T-Mobile: Už více než 60 % lidí nejezdí do práce a třetina vůbec nevychází z domu

T-Mobile: Už více než 60 % lidí nejezdí do práce a třetina vůbec nevychází z domu

T-Mobile v době koronavirové krize pokračuje v anonymním monitoringu chování české populace prostřednictvím svojí sítě ve společném projektu s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a počítačovým centrem IT4Innovations. Projekt nazvaný Atlas mobility počítá množství SIM karet, které během dne neopustily svou „domácí mobilní buňku“.

V druhém týdnu nouzového stavu dále rostl počet lidí, kteří fyzicky nedochází do práce. Zatímco v prvním týdnu nouzového stavu vyrazilo za svými pravidelnými povinnostmi oproti normálu zhruba o necelých 40 % lidí méně, ve druhém týdnu je průměr za celou ČR už přes 40 %. Děti a studenti už do škol nedochází, takže celý růst doma setrvávajících lidí jde na vrub ekonomicky aktivního obyvatelstva.

Ubývá cizinců v ČR

Druhým sledovaným ukazatelem jsou lidé, kteří nevycházejí z domu vůbec, tedy nikoli pouze do stejné, pravidelně se opakující lokality, ale vůbec neopustí dosah svého „domovského“ vysílače. Počet osob, které z domova vůbec nevyjely, narostl v týdnu do 27. března proti předchozímu týdnu přibližně o 6 %. Celkem tak vůbec neopustilo domov během posledního týdne každý den kolem 34 % lidí.

Oproti minulému týdnu se příliš nezměnil počet lidí, kteří svůj domov neopustili během víkendu. V sobotu to bylo 42 % a v neděli 46 %. Za normálních okolností v průměrném pracovním dnu vůbec nevyjíždí z místa svého pobytu 22 % obyvatel, o víkendu je to 37 %. Dále také klesá počet zahraničních SIM karet v ČR. V prvním týdnu nouzového stavu jich z ČR oproti normálnímu stavu „zmizelo“ zhruba 30 %, na konci druhého týdne už to bylo o 40 % méně. Znamená to, že v ČR je nyní zhruba 600 000 zahraničních SIM karet.

Jak se zpracovávají anonymizovaná data:

Atlas mobility pracuje se striktně anonymizovanými provozními daty z mobilní sítě T-Mobile. Data o tom, jaké procento lidí nešlo do práce či do školy se získávají porovnáním, zda se příslušná SIM přemístila tam, kam se dlouhodobě denně pravidelně pohybuje. Počet lidí, kteří zůstávají doma, se získává měřením, zda SIM během dne opustila svou domácí mobilní buňku. Ve městech nad 50 000 obyvatel jde o perimetr cca 300 m, na venkově může být podstatně větší, až v řádu nízkých jednotek km).

Diskuze (5) Další článek: Samsung v tom není sám. Slabá koruna zvyšuje ceny telefonů i u dalších výrobců

Témata článku: Koronavirus, T-Mobile, SIM, Průzkum, Big data, Česká republika, Data, Počet lidí, Domov, Atlas mobility, Karta, Nouzový stav, MOBI, Domů, SIM karta


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 16

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze