mobilu Klasik (měsíční FUP 300 MB) může nyní sdílet celá rodina bez obav z výše účtu. Na žádné velké surfování to tedy není, ale je to výhodnější, než kdyby si balíček platil každý zvlášť. Měsíční poplatek za data opět hradí Správce, surfovat mohou všichni.

Kvótu FUP má každý uživatel svou vlastní, pokud limit překročí, má možnost si dokoupit jeho navýšení. Dalších 100 MB vyjde na 99 Kč. Pokud chcete rodinná data, je třeba zároveň aktivovat některé zvýhodnění Rodina pro volání.

Počet členů skupiny T-Mobile Rodina T-Mobile Rodina nadlouho Rodinný internet v mobilu Standard (FUP 100 MB pro každé číslo) Rodinný internet v mobilu Klasik (FUP 300 MB pro každé číslo)
2 599 Kč 199 Kč 299 Kč
(dokoupení dalších 100 MB po vyčerpání FUP vyjde na 99 Kč u každého člena)
499 Kč
(dokoupení dalších 100 MB po vyčerpání FUP vyjde na 99 Kč u každého člena)
3 599 Kč 199 Kč
4 699 Kč 249 Kč
5 749 Kč 299 Kč
6 799 Kč 349 Kč
7 799 Kč 349 Kč

Nebezpečí číhá na každém rohu

Dalším poznatkem z průzkumu je fakt, že dotazovaní vyjadřovali potřebu bezpečnostních prvků, které by jim přinesly lepší kontrolu výdajů i členů rodiny. Služba Rodina v bezpečí tato očekávání splňuje: rodičům poskytuje nejen přehled o výdajích, ale také například informace o nouzovém volání jednotlivých členů rodiny.

Informační SMS správce skupiny informují například o výši kreditu jednotlivých členů s předplacenou kartou Twist a správce může ihned pomocí SMS členovi kredit dobít. Unikátní je pak služba Upozornění v tísni, kdy je správce automaticky informován v případě volání kohokoli ze skupiny na jakoukoli tísňovou linku (112, 150, 155, 156, 158).

Tato zpráva obsahuje údaje o čísle a poslední známé lokalizaci volajícího. Výhodou je pak i jednoduchá organizace celé skupiny – zákazník si už nemusí pamatovat telefonní čísla své rodiny, stačí jim „přidělit“ jména a ty používat např. při nastavování služeb, lokalizaci atd.

Služby z balíčku Rodina v bezpečí lze objednat v rámci komunit Rodina zcela zdarma nebo samostatně. V tom případě platí zákazník podle sazebníku jednotlivých služeb. Do skupiny „bezpečnostních“ služeb patří také např. Můj Limit, Kde je, Sponzor, Blokace samostatných služeb, Upozornění v tísni apod., které si zákazník může lehce a jednoduše nastavit na Můj T-Mobile.

GPS Locator: rodiče ho budou mít rádi, děti ne

Lokalizační služba určená rodičům, těm, kdo pečují o nemocného či seniora, nebo majitelům zvířecího mazlíčka, případně automobilu. Díky lokalizaci přes GPS je přesnost určení polohy větší než přes mobilní síť, navíc ukládá historii pohybu. GPS Locator průběžně monitoruje polohu a kdykoliv ho lze lokalizovat přes SMS nebo v mapě na www.t-mobile.cz/gpslocator. Odhalení nežádoucí situace napomůže i funkce monitoringu rychlosti, která upozorní SMS zprávou na překročení nastaveného limitu rychlosti pohybu.

Klepněte pro větší obrázek
Dnes prezentované novinky vám pomohou také když potřebujete mít pod dohledem seniory

Ze zařízení velikosti krabičky od sirek lze navíc velmi jednoduše – stiskem jediného tlačítka – zavolat zvolené osobě a v případě nebezpečí spustit i SOS alarm. Základní cena je 1 999 Kč, při prodloužení účastnické smlouvy na hlasový tarif je k mání již od koruny. Měsíční paušál dle tarifu M2M Premium, zahrnující veškerý provoz služby kromě odchozích hovorů z GPS Locatoru, přijde na 120 Kč.

Tým, tým, tým

Ani firemní zákazníci využívající T-Mobile Tým nepřijdou o rozšíření skupiny, možnosti volat déle za lepší cenu nebo Týmový internet pro všechny členy skupiny. Služba Tým pod kontrolou navíc zajistí i náklady pod kontrolou a bezpečí, a to zcela zdarma k týmovým zvýhodněním.

Počet členů skupiny T-MobileTým T-Mobile Tým – volání nadlouho Týmový internet v mobilu Standard (FUP 100 MB pro každé číslo) Týmový internet v mobilu Klasik (FUP 300 MB pro každé číslo)
2 719 Kč 239 Kč 299 Kč
(dokoupení dalších 100 MB po vyčerpání FUP vyjde na 99 Kč u každého člena)
499 Kč
(dokoupení dalších 100 MB po vyčerpání FUP vyjde na 99 Kč u každého člena)
3 719 Kč 239 Kč
4 719 Kč 239 Kč
5 719 Kč 239 Kč
6 839 Kč 359 Kč
7 839 Kč 359 Kč

A co říkáte na novinky T-Mobile vy? Hodily by se třeba do té vaší rodiny nebo firmy?

Diskuze (101) Další článek: Mobily táhnou LG dolů, akcionáři chtějí řešení

Témata článku: Tarify a mobilní služby, T-Mobile, Operátoři, Pro seniory, Internet v mobilu, Hospodaření a finance, Nákup a ceny, MOBI, Bezpečnostní prvek, Rod, Měsíční fup, Mobil, Lokalizační služba, T - Mobil, Nov, UVA, Vzájemná komunikace, Tarif, Jednotlivý člen


Určitě si přečtěte